آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: :چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام
به هیچ عنوان از چسب قطره ای یا 123 در اطراف پنل یا اتصالات ان استفاده نکنید
تا به حال چند مورد تلویزیون برام اومده که استفاده از چسب 123 یا قطره ای در اطراف پنل یا اتصالات باعث خوردگی لیکویید شده و یک مورد هم چشمی کنترل را با چسب 123 چسبانده بودند و نفوذ چسب به پنل و cof باعث نابودی کامل پنل شده بود
سلام
دوست خوبم اقای محمدیان بله کاملا درست گفته اید . اینم باید در نظر گرفته از چسب 123 استفاده شده بعد از مدتی دوباره خراب بشه جدا کردن قطعه یا تعمیر برد چسب 123 خیلی سخت جدا میشه خرابی لاین مسی هم هست .که پدر ادم را در میاره . چسب 123 در تعمیرات لوازم خانگی خوب است نه در روی برد و قطعات الکترونیکی.
متشکرم

Alaiy

کاربر
2021-04-12
30
41
درود

ازآنجاکه پاسخ های شایسته حاکی از آزردگی ناشی از توهینی است که خارج از تحمل اعضاء بوده و با آهنگ وزین ، افتخار ثمینی نصیبم ساخته لذا ضمن تقدیر مجدد و تحسین مکرر پاسخ های شایسته وشایستگی پاسخ ها که پاسخ گویاتر را ناممکن ساخته لذا در این خصوص پاسخی شایسته تر از پاسخ عزیزان و سروران ارجمندم ندارم.

اما بابت توهین به شعور مخاطب که چسب ۱،۲،۳ و پودر کربن بعنوان راهکار موثر و تجربه موفقی در پست ۲۳۶ اعلام شده که البته بعنوان ایده جهت تبادل نظر مانعی نداشته اما بعنوان تجربه موفق ، تحمیل خسارت به علاقمندان را محتمل میسازد لذا بمنظور پیشگیری از خسارات احتمالی پاسخ این بخش از مدعا را بشرح زیر تقدیم میکنم .

ازآنجاکه اثر منفی چسب ۱۲۳ و پودر کربن و تخریب ارتباط کنتاکت های پنل ناشی از آن ، بدیهی است و صحت ادعا و توفیق این روش را محال میسازد که اگر جز اینست لطفا دلایل و مستندات مربوطه را مطرح فرمایند تا ضمن دلجویی و عذرخواهی از چنین روشی استفاده شود.

اما بی توجهی جملگی مخاطبان نسبت به این ادعا حاکی از نظر مشابه و ناباوری اعضاء است و به همین علت احدی از اعضاء در راستای تست این ایده ، نیاز به توضیحات تکمیلی و پرس و جو احساس نکرده.
بویژه که اذعان مدعی که تعمیرکار نیست منطبق با عدم صحت مدعاست.

زیرا حرفه ای ترین تعمیر کاران با تجربه و دانش قابل توجه نیز بندرت در خصوص نصب فلت پنل ، اقدام و تحقیق میکنند که تشکیک بر تجربه موفق مدعی که تعمیرکار نبوده را بدیهی میسازد .

لذا درسته که اغلب اعضاء انجمن ، حرفه ای و صاحبنظرند و بسهولت قادر به تشخیص ادعاهای ناکارآمد هستند که مانع بروز خسارت میشه .
اما همگی اعضاء دارای این توانایی نیستند و ممکنه باور و تست کنن و خسارات سنگینی تحمل کنند .

بنابرین بمنظور پیشگیری از خسارات احتمالی ، شایسته است تصورات و حتی تخیلات ارزشمند خود را با تاکید بر ایده ای که تست نشده مطرح و اکیدا بعنوان تجربه موفق اعلام نفرمایید تا خسارات احتمالی متوجه ، خوش باوران و مبتدیان نگردد.

البته طرح هر پیشنهاد صحیح و ناصحیح و با ارزش و بی ارزش ، جهت تبادل نظر و ارزیابی سودمند است اما طرح ایده های تخیلی بعنوان تجربه موفق ،که بروز خسارت را محتمل میسازد ، قابل سرزنش است.

