آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: تجربه در تعمیر کم بودن برد وای فای مودم

drbehroozh

کاربر vip
کاربر
با سلام خسته نباشید:
شاید براتون پیش اومده باشه مودمی براتون بیاورن که برد آنتن دهی وایرلس ان کم شده باشد.
ابتدا نگاه به برد کنید ببینید قسمت انتن دست کاری شده است یا نه؟
چون برای من چند عدد مودم اورده بودن که همکارهای قبلی تعمیر کرده بودن ولی برد انتن کم بود و وقتی نگاه به برد می کردی میدیدی که قسمت مثبت و منفی(gnd) انتن رو به هم اتصال دادن که باعث کم شدن برد میشود(قسمت مثبت و منفی باهم اتصال دارن که میشود به وسیله تست بازر امتحان کرد)
اگز از قسمت برد اوکی بود خود انتن رو باز کنید
انتن از دو قسمت تشکیل شده که قسمت بالایی انتن مثبت مدار هست و پایین تنه انتن منفی مدار.
(این دو قسمت نباید هیچ ارتباطی باهم داشته باشن)
چون قسمت بالای انتن به وسیله مغزی سیم اتصال داره ممکنه سیم کنده بشه و دیگه قسمت مثبت انتن با قسمت مثبت برد اتصال نداشته باشه
که شما میتنونید با سیم کشی دوباره اتصال رو برقرار کنید و ببینید که برد انتن زیاد شده

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
با سلام خسته نباشید:
شاید براتون پیش اومده باشه مودمی براتون بیاورن که برد آنتن دهی وایرلس ان کم شده باشد.
ابتدا نگاه به برد کنید ببینید قسمت انتن دست کاری شده است یا نه؟
...

سلام
اتفاقا من یک مودم TP-Link دارم که بر اثر زمین خوردن آنتن اون از برد جدا شده بود. من سیم آنتن رو مجدد به برد لحیم کردم. ولی آنقدر برد آنتن مودم کم شده که فقط باید کنار مودم نشست تا کار کنه. پرسیدم گفتند اینها سیم آنتنشون از جنس خاصی هست و اگر قطع بشه با هر چی وصله بشه یا مجدد لحیم بشه دیگه برد انتن خیلی کم میشه و کاریش نمیشه کرد.
درسته؟ یا راه کاری داره؟

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
303
great iran
با سلام به نظر من میتونید از سیم شیل دار آنتن موبایل که تمام قطعات فروش ها دارن میتونید از اون استفاده کنید و بهش وصل کنید.و احتمال داره داخل آنتن هم قطعی داشته باشید چون چند روز قبل یه دونه اورده بودند که یکی از همکارا آنتن شکسته روبه زور لحیم زده بود که انتن دهی خیلی اومده بود پایین .یه دونه آنتن کامل با سیم خودش از ارواقی بهش وصل کردم کاملا درست شد.آنتن مودم شما از اون پیچی هاست یا یا از اونا که با خار داخل شاسی مودم رفته.؟

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
با سلام به نظر من میتونید از سیم شیل دار آنتن موبایل که تمام قطعات فروش ها دارن میتونید از اون استفاده کنید و بهش وصل کنید.و احتمال داره داخل آنتن هم قطعی داشته باشید چون چند روز قبل یه دونه اورده بودند که یکی از همکارا آنتن شکسته روبه زور لحیم زده بود که انتن دهی خیلی اومده بود پایین .یه دونه آنتن کامل با سیم خودش از ارواقی بهش وصل کردم کاملا درست شد.آنتن مودم شما از اون پیچی هاست یا یا از اونا که با خار داخل شاسی مودم رفته.؟

ممنون. فیکس هست. از مدل هایی که خار داره

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام.پس اگه اراقی دارید یا شمام که میدونم ماشالله همکار زیاد دارین از اونا بگیرین.یه دونه کامل بزنین فکر کنم مشکل حل بشه.البته خودتون که استاد مایید...

خواهش می کنم اتفاقا من تخصصم برنامه نویسی هست و تعمیرات سخت افزاری زیاد تخصص ندارم. به منم گفتند که باید با آنتن یک اوراقی عوض کنم و لحیم کاری دیگه فایده نداره. باید بگردم از همکارها یک اوراقی بگیرم.
در هر حال لطف کردین.

drbehroozh

کاربر vip
کاربر
با سلام
اول تست کن به همدیگه اتصالی نداشته باشن.
بعد انتن رو باز کن و دوباره تست بازر بگیر ببین به هم اتصال دارن یا نه
اصولا اون مودم هایی که زمین میخوره سیم داخل خود انتن قطع میشه
اگه همه چی سالم بود روی برد یک عدد کریستال وجود دارد اونو عوض کنید درست میشود

drbehroozh

کاربر vip
کاربر
خواهش می کنم اتفاقا من تخصصم برنامه نویسی هست و تعمیرات سخت افزاری زیاد تخصص ندارم. به منم گفتند که باید با آنتن یک اوراقی عوض کنم و لحیم کاری دیگه فایده نداره. باید بگردم از همکارها یک اوراقی بگیرم.
در هر حال لطف کردین.
با سلام
نیاز به اوراقی نیست
خود انتن روباز کنید و سیم کشی کنید
سیم وجود داره که یک مغزی و اتصال بدنه داشته باشه و با سیم کشی مشکل حل میشود

بالا