آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

روشن و خاموش شدن لامپ led

ميلادي

کاربر vip
کاربر
2013-05-04
151
314
سلام یک عدد لامپ ال ای دی هست که وقتی به برق وصل میکنم شروع بهروشن و خاموش شدن میکند.ولتاژ خروجی مدار رو گرفتم یکبار ۲۳۰ هست بعد فورا به ۱۷۰ و ۲۰۰ ولت تغیر پیدا میکند

. خازن ها رو با خازن سنج تست کردم همگی درست بودند . یک عدد خازن ۱۰۴ ابتدای مدار تعویض شده. لطفا راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

ميلادي

کاربر vip
کاربر
2013-05-04
151
314
این هم عکس مدار

پیوست‌ها

• 189.6 کیلوبایت بازدیدها: 246
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soraty

soraty

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-03
637
5,841
کرمانشاه
سلام

به نظر خازنی که دورش خط کشیدم باد کرده تعویض کن انشاالله درست میشه.(CO21A)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: smm9297

ميلادي

کاربر vip
کاربر
2013-05-04
151
314
خازن ها با خازن سنج و esr متر تست شدند درست بودند . ولی برای اطمینان عوض شدند . ولی تعویض شدند . ولی تغیر نکرد

• Like

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام شاید با عوض کردن جای فاز و نول درست بشه یا اگر از کلید لامپ دار در داخل کلید است حذف کن .
سلام یک عدد لامپ ال ای دی هست که وقتی به برق وصل میکنم شروع بهروشن و خاموش شدن میکند.ولتاژ خروجی مدار رو گرفتم یکبار ۲۳۰ هست بعد فورا به ۱۷۰ و ۲۰۰ ولت تغیر پیدا میکند

. خازن ها رو با خازن سنج تست کردم همگی درست بودند . یک عدد خازن ۱۰۴ ابتدای مدار تعویض شده. لطفا راهنمایی کنید

• Like

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام شاید با عوض کردن جای فاز و نول درست بشه یا اگر از کلید لامپ دار در داخل کلید است حذف کن .
خازن سنج در این موارد قابل اطمینان نیست اگه از خود چیپ led مطمئن هستی و بقیه قطعات رو چک کردی خازنها رو عوض کن

• Like

نمیدونم

کاربر
2018-05-03
44
57
احتمال اینکه led نیمسوز داشته باشید هست!با مولتی متر (حالت تست دیود) دوسر led ها اونا رو چک کنید!! معمولا اگه سالم باشن بدرستی روشن میشن!

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-02-11
581
1,053
درود بر شما.دوست عزیز چشمک زذن در غالب موارد مربوط به خازن صافی بعد از پل دیود میشه که در موارد نادری (فقط در مورد خازنهای الکترولیت بالای 250 ولت) حتی اگه مراحل تست با خازن سنج و ESR متر رو هم با سلامت سپری کنن ، موقعی که زیر بار قرار میگیرن دچار عیب میشن.با این تفاسیر به نظر بنده تعویض خازن صافی ورودی نیاز هست.ولی قبلش از لحیم سردی مدار مخصوصا در دو ناحیه سلف و خازن صافی ثانویه مطمئن شید که این موارد هم میتونه عامل چشمک زدن لامپ بشه.سپاس از شما

بالا