آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: داغ شدن وحشناک مودم TP-LINK

paradise021

کاربر
2019-08-26
13
11
25
سلام مودم من TP-LINK TD-W8960N VER 3.0 هست
چند روز پیش برقا رفت اومد . مودم مشکل دار شد روش نمیشد
اداپتور عوض کردم درست شد چراغ ها روشن شد اما از پورت LAN اینترنت وصل نمشید
گفتم رسیتش کنم ریست کردم اما دیگه با کابل نمیشد وارد تنظیمات مودم شد

paradise021

کاربر
2019-08-26
13
11
25
دست زدم به مودم وحشتناک داغ شده بود از برق کشیدم دل روده مودم کشیدم بیرون دیدم دو تا خازن 16 v 470uf داره که باد کردن
رفتم عوض کردم اما همون جا طرف دست زد به چیپ اصلی گفت خیلی داغ هست طبیعی نیست بله مشکل همچنان باقی هست
الان نمیدنم دیگه مشکل چیه چیپ اصلی سوخته بایوس سوخته تو عکس هم مشخص کردم دایره قرمز خازن عوض شده مربع سبز وحشتناک داغ هست
اصلا نمیشه دست بزاری روش چراغ های مودم هم دل بخواه روشن میشه بعضی وقتا همشون چشمک میزنند

paradise021

کاربر
2019-08-26
13
11
25
k948283_.jpg

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,797
اول مطمئن بشید از خازن های مرغوب استفاده کرده باشید
دوما روی همون چیپ رو با استفاده از چسب قلع ، هیت سینک بذارید
امیدوارم مشکلتون بر طرف بشه

paradise021

کاربر
2019-08-26
13
11
25
اول مطمئن بشید از خازن های مرغوب استفاده کرده باشید
دوما روی همون چیپ رو با استفاده از چسب قلع ، هیت سینک بذارید
امیدوارم مشکلتون بر طرف بشه
سلام
جایی که بردم مودم طرف ادم خوبی بود گفت خازنی که میندازم کیفیت خوبی داره
بهش گفتم خمیر بریزم روش بعد هیت سینگ بزارم گفت بری از یه مودم مثل مودم خود این چیپ پیدا کنی روش سوار کنی بهتره
حالا به نظر شما مشکل از همون چیپ هست

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,797
مورد اول به سطح اطلاعات برمی گرده چون من مورد داشتم با خازن نو مودم راه نیفتاده ولی با دست دوم بردهای استوک راه افتاده .اگر از خازنهای روی برد مودم های خراب برداره بهتره چون اونها خازنهای بهتری هستند
اگر مودم کار می کنه به جای تعویض آی سی بهتره از چسب سیلیکون و یه هیت سینک استفاده کنی . اما اگر کلا مودم کار نکنه باید آی سی عوض بشه، که شما گفتی کار می کنه مودمتون.
اینکه مودمتون کار می کنه به صورت رندومی ،حتما خازن های مرغوب بذاره که اگه از این قضیه مطمئن هستید حتما روی آی سی هیت سینک بذارید در مرحله آخر اگه راه نیفتاد اون موقع آی سی رو عوض کنید
اون خازنی که کنار آی سی هست رو اگه 16 و 470 هست می تونید 25 470 هم بذارید مشکلی پیش نمی یاد

عکس دوبار ارسال شد. یه هیت سینک به این شکل بذارید

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

paradise021

کاربر
2019-08-26
13
11
25
مورد اول به سطح اطلاعات برمی گرده چون من مورد داشتم با خازن نو مودم راه نیفتاده ولی با دست دوم بردهای استوک راه افتاده .اگر از خازنهای روی برد مودم های خراب برداره بهتره چون اونها خازنهای بهتری هستند
اگر مودم کار می کنه به جای تعویض آی سی بهتره از چسب سیلیکون و یه هیت سینک استفاده کنی . اما اگر کلا مودم کار نکنه باید آی سی عوض بشه، که شما گفتی کار می کنه مودمتون.
اینکه مودمتون کار می کنه به صورت رندومی ،حتما خازن های مرغوب بذاره که اگه از این قضیه مطمئن هستید حتما روی آی سی هیت سینک بذارید در مرحله آخر اگه راه نیفتاد اون موقع آی سی رو عوض کنید
اون خازنی که کنار آی سی هست رو اگه 16 و 470 هست می تونید 25 470 هم بذارید مشکلی پیش نمی یاد
عکس دوبار ارسال شد. یه هیت سینک به این شکل بذارید

سلام ممنون از راهنمایی که کردین من عکس نمیتونم ببینم امکانش هست جایی دیپگه اپلود شه ممنون
شما کارتون تعمیر هست اگر اره تهران هستید لطفا ادرستون رو برام بفرستید
و اینکه چی باعث شده این قدر حرارت چیپ بالا بره . ایا با تعویض خازن ها یا با پروگرم بایوس احتمال داره چیپ مثل قبل بشه
و اینکه من اصلا نمیتونم وارد تنظیمات مودم بشم تا اینترنت راه بندازم با وصل کردن گابل چراغش روش میشه اما نمیتونم وارد 192.168.1.1 بشم

آخرین ویرایش:

paradise021

کاربر
2019-08-26
13
11
25
این خازن هایی هست که به جای خازن های خراب گزاشته شده
ایا این خازن ها مناسب هستند
به نظر شما ارزش داره درستش کنم تا الان 70 تومن گزاشته رو دستم
40 اداپتور 30 خازن . برم یه دست دو تمیز بگیرم بهتر نیست؟
فکر کنم 10 سال باشه که دارمش کلا خاموشم نمیشده
دیگه عمرش کرده تا اینجا هم ممنونشم :)

d345002_.jpg

t002468_.jpg

آخرین ویرایش:

paradise021

کاربر
2019-08-26
13
11
25
فیلم کوتاه از روشن شدن مودم بعد از تعویض خازن های خراب
همین جور که مشاهده میکنید چراغ های مودم پی در پی خاموش روشن میشن
جالب اینجاست که در این حالت اصلا چیپی که داغ مشید به صورت وحشتناک اصلا داغ نمیشه
[video]http://yekupload.ir/52b3f05ef4cae191/MOV_0001.mp4[/video]

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,797
سلام. این حالت چراغ چشمک زن از یک اتصالی ناشی می شه. می تونه مربوط به سلف هم باشه. به نظرم یک مودم دست دوم سالم تهیه کن. درد سرش کمتره

بالا