نتیجه پایانی:
باوجودیکه ارزش و اعتبار روش این تاپیک توسط علاقمندان تست و تایید شده معذالک با فرض صحت ادعا که این تاپیک صرفا حاوی بازی با کلمات و یا آموزش ادبیات است ، دراینصورت نیز هیچگونه خسارتی به احدی وارد نمیکند که مستحق اعتراض و اهانت باشه ،آنهم توسط عزیزی که علاوه بر توهین ناروا علیه تاپیک و علاوه بر توهین به شعور مخاطب , روش تخیلی و مخربی را بعنوان تجربه موفق اعلام فرمودند که در صورت اجرا ، تحمیل خسارات سنگینی را محتمل میسازد.

همواره جنگ افروزی ها با شعار صلح و
ویرانگری ها با شعار سازندگی است .​

سپاس
غزال گفت:
Alaiy عزیز،
کاربری با نام "غزال" در ارسال خود از شما نقل قول کرده است.
جهت دیدن محتوای نقل قول شده اینجا را کلیک کنید.
با سلام .دوست گرامی شما لطف کنید جایی که نوشته م پنل تلویزیون نشون بنده بدید .شما اگه برید دو تا زغال واسه دریل خودتون بخرید همونا رو می برید واسه موتور جت هم استفاده می کنید .دوست گرامی همه پیچ ها با یه پیچ گشتی باز نمی شن .هر راه حلی جایگاهی واسه خودش داره .بنده این روش رو واسه دستگاه کپی و دستگاه پرس و برش صنعتی استفاده کردم و بسیار عالی جواب داد .حالا دیگه نمیدونم اونا رو باید چطور نشونتون بدم .ضمنا بنده اگر گفتم تعمیرکار نیستم نقل از صحبت زیبایتون در مورد به جیب زدن پول های زیاد واسه این روش خوبتون بود ،گفتم که دیگه با آسودگی خاطر بگید و استرسی در این مورد نداشته باشی من تا سال ۸۵ ۸۶ تعمیر کار بودم که بعدش به خاطر یک سری مسائل و ادامه تحصیل مهاجرت کردم گرچه اونجا تمام کار من الکترونیکی بوده فقط مغازه تعمیرات نداشتم . امروزه اکثرا تعویض کار هستن ن تعمیرکار تعویض کاری که تعویض هم درست انجام نمیده (خیلی ها داریم که سر ما اندازه پاشون نمیدونه و فقط نگاه می کنن و می فهمن .اینو گفتم که شامل همگی نباشه و بعضی به عنوان یک توهین ازش سواستفاده نکنن . ).این روش که من گفتم خیلی واضح معلومه که واسه کنتاکت های بزرگ و فاصله دار استفاده می شه حالا دیگه من نمیدونستم که باید بگم در چه مورد استفاده کرد چه مورد استفاده نکرد که کسی مثه شما اینو توهین به شعور دیگران بدونه ولی رفتارهای دیگه توهین نیست .اینجا اگه انجمن هست یعنی کسانی که در این ضمینه حرفه دارن، پس نیازی نیست دیگه کسی بیاد بگه این خوبه یا ن چون هیچ کسی قطعی نمی تونه یک موضوع رو با نداشتن علم و دانش در تمام رشته ها رد کنه ولی می تونه معایب رو بکه و محاسن رو .هر کسی در ضمینه خودش مقایسه کنه یکی از دوستان وقتی اینو دید الان ۱۸ سال بیشتره داره استفاده می کنه برای المنت شیشه عقب ماشین خیلی جاها استفاده داره بستگی داره ذهن شما چقدر بلند یا کوتاه باشه .اگه تاکید می کردید فقط واسه پنل تلویزیون هست می گفتم که از چی استفاده کنی چسبی هست که جریان رو فقط عمودی انتقال میده نمیدونم اینجا داره یا نداره .از لاک رسانا استفاده کن .میدونی مشکل ما ایرانی ها چیه واسه استاد بودن دیگران رو بی سواد می کنیم و برای بزرگ شدن دیگران رو خرد می کنیم چون ن توانایی و ن علم استاد بودن رو داریم و ن لیاقت و بخشش برای بزرگ شدن پس همین می شه که باید فقط دیگران رو تخریب کنیم تا به این دو چیز برسیم .وقتی کسی تجربه ایی گفت اگه به دردت خورد استفاده کن اگه نخورد برتش بده دیگه لزومی نداره از توهین و چیزایی که ساخته افکار خودت هست بگی .توهین زمانیه که شخصی واسه فرار از بکار بردن الفاظ نامناسب و تمسخر کردن، پای دیگران رو وسط بکشه همیشه بزار مخاطبت یک نفر باشه وقتی خطاب کرد توام تونستی خطاب کن نتونستی فرافکنی نکن .شاید واسه تو این روش توهین باشه که در حد حرفه کوچکی که داری فقط همه چیز رو می بینی اما خیلی جاها خوب به کار اومده . خیلی وقتا شما فقط چندتا پایه قطعی دارید با این روش به راحتی می شه با رشته ها فلت دیگه اتصال رو برقرار کرد .و در جواب دوستی که گفته چسب زده پنل نابود شده اگه دفعه دیگه باز این اتفاق خدای نکرده افتاده با استون راحت از بین میره فقط مواظب باشید که کناره صفحه نیوفته ..و خیلی برام جالبه چطور کسی که از رزق و روزی داشتن هم نوع خودش ترس داره اونوقت از خسارت و ضرر نسبت به همون افراد اینقدر دلهره و نگرانی می تونه داشته باشه .

