آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: تشخیص ( ناحیه) ایراد اینورترهای جوشکاری

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
واقعا از اطلاعاتی که دادید کمال تشکر را مینمایم
حقیقتا در سایت دیگری نیز اخیرا عضو شده بودم و از آنجا که شنفته بودم شخصی به نام آقای غزالی مدیر آنجا هستند و خودشان شخصا به کار آموزان توسط شیوه جدیدی الکترونیک رو از پایه آموزش میدهند و آموزشها بگونه ای میباشد که نیازی به دانش قبلی ندارد همچنین پیش نیازی هم مورد هدف نبوده و اینکه بصورت صد در صد تضمینی میباشد و مهمتر اینکه دانش ایشان و آموزشهای ایشان متفاوت با دیگر اساتید میباشد
تمایل شدیدی پیدا کردم ولی متاسفانه در سایت فوق الاشاره استادی با چنین قابلیتی ندیدم
البته نام ایشان هم غزالی بود و ضاهرا فقط هم نام با مدیریت این سایت جناب غزالی بوده ولی متاسفانه اطلاعات بسیار ضعیفی داشتند و خدا رحم کرد سه میلیون تومان هم قرار بود واریز نمایم که با بدبختی جور کرده بودم
فقط امیدوارم مدیریت اینجا همان جناب غزالی باشد که بنده آوازه شان را شنفتم

همکار گرامی

مدیر و مسعول اصلی سایت irantk در حال حاضر جناب محمودی عزیز هستند.
جناب غزال یک کاربر قدیمی هستند که اطلاعات ایشون زبانزد خاص و عام است و به همین دلیل عنوان یا لقب یا سمت مدیر را به ایشون دادند.
تا آنجا که من اطلاع دارم جناب غزال همین جا فعالیت دارند.
و چون لقب غزال مانند یک برند شده است هر کسی از این لقب میتواند سوع استفاده کند.
البته کسانی رو میشناسم که سایت مشابه ای راه اندازی کردند و اطلاعات و آموزش هارا به اسم خودشان انتشار میدهند و گویی اظهار میکنند که خودشان نشر کردند، بنابر این آن فردی که قرار بوده ۳ میلیون واریز کنید و خودشو جای غزال جا زده جز کلاه برداری چیز دیگه ای نبوده.
و استاد عزیزم با نام کاربری غزال اسم دخترشان است.
لطفا و خواهشا از بحث های خارج موضوع جلوگیری کنید تا نظم تاپیک حفظ شود.

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
۲۰۱۹۰۹۱۰_۱۴۳۶۴۸.jpg

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
ایرادهای دستگاه اینورتر جوش
الف- روشن نشدن چراغ پاور در حالی که کلید دسنگاه روشن است.
1-ایراد در برد تغذیه
2- ایراد در قطعات تغذیه سوئیچینگ
ب - روشن شدن چراغ پروتکت از قسمت برد ترانس
1-سوختن ترانس اصلی برد ترانس
2-سوختن دیود شاتکی
3-اتصال پل های مسی با هیتسینگ
ج -روشن شدن چراغ پروتکت در برد مین
1-سوختن ماسفتها یا ترانزیستو( در اینورترهای جوشکاری ) در روی برد مین. وهمچنین ناهماهنگی بین ماسفتهای اصلی باید در موقع تعویض ماسفتها باید شبه هم باشد.
2-ایراد در قطعات خروجی ترانس سی تی
3-و.....

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
همکار گرامی

مدیر و مسعول اصلی سایت irantk در حال حاضر جناب محمودی عزیز هستند.
جناب غزال یک کاربر قدیمی هستند که اطلاعات ایشون زبانزد خاص و عام است و به همین دلیل عنوان یا لقب یا سمت مدیر را به ایشون دادند.
تا آنجا که من اطلاع دارم جناب غزال همین جا فعالیت دارند.
و چون لقب غزال مانند یک برند شده است هر کسی از این لقب میتواند سوع استفاده کند.
البته کسانی رو میشناسم که سایت مشابه ای راه اندازی کردند و اطلاعات و آموزش هارا به اسم خودشان انتشار میدهند و گویی اظهار میکنند که خودشان نشر کردند، بنابر این آن فردی که قرار بوده ۳ میلیون واریز کنید و خودشو جای غزال جا زده جز کلاه برداری چیز دیگه ای نبوده.
و استاد عزیزم با نام کاربری غزال اسم دخترشان است.
لطفا و خواهشا از بحث های خارج موضوع جلوگیری کنید تا نظم تاپیک حفظ شود.

