آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکلات مربوط به هش برد انواع ماینر

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
بله برای همه هش بردها جواب میده .
اون تستر که شما دیدی برای تعمیرکاری هست که تعداد بالای هش برد برا تعمیر داره و برای بالا بردن سرعت کار هست . شما بعد از تعمیر هش بردها را ببندین و رو دستگاه خودش تست کنین .

اعداد روی مولتی متر برا تست رو هش بردها متفاوته و در صورت سلامت حدودا بین 500 تا 800 هست . از یک هش برد سالم هم مدل خودش تقلب بگیر .

چیپ ها را من از چین خریدم . ادرس نداره باید از فروشگاهایی که سفارش خارج میگیرین سفارش بدی .
البته باید شابلون هر چیپ را هم بخری .

یک هش بورد برای تعمیر آوردند که چند چیپ آن به گفته مشتری مشکل داره و صفر نشون میده،سوالی که برام پیش اومد اینه که
کدام پراب به بدنه باشه و کدام یکی به ۵ پینی که روی برد هست؟
باتوجه به اینکه پراب قرمز رو به بدنه وصل کردم مقادیر ۳۶۲ پین سمت چپ و مقادیر ۵۱۷ در ۴ پین دیگر نشان داده شد ،آیا همه پین ها باید یک عدد نشان بده یا اگر مولتی متر صفر نشان بدهد به معنای سوختگی چیپ است یا اینکه ...؟

رگلاتور های smd به چه شماره ای معروف هستند که از بازار تهیه کرد و به چه صورتی روی هش بورد میتوان تست کرد؟
نوار پد سیلیکونی که روی ای سی ها است اسم دقیقش چیه تو بازار ایران هست یا اینکه باید از خارج تهیه کرد؟
این ۵ پینی که کنار هر چیپ هست برای چیه و برای چه کاری قرار داده شده؟

تشکر از اینکه پاسخ میدهید.

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
بله برای همه هش بردها جواب میده .
اون تستر که شما دیدی برای تعمیرکاری هست که تعداد بالای هش برد برا تعمیر داره و برای بالا بردن سرعت کار هست . شما بعد از تعمیر هش بردها را ببندین و رو دستگاه خودش تست کنین .

اعداد روی مولتی متر برا تست رو هش بردها متفاوته و در صورت سلامت حدودا بین 500 تا 800 هست . از یک هش برد سالم هم مدل خودش تقلب بگیر .

چیپ ها را من از چین خریدم . ادرس نداره باید از فروشگاهایی که سفارش خارج میگیرین سفارش بدی .
البته باید شابلون هر چیپ را هم بخری .

عکس از هش بورد :

مشاهده فایل‌پیوست 158837

مشاهده فایل‌پیوست 158838

مشاهده فایل‌پیوست 158839

مشاهده فایل‌پیوست 158840

مشاهده فایل‌پیوست 158841

مشاهده فایل‌پیوست 158842

mehrad20

کاربر
2012-02-14
36
67
لطفا مدل دستگاه بگید تا کامل راهنمایی کنم و مشکل حل بشه فکر کنم برد شما بیت مین هست و اون پینها برای برنامه دادن به برد هست

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
یک هش بورد برای تعمیر آوردند که چند چیپ آن به گفته مشتری مشکل داره و صفر نشون میده،سوالی که برام پیش اومد اینه که
کدام پراب به بدنه باشه و کدام یکی به ۵ پینی که روی برد هست؟
باتوجه به اینکه پراب قرمز رو به بدنه وصل کردم مقادیر ۳۶۲ پین سمت چپ و مقادیر ۵۱۷ در ۴ پین دیگر نشان داده شد ،آیا همه پین ها باید یک عدد نشان بده یا اگر مولتی متر صفر نشان بدهد به معنای سوختگی چیپ است یا اینکه ...؟

رگلاتور های smd به چه شماره ای معروف هستند که از بازار تهیه کرد و به چه صورتی روی هش بورد میتوان تست کرد؟
نوار پد سیلیکونی که روی ای سی ها است اسم دقیقش چیه تو بازار ایران هست یا اینکه باید از خارج تهیه کرد؟
این ۵ پینی که کنار هر چیپ هست برای چیه و برای چه کاری قرار داده شده؟

تشکر از اینکه پاسخ میدهید.

سلام
پراپ قرمز بدنه و مشکی به نقاط متصل میشه
اعداد روی هر هش برد فرق میکنه . قبلا هم گفتم از روی هش بردهای کناریش ببین . اگه مولتی متر اتصال کوتاه یا مدار باز نشون بده نشونه خرابی هست و اگر اعداد هم با بقیه خیلی متفاوت باشه بازم نشونه خرابی هست .

رگولاتورهای روی هر هش برد هم با هش بردهای دیگه فرق میکنه و من تو بازار چیزی پیدا نکردم .

پد سیلیکون تو بازار هست . اسمشم همون پد سیلیکونه

modiri515

کاربر
2019-09-21
1
1
با عرض سلام
من یک دستگاه f1 دارم که بعد چند وقت پاور دستگاه یه اتصالی کرد ‌ و قطع شد ‌تعمیر کردم متاسفانه وقتی دستگاه رو بعد از تعمیر روشن کردم یکی از هش بردها رو نمیشناسه
با هر کسی هم مشورت کردم نتونست درست کنه ممنون میشم راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hojat88

gsm4iran

کاربر
2009-04-02
11
20
دستگاه تستر سالم بودن هشبرد کسی کار کرده و هست اینجا؟ چون توی‌کلیپ ها دیدم ممنون‌میشم راهنمایی بفرمایید

آخرین ویرایش:

saeidzamani

کاربر
2020-04-12
3
4
دوست عزیز‌پاور نیستا هشبرده اصلا ماسفتی برا تست روی هشبرد نیست تست هشبرد متفاوت هست و تستر مخصوص داره باید فلت جابجا کنه سرویس کنه بالا میاد

Tantan09

کاربر vip
کاربر
2020-12-08
19
14
34
سلام دوستان نحوه تست چیپ ها با مولتی متر چیه؟یه راهنمایی کامل نیست تو انجمن
یه فایل هست که روی کنترل برد برای تست هشبرد a1 f1 میریزن
فایلشو دارین؟

Tantan09

کاربر vip
کاربر
2020-12-08
19
14
34
سلام .
در مورد تست چیپ ها با مولتی متر یک پست جدید میزنم و کامل توضیح میدم .

در مورد جدا کردن هیت سینک باید با هیتر هیتسینک را گرم کنید تا جدا بشه . فقط باید دما را حدود 250 یا کمتر بزارین که خود چیپ باهاش جدا نشه .

بله امکان سوختن تمام قطعات هست اما خود چیپ ها بیشتر احتمال سوختن دارن تا قطعات دیگر . بعد از چیپ ها ای سی ها رگلاتور 5 یا 6 پایه .

اگه هیچکدام از هش بردها را نمیشناسه ممکنه مشکل از کنترل برد يا پاور باشه .

هش بردها قابل تعمیر هستند اما ابزار خاص خودشا میخواد .

دوست عزیز ممنون از اطلاعاتت میشه نحوه تست با تست دیود مولتی متر توضیح بدین؟
ممنون

بالا