آخرین ویرایش:

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,873
10,553
با سلام .دوست گرامی شما لطف کنید جایی که نوشته م پنل تلویزیون نشون بنده بدید .شما اگه برید دو تا زغال واسه دریل خودتون بخرید همونا رو می برید واسه موتور جت هم استفاده می کنید .دوست گرامی همه پیچ ها با یه پیچ گشتی باز نمی شن .هر راه حلی جایگاهی واسه خودش داره .بنده این روش رو واسه دستگاه کپی و دستگاه پرس و برش صنعتی استفاده کردم و بسیار عالی جواب داد .حالا دیگه نمیدونم اونا رو باید چطور نشونتون بدم .ضمنا بنده اگر گفتم تعمیرکار نیستم نقل از صحبت زیبایتون در مورد به جیب زدن پول های زیاد واسه این روش خوبتون بود ،گفتم که دیگه با آسودگی خاطر بگید و استرسی در این مورد نداشته باشی من تا سال ۸۵ ۸۶ تعمیر کار بودم که بعدش به خاطر یک سری مسائل و ادامه تحصیل مهاجرت کردم گرچه اونجا تمام کار من الکترونیکی بوده فقط مغازه تعمیرات نداشتم . امروزه اکثرا تعویض کار هستن ن تعمیرکار تعویض کاری که تعویض هم درست انجام نمیده (خیلی ها داریم که سر ما اندازه پاشون نمیدونه و فقط نگاه می کنن و می فهمن .اینو گفتم که شامل همگی نباشه و بعضی به عنوان یک توهین ازش سواستفاده نکنن . ).این روش که من گفتم خیلی واضح معلومه که واسه کانکت بزرگ و فاصله دار استفاده می شه حالا دیگه من نمیدونستم که باید بگم در چه مورد استفاده کرد چه مورد استفاده نکرد که کسی مثه شما اینو توهین به شعور دیگران بدونه ولی اتلاف وقت دیگران توهین نیست .اینجا اگه انجمن هست یعنی کسانی که در این ضمینه حرفه دارن پس نیازی نیست دیگه کسی بیاد بگه این خوبه یا ن .هر کسی در ضمینه خودش مقایسه کنه یکی از دوستان وقتی اینو دید الان ۱۸ سال بیشتره داره استفاده می کنه برای المنت شیشه عقب ماشین خیلی جاها استفاده داره بستگی داره ذهن شما چقدر بلند یا کوتاه باشه .اگه تاکید می کردید فقط واسه پنل تلویزیون هست می گفتم که از چی استفاده کنی چسبی هست که جریان رو فقط عمودی انتقال میده نمیدونم اینجا داره یا نداره .از لاک رسانا استفاده کن .میدونی مشکل ما ایرانی ها چیه واسه استاد بودن دیگران رو بی سواد می کنیم و برای بزرگ شدن دیگران رو خرد می کنیم چون ن توانایی و ن علم استاد بودن رو داریم و ن لیاقت و بخشش برای بزرگ شدن پس همین می شه که باید فقط دیگران رو تخریب کنیم تا به این دو چیز برسیم .وقتی کسی تجربه ایی گفت اگه به دردت خورد استفاده کن اگه نخورد برتش بده دیگه لزومی نداره از توهین و چیزایی که ساخته افکار خودت هست بگی .توهین زمانیه که شخصی واسه فرار از بکار بردن الفاظ نامناسب و تمسخر کردن، پای دیگران رو وسط بکشه همیشه بزار مخاطبت یک نفر باشه وقتی خطاب کرد توام تونستی خطاب کن نتونستی فرافکنی نکن .شاید واسه تو این روش توهین باشه که در حد حرفه کوچکی که داری فقط همه چیز رو می بینی اما خیلی جاها خوب به کار اومده . خیلی وقتا شما فقط چندتا پایه قطعی دارید با این روش به راحتی می شه با رشته ها فلت دیگه اتصال رو برقرار کرد .و در جواب دوستی که گفته چسب زده پنل نابود شده اگه دفعه دیگه باز این اتفاق خدای نکرده افتاده با استون راحت از بین میره فقط مواظب باشید که کناره صفحه نیوفته ..و خیلی برام جالبه کسی که از روزی داشتن هم نوع خودش ترس داره چطور از خسارت و ضرر نسبت به همون افراد اینقدر دلهره و نگرانی می تونه داشته باشه .

