آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل تک چراغه شدن مودم tp-link

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
سلام‌خدمت همه دوستان.چیزایی که دوستان فرمودند رو انجام بدید.و نتیجه رو اعلام کنین این مشکل میتونه‌از لحیم سردی پایه های چیپ باشه.اما شما هیچ چیزی در مورد ولتاژ هایی که دارید نفرمودید.این مشکل طبق گفته‌دوستان حتی از آداپتور هم‌میتونه باشه.موفق باشید

چیپ وآیسی LAN حرارت داده شده خازن ها تعویض شده ولی مشکل پا برجاست ولتاژ روی بایوس 3.3 داریم روی رگلاتور خروجی 5 داره

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
باضافه راهنمایی دوستان حتی میتونه از lan هم باشه . احتمال سوختن آی سی lan وجود داره
لطفا اهم نقطه ای که علامت زدم رو نسبت به بدنه اعلام کنید(البته اگر اتصال کوتاه بود آی سی lan رو تعویض کنید )
از وضعیت فقط led پاور در میاد
نا گفته نمونه این حالت یکی از احتمالات گفته شده میباشد

جایی که گفتین حدود750 اهم داره نسبت به بدنه ناگفته نمونه که گاهی اوقات که مودم درست روشن میشه بعد از مدتی کارکرد چراغ ADSL ونت خاموش میشه ودوباره همون مشکل و یا اگه روشن بشه چراغ adsl روشن نمیشه.

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
جایی که گفتین حدود750 اهم داره نسبت به بدنه ناگفته نمونه که گاهی اوقات که مودم درست روشن میشه بعد از مدتی کارکرد چراغ ADSL ونت خاموش میشه ودوباره همون مشکل و یا اگه روشن بشه چراغ adsl روشن نمیشه.

با این اشارات مشکل میتونه سردی قلع تو پایه های آی سی سیستم ( چیپ اصلی ) ویا پایه های DSL میتونه باشه

قبل از قلع کشی موقع ، (هم قبل و بعد از اختلال کار مودم ) ولتاژهای تغذیه و رگولاتور 1117 رو بگیرید
تا اشکال تغذیه نداشته باشید .اگر نبود
قلع کشی کنید .( اگر درست نشد)
ترجیحا بایوس رو پروگرام کنید
( اگر امکانش باشه قبل از انجام کارهای توصیه شده ، همه خازنها که چن تا بیشتر نیستند را تعویض کنید)
کنید )
البته دوستان هم لطف کردن به این نکات اشاره کردن

آخرین ویرایش:

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
با این اشارات مشکل میتونه سردی قلع تو پایه های آی سی سیستم ( چیپ اصلی ) ویا پایه های lan میتونه باشه

قبل از قلع کشی موقع ، (هم قبل و بعد از اختلال کار مودم ) ولتاژهای تغذیه و رگولاتور 1117 رو بگیرید
تا اشکال تغذیه نداشته باشید .اگر نبود
قلع کشی کنید .( اگر درست نشد)
ترجیحا بایوس رو پروگرام کنید
( اگر امکانش باشه قبل از انجام کارهای توصیه شده ، همه خازنها که چن تا بیشتر نیستند را تعویض کنید)
کنید )
البته دوستان هم لطف کردن به این نکات اشاره کردن

همه این کارا انجام شده ولی مشکل هنوز هستش همانطور که در پست بالاتر گفته شد به نظرتون آیسی lan رو بردارم دوباره بذارم بهتر نیست؟

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
همه این کارا انجام شده ولی مشکل هنوز هستش همانطور که در پست بالاتر گفته شد به نظرتون آیسی lan رو بردارم دوباره بذارم بهتر نیست؟

دوست عزیز با توجه به اینکه تو تایپک قبل گفتید یه موقع هایی مودم سلامت کار میکنه ، برداشتن و دوباره گذاشتن آی سی lan کمکی که بهتون نمیکنه که هیچ ،بلکه بواسطه دمای بالایی که بهش تحمیل میشه امکان آسیب دیدنش بالاست
و قلع کشی که کردین مثل اینه که همین کار رو کرده باشین

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام
در مورد مشابه
hidden content may not be quoted[/HIDE]

درود. لطف کردین به اشتراک گذاشتید .
جالبه !!!
چون مورد فرا گیر و شایعی نیست و ممکنه بندرت این نوع چسب موجب اشکال بشه ، بطوری که نه تا بحال شنیدم و نه به این مورد بر خورم .بهتر نبود بصورت مخفی بار گزاری نشه ؟
باز از اشتراک گزاری آن ممنونم