درود

آقا مهران و آقا امیر بسیار پر مهر و عزیزم
خیلی خیلی بزرگ میکنید و بمقدساتم با تمام وجود و بدون تعارف عرض میکنم چیزی که از من ساختید نیستم و اگر تفاوتی باشه خیلی خیلی ناچیزه.
به تنها فرزندم قسم میخورم که باور کنید بابت این بزرگنمایی ها احساس شرم میکنم.

بعنوان مثال قبل از تحلیل سوئیچینگ علاقمندان مسلط در انجمن تعداد بسیار ناچیزی بودند اما قطعا ملاحظه فرمودید پس از تحلیل آن ، بسیاری از علاقمندان کاملا مسلط هستند و چندان تفاوتی با من ندارند و علاقمندان بسیار ضعیفی را می بینم که بسادگی قادر به کاهش و افزایش ولتاژ منابع هم هستند و بدرستی راهنمایی هم میکنند.
بنابرین تفاوت در حد چند جمله است که هر کسی مطلع بشه مسلط شده و با من تفاوتی نداره.
البته اینو قبول دارم که جملات اساسی و صحیح ، هر جایی پیدا نمیشه و خودم با مطالعه مکرر و بیشمار و آزمایشات بی وقفه ، جملات صحیح را از جمله های ناصحیح استخراج کردم

و برای دستیابی به جملات صحیح ، تلاش بی وقفه داشتم و اگه اونموقع تسلط کافی به زبان لاتین داشتم نیاز به اینهمه زحمت هم نبود و با مطالعه کتاب اصلی براحتی درک میکردم ولی ناگزیر بودم از ترجمه های تحت الفظی و بی معنی استفاده کنم و با آزمایشات لازم مقصود اصلی را شخصا استخراج کنم .

و لذا اگه الکترونیک ، علم پیچیده ای بنظر میرسه به به همین دلیله که برای درک واقعیت باید از جملات نادرست استفاده کنی و بهمین علت هر چی بیشتر جملات ناصحیح را مطالعه کنیم بیشتر اشتباه میکنیم و بیشتر نمی فهمیم .

اما درک واقعیت با جملات اساسی و صحیح ، بخصوص برای تعمیرکاران که از باهوش ترین افراد هستند کار بسیار ساده ای است .

هرچند تاکنون در انجمن ، اموزشی برای تحلیل کردن نقشه ها نداشتم اما برخلاف اوایل فعالیتم که تحلبل ها موجب حیرت علاقمندان میشد اما به مرور می بینم تحلیل های قابل قبولی از سوی علاقمندان نیز ارائه میشه و حتی علاقمندانی از جمله آقای رجایی ، اعتماد بنفسی برای طراحی هم پیدا کردند جالب اینکه علاقمندانی که فقط اهل استفاده هستند خیلی بیشتر استفاده میکنند و لذا همان هایی که پست های آنها منحصر به اعلام نیاز است مسلط تر شده اند .

چون زمانی که شما داری به دیگران کمک میکنی او داره کپی و مطالعه میکنه .
در هر صورت ضمن تقدیر از لطف بی انتها و اغراق بزرگوارانه و ستودنی شما ، کاملا صادقانه مطلع میکنم که خیلی خیلی بیش از اندازه بزرگ میکنید و تحملش بسیار سخت و طاقت فرساست.