سلام

شما اگر روش استاد غزال را نمی پسندید استفاده نکنید همانططور که من شخصا این روش را استفاده نمی کنم و تعمیر پنل را به بندینگ کار می سپارم .حتی روش اموزششون هم اگر چیزی برای من داشته باشه استفاده می کنم و وقتی نتونم استفاده کنم ناراحت و عصبی نمیشم .ایشون میتونه به هر روشی که خواست اموزش بده

هر گردی گردو نیست.وقتی شما یک چسب را برای چسباندن دستگاه کپی استفاده کردید قرار نیست روی فلت cof تلویزیون هم همون جواب بده
پودر کربن و چسب 123 برای مواردی که خودتون گفتید کاربرد داره .نه تنها روی cof پنل جواب نمیده بلکه به پنل و cof و اتصالات اسیب می زنه و وقتی خود لیکویید اسیب ببینه تمام چسب را هم با حلال مخصوص 123 پاک کنیم عیب برطرف نمیشه
لاک رسانا برای پنل کاربرد نداره و چسبی که عنوان کردید acf هست که با دستگاه باندینگ میشه cof را با اون چسباند .اتصالات cof به حدی ظریف هستند که با روش های ساده

آخرین ویرایش:

Alaiy

کاربر
2021-04-12
30
41
سلام
خب دوست گرامی من چکار دارم گفتم پسند کن یا نکن .انجام بده یا نده.واقعا شما این حرفا رو از کجا میارید مگه من گفتم روش استادت غزال رو قبول ندارم ؟؟ .اونی که می گم چسب acf نیست .لاک رسانا چند درصد استفاده کردی که مناسب نبوده .

آخرین ویرایش:

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,873
10,553
سلام
خب دوست گرامی من چکار دارم گفتم پسند کن یا نکن .انجام بده یا نده.واقعا شما این حرفا رو از کجا میارید مگه من گفتم روش استادت غزال رو قبول ندارم ؟؟ .اونی که می گم چسب acf نیست .لاک رسانا چند درصد استفاده کردی که مناسب نبوده .

