آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: آیا این پل دیود واقعا چهار آمپر جواب می ده؟

800908

کاربر
2019-06-22
61
145
سلام
من از یک فروشگاه اینترنتی معروف (همون که توی موضوع قبلی گفتم) بیست عدد پل دیود با پارت نامبر KBP410 که هم توی دیتاشیت و هم توی سایت به عنوان چهار آمپر و هزار ولت معرفی شده خریداری کردم ولی اندازه اش رو که دیدم به شک اوفتادم که آیا واقعا این چهار آمپر رو جواب می ده. با سایت فروشنده که تماس گرفتم گفتن که به خاطر پیشرفت تکنولوژی اندازه قطعات کوچک شده و دیگه نیازی نیست برای خنک شدن اندازه قطعه بزرگ باشه.
ولی من هنوز به کارایی این قطعه شک دارم چون اندازه اش در حد ناخن شست دست هست و پایه های اونم باریکه. با پل هایی که داشتم مقایسه کردم حتی از دو آمپری هم کوچکتره!
توی عکسی که گذاشتم پل مورد بحث در پائین قرار داره و دو پل دیگه برای مقایسه هست که وسطی یک و نیم آمپر هست و بالایی چهار آمپر ولتاژ پایین هست.
نظر شما چیه؟
DSC_0737.JPG

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,003
سلام تو علم الکترونیک با توجه به پیشرفتش هیچ چیزی بعید نیست احتمال داره

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام دوست عزیزم پل دیود را در مدار امتحان کن یا پل دیود را ببند وبا لامپ رشته ای امتحان کن اگر امپر متر در مدار باشه خوبه.نتیجه را اعلام کن تا بغیه دوستان هم بدونن .

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام
من از یک فروشگاه اینترنتی معروف (همون که توی موضوع قبلی گفتم) بیست عدد پل دیود با پارت نامبر KBP410 که هم توی دیتاشیت و هم توی سایت به عنوان چهار آمپر و هزار ولت معرفی شده خریداری کردم ولی اندازه اش رو که دیدم به شک اوفتادم که آیا واقعا این چهار آمپر رو جواب می ده. با سایت فروشنده که تماس گرفتم گفتن که به خاطر پیشرفت تکنولوژی اندازه قطعات کوچک شده و دیگه نیازی نیست برای خنک شدن اندازه قطعه بزرگ باشه.
ولی من هنوز به کارایی این قطعه شک دارم چون اندازه اش در حد ناخن شست دست هست و پایه های اونم باریکه. با پل هایی که داشتم مقایسه کردم حتی از دو آمپری هم کوچکتره!
توی عکسی که گذاشتم پل مورد بحث در پائین قرار داره و دو پل دیگه برای مقایسه هست که وسطی یک و نیم آمپر هست و بالایی چهار آمپر ولتاژ پایین هست.
نظر شما چیه؟
مشاهده فایل‌پیوست 159195
ابعادش در دیتا شیت:
14*10 به قطر 3 میلیمتره
ابعاد قطعه شما هم همینه؟
اگه اره پس مشکل نداره و باید جواب بده
اما از دید دیگه 1000ولت در 4 آمپر میشه 4 کیلو وات و توان زیادیه الیته الان igbt هایی موجوده که توان چند کیلوواتی دارن و ابعاد بسیار کوچک و راحت جواب میدن
شما رو ولتاژی که مورد استفاده است چهار امپر بار براش قرار بده و نتیجه رو اعلام کن

800908

کاربر
2019-06-22
61
145
بله اندازه اش با دیتاشیت یکی هست.
از اندازه کوچکش که بگذریم قطر پایه هاش هم خیلی کم هست.
برای تست هم متأسّفانه وسیله مناسب که روی ولتاژ دویست و بیست حدودا هشتصد وات برق بکشه ندارم.
اگه روش راحت‌تری برای تست کردن هست بفرمایید.
البته روی یه منبع صد و پنجاه واتی تست کردم مشکلی نداشت.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aminreno

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
بله اندازه اش با دیتاشیت یکی هست.
از اندازه کوچکش که بگذریم قطر پایه هاش هم خیلی کم هست.
برای تست هم متأسّفانه وسیله مناسب که روی ولتاژ دویست و بیست حدودا هشتصد وات برق بکشه ندارم.
اگه روش راحت‌تری برای تست کردن هست بفرمایید.
البته روی یه منبع صد و پنجاه واتی تست کردم مشکلی نداشت.
میتونی با چهار عدد لامپ رشته ای 200 تست کنی ، الان شما چند وات و رو چه ولتاژی به این پل نیاز داری؟

800908

کاربر
2019-06-22
61
145
میتونی با چهار عدد لامپ رشته ای 200 تست کنی ، الان شما چند وات و رو چه ولتاژی به این پل نیاز داری؟

من برای منبع تغذیه دوازده ولت سی آمپر می خواستم که این مدل اکثرا پل هاشون می سوزه با مدلی هایی که توی سایت بحث شده فرق داره و باز و بسته کردنشون زمان بر هست. نمی خوام ریسک کنم چون ممکنه توی تست جواب بده ولی وقتی سوار کردم بعد از چند روز دوباره بسوزه.
قصدم از طرح سوال این بود که اگه کسی تجربه مشابه داره بگه.
عکس منبع رو در زیر می ذارم همونطور که توی عکس معلومه پل داغ کرده و جای حرارت روی برد مونده. جالب اینجاست که پل اصلی منبع شش آمپر هست ولی بازم داغ کرده.
DSC_0708.JPG

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
من برای منبع تغذیه دوازده ولت سی آمپر می خواستم که این مدل اکثرا پل هاشون می سوزه با مدلی هایی که توی سایت بحث شده فرق داره و باز و بسته کردنشون زمان بر هست. نمی خوام ریسک کنم چون ممکنه توی تست جواب بده ولی وقتی سوار کردم بعد از چند روز دوباره بسوزه.
قصدم از طرح سوال این بود که اگه کسی تجربه مشابه داره بگه.
عکس منبع رو در زیر می ذارم همونطور که توی عکس معلومه پل داغ کرده و جای حرارت روی برد مونده. جالب اینجاست که پل اصلی منبع شش آمپر هست ولی بازم داغ کرده.
مشاهده فایل‌پیوست 159201
جالبه من تغذیه با این جریان چندتایی تعمیر کردم و تا بحال سوختگی پل نداشت
تغذیه شما نهایتا بیشتر از 400 وات مصرف نداره نباید پل داغ کنه احتمال داره خازنها معیوب باشن یا فت جریان بیش از حد بکشه چقدر خلوته این تغذیه

800908

کاربر
2019-06-22
61
145
جالبه من تغذیه با این جریان چندتایی تعمیر کردم و تا بحال سوختگی پل نداشت
تغذیه شما نهایتا بیشتر از 400 وات مصرف نداره نباید پل داغ کنه احتمال داره خازنها معیوب باشن یا فت جریان بیش از حد بکشه چقدر خلوته این تغذیه

این تغذیه پشتش کلی قطعات رو بردی یا smd داره.
من هشت تا از این تغذیه دستم رسیده که شش تاش پل سوخته بود و همین برام جای تعجبه چون توی تغذیه های دیگه به ندرت دیدم پل بسوزه.

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
این تغذیه پشتش کلی قطعات رو بردی یا smd داره.
من هشت تا از این تغذیه دستم رسیده که شش تاش پل سوخته بود و همین برام جای تعجبه چون توی تغذیه های دیگه به ندرت دیدم پل بسوزه.
اگه فت سالمه احتمال زیاد مشکل در خازنهای دی سی باسه

بالا