آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کار نکردن پورت USB مادربرد الایت مدل Elite 945

hamed0111

کاربر
2009-02-20
81
178
سلام
من یه مادربرد الایت 945 دارم که پورت usb اون قطع شده و هر وسیله ای به اون وصل می کنم شناسایی نمیکنه
یه ایراد دیگه ای هم داره که سیستم کاملا روشن میشه ولی تصویر نمیده , ولی موقعی که cpuرو در میارم دوباره جا میزنم
تصویر میده بعد اینکه خاموش و روشن می کنم دیگه تصویر نمیده
لطفا سریع راهنمایی کنید عجله دارم

آخرین ویرایش:

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
سلام
من یه مادربرد الایت 945 دارم که پورت usb اون قطع شده و هر وسیله ای به اون وصل می کنم شناسایی نمیکنه
یه ایراد دیگه ای هم داره که سیستم کاملا روشن میشه ولی تصویر نمیده , ولی موقعی که cpuرو در میارم دوباره جا میزنم
تصویر میده بعد اینکه خاموش و روشن می کنم دیگه تصویر نمیده
لطفا سریع راهنمایی کنید عجله دارم

با سلام

دوست عزیز کار نکردن یو اس بی میتونه دلایل زیادی داشته باشه که من یکی یکی به توضیح آنها میپردازم :

ممکنه نرم افزاری باشه که شما باید کارهای زیر را انجام دهید به دقت :

1- از نداشتن ویروس مطمئن شوید ! (خیلی موارد زیادی داشتم که بعلت ویروسی بودن سیستم و بایوس این مشکل پیش میامد ).

2- تعویض مجدد ویندوز ( اگر ویندوز XP نصب میکنی ایندفعه از یک سرویس پک دیگه استفاده کن چون ممکنه به دلیل سازگار نبودن اون ورژن ویندوز با سخت افزارهای اون مارک و مدل مادربرد این مشکل پیش بیاد).

3- پس از نصب ویندوز دوباره درایور یو اس بی ها را نصب کنید و مطمئن شوید که درایور آن به درستی نصب است (در ضورت امکان با اتصال به اینترنت ورژن آن را هم نیز آپدیت کنید).

ولی اگر سخت افزاری باشه :

1- به ظاهر پورتها نگاه کنید ببینید پایه ها از داخل دچار شکستگی یا تغیرات ظاهری فیزیکی نشده اند ؟

2- پشت مادربرد را نگاه کنید و ببینید پایه هایی که روی برد لحیم شده اند دچار قلع مردگی یا اتصالی نشده اند ؟(در حین بستن مادربرد روی کیس).

3- روی مادربرد و درست پشت پورت یو اس بی تعدای مقاومت فیوزی اس ام دی وجود داره که در حین نوسان برق یا بدون اجکت کردن فلش را ازسیستم جدا کردن ، آنها میسوزند که شما باید با مولتی متر از صحت اونها مطمئن شوید .

4- ممکنه تنظیمات بایوس مادربرد به هم ریخته باشه و شما باید یکبار بایوس آنرا هم آپدیت کنید .

5- و در آخر اگر از هیچکدام از موارد بالا نبود قطعآ چیپست مادربرد شما دچار مشکل شده که اگر گارانتی داشته باشه میتونی از آن استفاده کنید .

با تشکر.

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
دوست من کامی جان ممنون از جوابهات.ولی بیاین ی ذره تخصصیتر صحبت کنیم
پشت اسلت یو اس بی چندتا فت و مقاومت اس ام دی هست.اونهارو چک کن.90 درصد یکی از اونها سوخته.اگر نشد احتمال خیلی کم چیپ جنوبیته.اگر متوجه نشدی شمارمو از پروفایلم بردارو بزنگ.منو بخاطر کوتاهیام ببخش
برکت خداوند باشما باد
آمین

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
دوست من کامی جان ممنون از جوابهات.ولی بیاین ی ذره تخصصیتر صحبت کنیم
پشت اسلت یو اس بی چندتا فت و مقاومت اس ام دی هست.اونهارو چک کن.90 درصد یکی از اونها سوخته.اگر نشد احتمال خیلی کم چیپ جنوبیته.اگر متوجه نشدی شمارمو از پروفایلم بردارو بزنگ.منو بخاطر کوتاهیام ببخش
برکت خداوند باشما باد
آمین

دوست عزیز سلام و تشکر ولی این دو موردی که شما فرمودید را بنده اشاره کرده بودم :

3- روی مادربرد و درست پشت پورت یو اس بی تعدای مقاومت فیوزی اس ام دی وجود داره که در حین نوسان برق یا بدون اجکت کردن فلش را ازسیستم جدا کردن ، آنها میسوزند که شما باید با مولتی متر از صحت اونها مطمئن شوید .

5- و در آخر اگر از هیچکدام از موارد بالا نبود قطعآ چیپست مادربرد شما دچار مشکل شده که اگر گارانتی داشته باشه میتونی از آن استفاده کنید .

با تشکر.

بالا