سلام
تا حالا cof را زیر میکروسکوپ دیدید؟ چه اصراری دارید که بدون تحقیق روشی برای ترمیم cof ارائه بدید؟
لاک رسانا برای cof کاربرد نداره. اتصالات cof باریک تر از تار مو است

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
با سلام .دوست گرامی شما لطف کنید جایی که نوشته م پنل تلویزیون نشون بنده بدید .شما اگه برید دو تا زغال واسه دریل خودتون بخرید همونا رو می برید واسه موتور جت هم استفاده می کنید .دوست گرامی همه پیچ ها با یه پیچ گشتی باز نمی شن .هر راه حلی جایگاهی واسه خودش داره .بنده این روش رو واسه دستگاه کپی و دستگاه پرس و برش صنعتی استفاده کردم و بسیار عالی جواب داد .حالا دیگه نمیدونم اونا رو باید چطور نشونتون بدم .ضمنا بنده اگر گفتم تعمیرکار نیستم نقل از صحبت زیبایتون در مورد به جیب زدن پول های زیاد واسه این روش خوبتون بود ،گفتم که دیگه با آسودگی خاطر بگید و استرسی در این مورد نداشته باشی من تا سال ۸۵ ۸۶ تعمیر کار بودم که بعدش به خاطر یک سری مسائل و ادامه تحصیل مهاجرت کردم گرچه اونجا تمام کار من الکترونیکی بوده فقط مغازه تعمیرات نداشتم . امروزه اکثرا تعویض کار هستن ن تعمیرکار تعویض کاری که تعویض هم درست انجام نمیده (خیلی ها داریم که سر ما اندازه پاشون نمیدونه و فقط نگاه می کنن و می فهمن .اینو گفتم که شامل همگی نباشه و بعضی به عنوان یک توهین ازش سواستفاده نکنن . ).این روش که من گفتم خیلی واضح معلومه که واسه کنتاکت های بزرگ و فاصله دار استفاده می شه حالا دیگه من نمیدونستم که باید بگم در چه مورد استفاده کرد چه مورد استفاده نکرد که کسی مثه شما اینو توهین به شعور دیگران بدونه ولی رفتارهای دیگه توهین نیست .اینجا اگه انجمن هست یعنی کسانی که در این ضمینه حرفه دارن، پس نیازی نیست دیگه کسی بیاد بگه این خوبه یا ن چون هیچ کسی قطعی نمی تونه یک موضوع رو با نداشتن علم و دانش در تمام رشته ها رد کنه ولی می تونه معایب رو بکه و محاسن رو .هر کسی در ضمینه خودش مقایسه کنه یکی از دوستان وقتی اینو دید الان ۱۸ سال بیشتره داره استفاده می کنه برای المنت شیشه عقب ماشین خیلی جاها استفاده داره بستگی داره ذهن شما چقدر بلند یا کوتاه باشه .اگه تاکید می کردید فقط واسه پنل تلویزیون هست می گفتم که از چی استفاده کنی چسبی هست که جریان رو فقط عمودی انتقال میده نمیدونم اینجا داره یا نداره .از لاک رسانا استفاده کن .میدونی مشکل ما ایرانی ها چیه واسه استاد بودن دیگران رو بی سواد می کنیم و برای بزرگ شدن دیگران رو خرد می کنیم چون ن توانایی و ن علم استاد بودن رو داریم و ن لیاقت و بخشش برای بزرگ شدن پس همین می شه که باید فقط دیگران رو تخریب کنیم تا به این دو چیز برسیم .وقتی کسی تجربه ایی گفت اگه به دردت خورد استفاده کن اگه نخورد برتش بده دیگه لزومی نداره از توهین و چیزایی که ساخته افکار خودت هست بگی .توهین زمانیه که شخصی واسه فرار از بکار بردن الفاظ نامناسب و تمسخر کردن، پای دیگران رو وسط بکشه همیشه بزار مخاطبت یک نفر باشه وقتی خطاب کرد توام تونستی خطاب کن نتونستی فرافکنی نکن .شاید واسه تو این روش توهین باشه که در حد حرفه کوچکی که داری فقط همه چیز رو می بینی اما خیلی جاها خوب به کار اومده . خیلی وقتا شما فقط چندتا پایه قطعی دارید با این روش به راحتی می شه با رشته ها فلت دیگه اتصال رو برقرار کرد .و در جواب دوستی که گفته چسب زده پنل نابود شده اگه دفعه دیگه باز این اتفاق خدای نکرده افتاده با استون راحت از بین میره فقط مواظب باشید که کناره صفحه نیوفته ..و خیلی برام جالبه چطور کسی که از رزق و روزی داشتن هم نوع خودش ترس داره اونوقت از خسارت و ضرر نسبت به همون افراد اینقدر دلهره و نگرانی می تونه داشته باشه .