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
درود. لطف کردین به اشتراک گذاشتید .
جالبه !!!
چون مورد فرا گیر و شایعی نیست و ممکنه بندرت این نوع چسب موجب اشکال بشه ، بطوری که نه تا بحال شنیدم و نه به این مورد بر خورم .بهتر نبود بصورت مخفی بار گزاری نشه ؟
باز از اشتراک گزاری آن ممنونم
سلام
استاد اگه میدونستم شما از حالت مخفی در میاوردین حتما اینکارو نمیکردم.انشالا هر چه بیشتر بشنوید و بر بخورید.ما هم سعی میکنیم هماهنگ کنیم با شما اگر به چیزی بر نخوردید دیگه اینجا ننویسیم.
با تشکر

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام
استاد اگه میدونستم شما از حالت مخفی در میاوردین حتما اینکارو نمیکردم.انشالا هر چه بیشتر بشنوید و بر بخورید.ما هم سعی میکنیم هماهنگ کنیم با شما اگر به چیزی بر نخوردید دیگه اینجا ننویسیم.
با تشکر
ه دوست بزرگوار من
من جسارت نکردم عزیزم آقا مسفای عزیز
من خیلی تجربه و علم ندارم صادقانه عرض میکنم دیده باشم یا تجربه نکرده باشم اهمیتی نداره و انتظار هم نمیره چون در حد تجربه پایینم دارم حرف میزنم ولی گزاشتن بصورت هیدن همه را وادار میکنه برای فهمیدن این موضوع تشکر کنه و گزینه تشکر صرف تقدیر و قدردانی وتشکر نیست بلکه در اکثر موارد اون موضوع با کلیک تشکر ، تایید و تقزیبا کسانی که چه مدیر و چه غیر مدیر درواقع به درستی اون موضوع صحه میزارن در حالی که میتونه مورد تایید اصولی قرار نگیره
و واقعا شاید حدود بیش از ۲۰ سال تو این کار لک و لک میکنم واقعا ایرادی ناشی از این نوع چسب نشیدم و نه دیدم در حالی که اینجا مجبورم تشکر کنم و به نوعی بعنوان همکار تایید میکنم و بعد از دیدن مطلب دیگه نمیشه تو این یک مورد گزینه تشکر و تایید رو برداشت
فقط دلیلش همین بود
من میتونستم از طریق پیام بهتون اطلاع بدم که تو فکرم نیومد
همه میدونیم جنابعالی کارتون عالیه امیوارم توجیحم مقبول واقع شود .
مخصوصا چون در این تایپک اشتراک داشتم
باز عذر خواهی میکنم ولی خودتون قضاوت کنید
موفق باشید

آخرین ویرایش:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
IMG_20190915_203540.jpg
اینکه هنوز فکر میکنید تمام مطالبی که عضوی میزاره باید توسط شما تایید بشه و ملاک ارزیابی شما هستید هم فکر اشتباهیه اینکه کار درست این بود که شما پیام خصوصی میدادید که من مطلب رو هیدن بکنم یا نکنم هم بازم اشتباه بود.شما کار خودتون رو انجام میدین و من هم وظایفی رو که بعنوان عضو دارم انجام میدم.هر جا خارج از چارچوب قوانین سایت بود شما محق هستید تذکر بدید ولی اینکه مطلب به مذاق شما خوش نیاد و بگید فلان کار رو نباید بکنید هم در حیطه وظایف شما نیست..نمونه مشکلات چسب رو میتونید توی ر س ی و ر های مختلف ببینید که ریختن چسب اهن بعد از مدتی باعث اتصال و بالا نیومدن دستگاه میشه.یادتون باشه بنده و شما چیزایی رو که نمیتونیم تعمیر بکنیم حتما چیزهایی رو ندیدیم هر چقدر هم پیش پا افتاده باشه.در آخر هم بنده کارم عالی نیست هیچ ادعایی هم ندارم و فقط بعنوان عضوی کوچک تجربه ای داشتم در اختیار دیگران قرار دادم در ازای فشردن دکمه تشکر.اگر هم خیلی احساس ناراحتی از فشردن دکمه تشکر میکنید و احساس میکنید حقی از شما پایمال شده بفرمایید بنده در ازاش 50 تا دکمه تشکر در پستهای شما بفشارم تا بتونم این دین رو ادا کنم
یا حق

آخرین ویرایش:
بالا