آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اینورتر دلتا 48 ولت دی سی به 230 ولت متناوب

SH_Hamidi

کاربر
2012-04-30
16
17
Robat karim
سلام دوستان دو دستگاه اینورتر دلتا دارم که ولتاژ 48 ولت باطری رو به 230 ولت تبدیل میکنه ولی در حال حاضر خروجیش 6 ولت 50 هرتز هستش . ماسفتهای بزرگ همه رو عوض کردم البته بعضی از ماسفتها توی برد نبود چون تعمیرکار قبلی از رو برد برداشته بود و نمیدونم سوخنه بودن یا نه. در هر صورت هر شش تا رو 90N20 نصب کردم امیدوارم همین شماره بوده باشه چون شماتیکی از برد ندارم البته یکی دوتا روش نصب بود که یکی از اونا همین شماره بود و یکی دیگه 20N90 بودش
مدل اینورتر FI 48 /230 V 1000VA هستش
اگه کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه یا اگه شماتیکی از بردش داره بفرسته تا بتونم با کمکتون تعمیرش کنم
البته از جناب استاد غزال عزیز هم درخواست کمک دارم تا هم یاد بگیرم و انشالله هم تعمیرش کنم
با سپاس

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام دوستان دو دستگاه اینورتر دلتا دارم که ولتاژ 48 ولت باطری رو به 230 ولت تبدیل میکنه ولی در حال حاضر خروجیش 6 ولت 50 هرتز هستش . ماسفتهای بزرگ همه رو عوض کردم البته بعضی از ماسفتها توی برد نبود چون تعمیرکار قبلی از رو برد برداشته بود و نمیدونم سوخنه بودن یا نه. در هر صورت هر شش تا رو 90N20 نصب کردم امیدوارم همین شماره بوده باشه چون شماتیکی از برد ندارم البته یکی دوتا روش نصب بود که یکی از اونا همین شماره بود و یکی دیگه 20N90 بودش
مدل اینورتر FI 48 /230 V 1000VA هستش
اگه کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه یا اگه شماتیکی از بردش داره بفرسته تا بتونم با کمکتون تعمیرش کنم
البته از جناب استاد غزال عزیز هم درخواست کمک دارم تا هم یاد بگیرم و انشالله هم تعمیرش کنم
با سپاس

با سلام
لطفا از اینورتر عکس قرار بدهید و همچنین بیان کنید ماسفت ها در ورودی قرار داشتند یا در خروجی؟
باتوجه به اینکه شما میگید 50 هرتز را دارید یعنی مدار پالس قسمت خروجی مدار به درستی کار میکنه و قسمت اولیه مدار مشکل دارد که خروجی ترانس به جای 300 ولت 6 ولت است.
اگر اسکپ دارید سیگنال اعمالی به گیت سورس ماسفت خروجی و ورودی را قرار بدهید.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SH_Hamidi

SH_Hamidi

کاربر
2012-04-30
16
17
Robat karim
عکس از برد رو میخام قرار بدم ولی نمیشه
همش ارور میده
نمیتونم عکس قرار بدم
این پیغام رو میده
Post denied. New posts are limited by number of URLs it may contain and checked if it doesn't contain forbidden words

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
عکس از برد رو میخام قرار بدم ولی نمیشه
همش ارور میده
نمیتونم عکس قرار بدم
این پیغام رو میده
Post denied. New posts are limited by number of URLs it may contain and checked if it doesn't contain forbidden words
باید اشتراک vip تهیه کنید

SH_Hamidi

کاربر
2012-04-30
16
17
Robat karim
لینکش رو قرار دادم . از مجموع شش تا ماسفت بزرگ چهارتا تو خروجی اند و دوتا در ورودی . شکل موجش رو هم الان قرار میدم
سه تا خازن مشکیا باهم موازیند و هر کدومشون 450 ولت 470 میکرو هستند و سه تا خازن آبی ها موازیند هر کدومش 3300 میکرو 100 ولت
ESR یه خازن 100 نانو زیاد بود عوضش کردم

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
این دوتا مقاومت خیلی گرم میشدند چون فیبر مدار تو اون قسمت سیاه شده
http://s2.picofile.com/file/8371088784/Delta_08.jpg
http://s2.picofile.com/file/8371088884/Delta_11.jpg

تجربه تعمیر این اینورتر رو نداشتم و عکس های ارسالی و توضیحات شما برای آشنایی با قسمت های مختلف ناکافی است و همچنین تصویر اسکپ در عکس ارسالی مشخص نیست!
اما اکثر اینورتر ها بر یک مبنا و قاعده ای طراحی شدند و خارج از آن نیست. در مرحله اول از ولتاژ ورودی تا خازن صافی و ماسفت های ورودی اطمینان حاصل فرمایید سپس مدار را از لحاظ اتصالی و یا شورتی ماسفت ها یا هر قطعه مشکوک بررسی کنید اگر مورد مشکوکی بر نخوردید ای سی pwm را پیدا کنید و بررسی کنید که از چه قسمتی تغذیه و کدام پایه مسیر تحریک ماسفت ها است در صورت سلامت تغذیه آی سی و وجود ولتاژ تغذیه ماسفت های ورودی را از مدار خارج و شکل موج گیت سورس را بگیرید اگر شکل موج و وفرکانس و دیوتی سایکل درست بود همین مراحل را برای طبقه دوم مدار انجام بدهید.
در خصوص خازن ها نیز 3 خازن برای ورودی و 3 خازن برای خروجی است.
در خصوص ماسفت ها نیز ولتاژ در ورودی زیر 200 ولت و حالا آمپر مناسبی انتخاب شود و در خروجی از ماسفت هایی با ولتاژ 650 ولت و با آمپر مناسبی انتخاب شود.
به نظر من دلیل داغ کردن اون 2 تا مقاومت هم اتصالی مدارتون باید باشه.

بالا