آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکلات و تعمیرات انواع پاور ماینر..

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
810
32
مثل اینکه این مشکل همچنان پابرجاست و قربانی میگیره
همکاران اگه کسی تونست این مشکل رو رفع کنه راه حلش رو لطف کنه بذاره
من تا اینجای کار متوجه شدم که مدار pfc ظاهراً عامل خرابی هست. یهو از کار میوفته و همه چیزو بهم میریزه ماسفتها بخاطر همین میسوزن، اما اینکه چی این مشکل رو به وجود میاره هنوز نفهمیدم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yasin1447

Amirrayane

کاربر
2009-07-08
8
3
38
منم ماسفت اصلی و پل دیود را تعویض کردم ولی وقتی میزنم به برق پاور اتصال کوتاه میکنه منم با یک لامپ 100 سری کردم که متوجه شدم، آیا دراین حالت که لامپ وصل کردم وقتی لامپ روشن میشه و اتصال کوتاه میشه بازهم قطعه میسوزه؟ یعنی امکان سوختن ماسفت هست؟

moslemgh9355

کاربر
2021-06-05
2
0
47
سلام من هم همین مشکل رو دارم آیا با گرفتن اتصال کوتاه برای پاور،، ماسفت ورودی باز هم سوخت یا نه؟

moslemgh9355

کاربر
2021-06-05
2
0
47
منم ماسفت اصلی و پل دیود را تعویض کردم ولی وقتی میزنم به برق پاور اتصال کوتاه میکنه منم با یک لامپ 100 سری کردم که متوجه شدم، آیا دراین حالت که لامپ وصل کردم وقتی لامپ روشن میشه و اتصال کوتاه میشه بازهم قطعه میسوزه؟ یعنی امکان سوختن ماسفت هست؟

سلام من هم همین مشکل رو دارم ایا با گرفتن اتصال کوتاه برای پاور باز هم ماسفت ورودی سوخت یا نه؟

mani6

کاربر vip
vip
کاربر
2010-07-21
102
230
52
بندرعباس
سلام عزیزان برادر خدمت همگی ارادت عرض میکنم
من هم این مشکل رو بارها برام پیش اومده و چیزایی که عرض میکنم تجربه ایی از روی سعی است و خطا نه تئوری .
1- تعویض ماسفت با نمونه مشابه و اورجینال. اورجینال بودن هم که تشخیصش سخت نیست فقط با یه میکروسکوپ یا ذره بین با ایکس بالا نگاهش کنی حله.
2- مقاومتهای کم اهم روی پایه های ماسفت رو با خودش باید عوض کنی .تحلیلش هم راحته ببینید وقتی ماسفت به سطح شکست میرسه محال ممکنه اون مقاومتها اسیب نبینه . ممکنه توی اهم چک به شما جواب بده ولی به محض اینکه رفت زیر بار به اصطلاح علم پیشرفته الکترونیک ریقش درمیره.
3- دیود هرز گرد ( اون دیود سه پایه هستش که پایه هاش رو کار اتصال کوتاهه همونو میگم) بعلاوه ترانزیستورهای لیلی و مجنون ( همون ترانزیستورهای درایور مسفت که smd هستن) در 30 درصد موارد ترانزیستورها 20 درصد هم هرزگرد.
البته دوستان مستحضرید این درصدها از روی منابع اداره کل امار جهانی دریافت نشده . این بنده حقیر هویه بدست درش آوردم که فقط در کمال خضوع میخوام هر چی بلدم به برادرهای عزیزم بگم. (نمیدونم چرا یاد استاد غرال افتادم با اون بیان شیوایش انشاالله هر کجا هست خدا عمر با عزت بهش بده.)
در کل اگه میخواین اون پاور یه مدت بازم کار بده اینها رو عوض کنین که در کل قیمتی نداره ولی خیالت جمع میشه .
توی مدلهای اینسلیکون خازن های پلی استر رو هم عوض کنین .
سیلیکون و پد نارسانا هم فراموش نشه.
لحیم رو هم با هویه مناسبش بگیرید که هر دو طرف برد رو بگیره اونجا هم آمپر بالاست هم حرارت.
مخلص همه دوستان هستم.

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
اگر مقاومت ها و مدار راه انداز گیت ماسفت PFC مشکلی نداشته باشن تنها نکته ای که باقی میمونه اینه که آیسی PFC یا مقاومت های اطرافش که وظیفه سنس کردن ولتاژ شهر و جریان مدار PFC رو دارن مشکل دارن و تعویض آیسی PFC و چک کردن تمامی مقاومت های اطرافش بهترین کاریه که میشه کرد همچنین توجه داشته باشین مقاومت های مقدار بالا که از ولتاژ خازن و از ولتاژ پل دیود نمونه گیری میکنن و به کنترلر PFC منتهی میشن خیلی مهمن مقدارشون رو حتما چک کنید و اون ها رو با مقاومت های مقدار بالا که برای تخلیه خازن ها در نظر میگیرن اشتباه نگیرین. پیشنهاد میکنم جفت ترانزیستور SMD که گیت ماسفت رو کنترل میکنن، چشم بسته عوض کنین حتی اگر سالم نشون داده میشن!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: تاج

amirvik

کاربر
2018-01-08
7
3
سلام
پاور بیت مین ۱۸۰۰ که روشن میشه خروجی ۱۲ هم داره
روی دستگاهم که میزارم دستگاه روشن میشه و روی دستگاه هم خروجی ۱۲ رو داره.
ولی دستگاه شروع به کار نمیکنه!! با چندتا دستگاه هم تست کردم
کسی تا حالا به این مشکل برخورده؟

Deragon

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-08-03
105
127
سلام
همکاران عزیز کسی میدونه مشابه ماسفت 33n60dm2 در پاور p3 چی هست و بتونه جوابگو باشه؟
ی دونه از این ماسفتها خراب هست ولی هرچی سرچ زدم نمونه مناسب و مشابه نیافتم
کسی تجربه ای قبلا نداشته در این خصوص
ممنون

بالا