آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکلات مربوط به هش برد انواع ماینر

majid3770

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
30
106
سلام به دوستان گرامی و مهندس محمودی عزیز

از دوستان عزیز تجربه ای در رابطه با دیتکت نشدن هش برد ماینر اف 1 دارید؟
یه دو سه تا دستگاه هست که دو تا و یکی از هرکدوم هش برد ها شناسایی نمیشن.
برد ها جابجا شدن و کنترل برد درست بوده و شناخته.
اثری از سوختگی هم دیده نمیشه روی برد.
به نظر شما میتونه از چی باشه؟
عکس هم ملاحظه میکنید.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
معمولا بیشتر خرابی هش بردها از چیپست هاس .
این چیپ ها به صورت سری در مدار بهم متصلن .
اما سوختگی چیپ ها هم متفاوت است گاهی با سوختن یک چیپ ، چیپ های قبل از ان هنوز کار میکنن .
اما گاهی با سوختن حتی یک چیپ کل هش برد از کار می افتد .
شما باید ابتدا ماسفت های روی هش برد و سپس چیپ ها را با مولتی متر تست کنید .

mehrad20

کاربر
2012-02-14
36
67
سلام دوستان ماینرf1 دارم برد کنترلشو اپدیت کردم ۴تا هشت برد رو میشناسه فقط و لی کار نمیکنه ولی دوتا هشت برد بیرون میارم کار میکنه و کم کم تراهش به زیر یک میاد

m202010

کاربر
2015-05-15
10
14
معمولا بیشتر خرابی هش بردها از چیپست هاس .
این چیپ ها به صورت سری در مدار بهم متصلن .
اما سوختگی چیپ ها هم متفاوت است گاهی با سوختن یک چیپ ، چیپ های قبل از ان هنوز کار میکنن .
اما گاهی با سوختن حتی یک چیپ کل هش برد از کار می افتد .
شما باید ابتدا ماسفت های روی هش برد و سپس چیپ ها را با مولتی متر تست کنید .

با سلام
راهی برای تست ماسفت ها و چیپ های روی هش برد ها هست که نیاز به بازکردن هیت سینک ها از روی برد نباشه؟ چطور چیپ معیوب رو تشخیص بدیم ؟ در صورت بازکردن هیت سینک ها با چه چسبی بچسبونیم که با حرارت کارکرد برد از روی چیپ ها باز نشن؟ متشکرم

آخرین ویرایش:

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
سلام .
برای ماسفت ها من راهی بلد نیستم و باید از برد خارج بشن .
اما در مورد چیپ ها بله با مولتی متر از روی برد تست میشن ..
در مورد چسب من چند ماه پیگیری کردم که چسب مناسب پیدا کنم . حتی یک پست هم در همین سایت گذاشتم و در همه فروشگاهای الکترونیک و فروشگاهای چسب جستجو کردم .اما تو ایران پیدا نکردم .
بعد از یک دوست چینی که چیپ ها و ماسفت ها را برایم میفرستاد خواستم چسب را هم ارسال کنه که متاسفانه در هنگام ارسال در فرودگاه برگشت خورد .
چسب سیاه درون ظرف کوچک بصورت فله ایی بود .
خلاصه تنها راهش خرید چسب اصلی از فروشگاه آمازون آمریکاس .
البته یک مدل چسب دیروز بدستم رسید که الان زیر تست است و اگه نتیجه داد اعلام میکنم .
چسب اصلی مورد نیاز اسمش اینه :
Arctic aluminum thermal adhesive

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
با سلام
راهی برای تست ماسفت ها و چیپ های روی هش برد ها هست که نیاز به بازکردن هیت سینک ها از روی برد نباشه؟ چطور چیپ معیوب رو تشخیص بدیم ؟ در صورت بازکردن هیت سینک ها با چه چسبی بچسبونیم که با حرارت کارکرد برد از روی چیپ ها باز نشن؟ متشکرم

https://www.irantk.ir/threads/101516-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%86%D8%B3%D8%A8-%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-%DA%86%DB%8C%D9%BE-%D8%A8%D9%87-%D9%87%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D9%86%DA%A9

تو این پست در مورد چسب سوال کرده بودم و عکس و توضیحات چسب را نوشتم. البته جواب هایی که دوستان دادن را توجه نکن چون فکر میکنم بصورت کامل متوجه منظور من نشدن و همه ارجاع دادن به چسب سیلیکون که بیشتر هم چسب کافوتر 704 مد نظرشون بود که اصلا چسبندگی خوبی نداره .

majid3770

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
30
106
درود مهندس جان
بله آپدیت کردیم هم 611 و 511 منتها هیچ اثری از سوختن نیست ولتاژگیری هم کردم هش برد ها ولتاژشون از بالا 5 و 8 و 13 ولت هست
فقط اینکه میفرمایید چیپست رو برای برد هش اف 1 به چه صورت با مولتی متر تست کنم؟ تست نسبت به بدنه بگیرم؟
متاسفانه نوع چسبی که بهکار بردن مثل سنگ میشه و اصلا کنده نمیشن .
آیا برد رو تا منفی 20 درجه فریز کنیم آیا هیت سینگ ها جدا میشن؟
در ضمن این دستگاه ها نو بودن امکان سوختن خود چیپست هست یا میتونه کریستال یا دیود های پشت برد که زیر هیت سینگ هستند آسیب ببیند؟
و امکان داره که گاهی وقت ها برد هش ها رو نمیشناسه مشکل از برد کنترل یا نرم افزارش باشه؟

و اینکه اصلا قابل تعمیر هست برد هش اف 1؟
چون به نظر من انگار یکبار مصرف ساختن

majid3770

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
30
106
مهندس جان اگر به صورت سری به هم وصل باشن چطور توی هر برد هش 72 تا چیپست شناسایی میشه؟
به نظر من امکان اینکه پارالل باشن بیشتر هست.

درضمن برای مثال مثلا یک هش برد 72 عدد چیپ داره. مثلا چیپ 70 میسوزه یا کنده میشه از روی برد
قاعدتا باید 69 تای اول رو بشناسه دیگه؟ درسته؟

حالا نظر بقیه اساتید هم بدونیم بد نیست و اینکه همکاران عزیز هستند که تجربه تعمیر ماینر و یا مدل چیتا اف 1 رو داشته باشن؟

آخرین ویرایش:
بالا