باز هم سپاس و تقدیر

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
استاد عزیزم وقتی اینطوری حرف میزنی من خیلی نارحت میشم مگه شما باید چکار میکردی که نکردی استاد عزیزم شما ماننده پدری بودید که راه رفتن را در الکترونیک به ما آموزش داد . واین بنده حقیر حتی از نگارش ادبیات وبخصوص بخششتون و صبرتون درسهای یاد گرفتم ما باید شرمنده باشیم نه شما استاد عزیزم چه این کلاسها برگزار بشه یا نشه شما استاد من هستید .اگر شما امروز میبینی که یکی از دانش اموزات دارن تحلیل مدار میکنند . میوه ای است که شما به ثمر رساندید این جای خوشحالی دارد ما باید شرم کنیم که فقط بلدیم تشکر کنیم .ما نمک خورده شما هستیم. در سفره شما الکترونیک رو یاد گرفتیم استاد عزیزم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
استاد عزیزم وقتی اینطوری حرف میزنی من خیلی نارحت میشم مگه شما باید چکار میکردی که نکردی استاد عزیزم شما ماننده پدری بودید که راه رفتن را در الکترونیک به ما آموزش داد . واین بنده حقیر حتی از نگارش ادبیات وبخصوص بخششتون و صبرتون درسهای یاد گرفتم ما باید شرمنده باشیم نه شما استاد عزیزم چه این کلاسها برگزار بشه یا نشه شما استاد من هستید .اگر شما امروز میبینی که یکی از دانش اموزات دارن تحلیل مدار میکنند . میوه ای است که شما به ثمر رساندید این جای خوشحالی دارد ما باید شرم کنیم که فقط بلدیم تشکر کنیم .ما نمک خورده شما هستیم. در سفره شما الکترونیک رو یاد گرفتیم استاد عزیزم

درود بر شما

امیر جان قلب پر مهر و عاطفه سنگین و شنیدنی داری و کوچکترین توجهی را فراموش نمیکنی.
اما من هم شنیدنی هایی با داستان های معگوس و با مستند های محکم و قابل اثبات دارم و اگر چیزی دارم محصول ناجوانمردی ها و خیانت هاست زیرا حقیقتا خیانت ها انسان ساز و بسیار پربرکت است و یاد میگیری مصداق سروده ناقابل زیر پستم باشی از سختی نهراسی و بلا را به طلا تبدیل کنی .

من از کودکی با بلا مانوس و بزرگ شدم و چپ و راست ، مصیبت و خیانت دیدم و تحمل تجلیل و تقدیر مقدورم نیست و عادت ندارم .
به هر تقدیر امیدوارم فرصتی برای جبران عنایات و کرامات شما حاصل گردد و دستیابی به کرسی والایی که در ذهن خویش تصویر فرمودید میسر گردد .
همچنان شرمنده عنایات و مهر ویژه شما هستم .

سپاس و تقدیر

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
درود بر شما

امیر جان قلب پر مهر و عاطفه سنگین و شنیدنی داری و کوچکترین توجهی را فراموش نمیکنی.
اما من هم شنیدنی هایی با داستان های معگوس و با مستند های محکم و قابل اثبات دارم و اگر چیزی دارم محصول ناجوانمردی ها و خیانت هاست زیرا حقیقتا خیانت ها انسان ساز و بسیار پربرکت است و یاد میگیری مصداق سروده ناقابل زیر پستم باشی از سختی نهراسی و بلا را به طلا تبدیل کنی .

من از کودکی با بلا مانوس و بزرگ شدم و چپ و راست ، مصیبت و خیانت دیدم و تحمل تجلیل و تقدیر مقدورم نیست و عادت ندارم .
به هر تقدیر امیدوارم فرصتی برای جبران عنایات و کرامات شما حاصل گردد و دستیابی به کرسی والایی که در ذهن خویش تصویر فرمودید میسر گردد .
همچنان شرمنده عنایات و مهر ویژه شما هستم .

سپاس و تقدیر
سلام خدمت استاد عزیزم
استاد! آقا مهران و امیرسجاد عزیز حرف دل بنده و خیلی از کاربران این انجمن رو مطرح کردند هرچند ما سکوت کردیم و ایشان به نمایندگی و به درستی فرمودند.
وجود استاد عزیز و گرانقدری چون شما، تشکر از خدای متعال رو لازم میکنه و شاگردی در محضر شما مایه مباهات و افتخار بنده و همه دیگر شاگردان شماست.
هرچند شما با تشکر شنیدن انس نداشته باشید و مکدر بشید اما این چیزی از وظایف ما کم نمیکنه و ما بر خودمون لازم میدونیم قدردان زحمات شما باشیم هر چند فعلاً به جز تشکر زبانی چیز دیگه ای ازمون بر نمیاد. البته از اون جا که موفقیت شاگرد، بهترین هدیه برای استاد و بهترین نوع تشکر از زحمات ایشون محسوب میشه، ما تمام سعی خودمون رو میکنیم با پیشرفت در آموزشها لااقل از این طریق موجب شادی دل استاد عزیز رو فراهم کنیم. لطفاً از ما بپذیرید.

بالا