درود

بزرگوار :
هدف این تاپیک تعمیر ابتکاری پنل توسط شخص تعمیرکار و لذا بدون ابزار و ماشین آلات گرانقیمت است.

در جریان نصایح و بررسی امور فنی کشور ، فرمودید تعمیرکار نیستید و سپس شفاف فرمودید که منظورتون این بوده که بنوعی تعمیرکار و یا فراتر از تعمیرکارید.

و در این تاپیک که تاپیک چسباندن فلت پنل است ، تجربه موفق خود را در استفاده از پودر کربن اعلام و توصیه فرمودید که پس از استماع اعتراضاتی فرمودید تجربه شما درخصوص فلت پنل نبوده چون کلمه پنل در اظهارات شما وجود ندارد اما اتفاقا به همین علت که مورد استفاده را تصریح نفرمودید بنابرین بدیهی است که با توجه به عنوان تاپیک چنین استنباط میشه که مقصود شما پنل بوده .

فلذا پس از انتقاد و اعتراضاتی منظور خود را شفاف فرمودید که مقصود شما استفاده از تجربه موفق در اتومبیل و غیره بوده که مرتبط با این تاپیک نیست.

در هر صورت هدف از بررسی موضوع پیشگیری از خسارت بوده زیرا جملگی مخاطبان بدلایل فوق استنباط فرمودند توصیه شما در خصوص پنل است.

مضافا که استفاده از پودر کربن و ماژیک یا محلول رسانا در کنتاکت های بسیار بزرگ و عریض ، موضوع نو و تازه ای نیست و حتی به استناد تاپیک زیر چند سال قبل تصویر محلول رسانا که همواره در کنتاکت های عریض استفاده کرده ام همراه با تصویر معرفی کردم.

https://www.irantk.ir/threads/37567-تعمیر-خطوط-چاپی?p=197624&viewfull=1#post197624

علی ایحال ازآنجاکه پودر کربن در کنتاکت های فلت که جناب محمدی عزیز هم بدرستی تعبیر فرمودند که نازکتر از مو‌ است و در صورت استفاده از پودر کربن و محلول رسانا ، منتهی به خسارت سنگینی میشه لذا جهت پیشگیری از خسارت مورد بررسی قرار گرفت و خوشبختانه خودتان هم تجربه موفق خود را اصلاح و با اظهارات تکمیلی شفاف فرمودید که تجربه موفق شما بدون توجه به عنوان تاپیک و نامرتبط با تاپیک و بصورت مبهم مطرح شده .
البته از جهاتی حق با شماست زیرا بنظر میرسه کنتاکت های فلت پنل را با عرض قابل توجه تلقی فرمودید.

ضمنا ازآنجاکه هدف این تاپیک ، تعمیر آسان پنل بدون نیاز به ماشین است و ازآنجاکه چسب ویژه ای با ارتباط عمودی اعلام فرمودید و ازآنجاکه چسب ACF بدون ماشین و لذا بدون فشار و حرارت مناسب و دقیق قابل استفاده نیست و نامرتبط با هدف تاپیک است.

لذا چنانچه چسب دیگری مورد نظر شماست که بدون ماشین قابل استفاده است و مرتبط با این تاپیک خواهد بود ، دراینصورت لطفا علاقمندان را از اطلاعات خود بهره مند فرمایید .

سپاس

آخرین ویرایش:

Alaiy

کاربر
2021-04-12
30
41
برادر عزیز لاک رسانا شما دیدید .یکی هست دقیقا مثه حروف برگردونه با رشته هایی بسیار نازک اسمش لتراست رسانا با قابلیت چسبندگی هست چون دقیقا لتراست رسانا هم وجود داره که چسبندگی بالایی نداره فقط برای انتقال جریان ازش استفاده می شه ن برای اتصال دو قسمت .تمام این لتراستها که می گم همشون درجه رسانایی دارن و چسبندگی که روشون نوشته اگه دقت کرده باشید توی بعضی از دستگاها جریان بسیار ناچیزی عبور می کنه این فلت ها مقاومتی هستن و با کوچکترین جریان اضافی قطع می شن که جنسشون کربنی هست پس حتما دقت کنید که درصد رسانایی ۱۰۰ و چسبندگی بالا داشته باشه که می شه نانو مس یا رشته های مسی برای چسباندنش فقط اتو لازمه در هر اندازه ایی که بخوایی رشته ها رو داره .یه جور دیگه هست به صورت یه خودکار و مایع که یه سوزن ریز روش داره از اون خارج می شه چسبندگی بالایی نصبت به اولی نداره و اگه فشار بهش وارد بشه آزاد می کنه ولی در مقابل دمای بالا مقاومتر از اولی هست .وقتی چیزی ندیدی چرا اینقدر اصرار می کنید که همه چیزو میدونید.جوری که کلمه لاک رسانا براتون امری محاله هر کسی باشه فک می کنه با لاک ناخن گفتن این کار رو انجام بدید

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: masuodd55

Alaiy

کاربر
2021-04-12
30
41
بله عزیز میدونم ولی اولین پست بنده رو اگه بخونید متوجه می شید من چی گفتم و انتظارم از انجمن چی بوده .راه حل ابتکاری خیلی خیلی ساده هم دارم که بسیار آسونه و شاید با شنیدنش خنده کنی که این راه حل به این آسونی چرا تا بحال به ذهنت نرسیده .با این راه حل ۱۰۰۰ تا پایه هم داشته باشی در عرض ۲ دقیقه فلت رو چسبوندی بدون کوچکترین اتصال کوتاهی بین پین ها .ولی مثه اینکه خیلی ها مشکل دارن با اولین پست هر کسی یه چیزی می گه و خارج از بحث من که گفتم. اون مورد چسب توی دستگاهای صنعتی بسیار عالی جواب میده .و چند روش دیگه که برای پین ها بزرگ تا برسه به ریزترین مدار و پین ها با درجه گرمای مختلف راه حلش رو دارم که بسیار بسیار کم هزینه ست .وقتی یکی مثه من میاد اینجا دلیلش این نیست که فقط برای یاد گرفتن و از دید خیلی ها دزدیدن حرفه و فنون دیگران قصدش باشه مطمئن باش برای آموزش هم فقط نیومده اگه یه چیز یاد بگیرم مطمئنا چندین برابرش یاد میدم اما هیچ وقت احساس غرور و برتری نسبت به کسی که میاد و مشکلش رو مطرح می کنه بهم دست نمیده شاید احساس رضایت از خودم داشته باشم به خاطر اینکه مشکلی رو تونستم با هم فکری از سر راه کسی بردارم ولی حس برتری امکان نداره برام به وجود بیاد .بنا به نظرات و پیشنهادات و تحلیل فوری روش های من نتیجه ایی که می شه گرفت اینه همگی استاد هستن فقط نمیدونم دلیلش چیه که جواب کسانی که مشکلشون رو گفتن و در خواست راه حل می کنن رو نمیدن .ایرانی تنها موجودی هست که هیچ اموزشی نمی بینه هیچ علمی در اون ضمینه نداره هیچ تلاشی نکرده هیچ کنکاشی نداشته ولی در مورد هر چیزی که بگی بهترین تحلیل گر می شن و با اطمینان نظر میدن .شما برید توی جمع ۱۰ نفره ایی با سن های مختلف بگید معده ام درد می کنه هر کدوم فورا یه نسخه برات می پیچن .علم دیگران رو تجزیه و تحلیل می کنن ولی خودشون هیچ راهی برای رفع مشکل ندارن .این خصوصیات یکی از دلایل بزرگ عدم برگزاری کلاسها در دوران آموزش دانش آموزان در دوره های متوسط و ... به صورت علمی و مباحث آزاد هست چون اگه اینجوری برگزار کنن همه هودشون فیلسوف می شن و کسی نمی تونه ساکتشون کنه بهترین راه برای ساکت کردنشون پرسیدن سوال ازشون هست حالا شما یه سوال طرح کنید ببینم این همه نظر میدن حتی به غلط هم باشه عیب نداره .اون روشی که یکی از دوستان گفته قدیمی هست چیز تازه ایی نیست تا جایی یادم هست و می بینم نگفتم مخترع هستم و این روش رو اختراع کردم تو رو خدا آقا به اسم من ثبتش کن، اما روش های دیگه که بلدم حاصل تلاش شبانه روز خودم بوده و با تضمین جواب میدن .کسی که هدف از ورودش به انجمن بالا بردن علم و دانش و استفاده از تجربیات دیگران باشه مطمئن باشید دنبال خودنمایی و شیرین بازی نیست .(جناب آقای غزال در این مورد مخاطب بنده اصلا شما نیستید)

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: masuodd55

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,873
10,553
برادر عزیز لاک رسانا شما دیدید .یکی هست دقیقا مثه حروف برگردونه با رشته هایی بسیار نازک اسمش لتراست رسانا با قابلیت چسبندگی هست چون دقیقا لتراست رسانا هم وجود داره که چسبندگی بالایی نداره فقط برای انتقال جریان ازش استفاده می شه ن برای اتصال دو قسمت .تمام این لتراستها که می گم همشون درجه رسانایی دارن و چسبندگی که روشون نوشته اگه دقت کرده باشید توی بعضی از دستگاها جریان بسیار ناچیزی عبور می کنه این فلت ها مقاومتی هستن و با کوچکترین جریان اضافی قطع می شن که جنسشون کربنی هست پس حتما دقت کنید که درصد رسانایی ۱۰۰ و چسبندگی بالا داشته باشه که می شه نانو مس یا رشته های مسی برای چسباندنش فقط اتو لازمه در هر اندازه ایی که بخوایی رشته ها رو داره .یه جور دیگه هست به صورت یه خودکار و مایع که یه سوزن ریز روش داره از اون خارج می شه چسبندگی بالایی نصبت به اولی نداره و اگه فشار بهش وارد بشه آزاد می کنه ولی در مقابل دمای بالا مقاومتر از اولی هست .وقتی چیزی ندیدی چرا اینقدر اصرار می کنید که همه چیزو میدونید.جوری که کلمه لاک رسانا براتون امری محاله هر کسی باشه فک می کنه با لاک ناخن گفتن این کار رو انجام بدید

بله عزیز میدونم ولی اولین پست بنده رو اگه بخونید متوجه می شید من چی گفتم و انتظارم از انجمن چی بوده .راه حل ابتکاری خیلی خیلی ساده هم دارم که بسیار آسونه و شاید با شنیدنش خنده کنی که این راه حل به این آسونی چرا تا بحال به ذهنت نرسیده .با این راه حل ۱۰۰۰ تا پایه هم داشته باشی در عرض ۲ دقیقه فلت رو چسبوندی بدون کوچکترین اتصال کوتاهی بین پین ها .ولی مثه اینکه خیلی ها مشکل دارن با اولین پست هر کسی یه چیزی می گه و خارج از بحث من که گفتم. اون مورد چسب توی دستگاهای صنعتی بسیار عالی جواب میده .و چند روش دیگه که برای پین ها بزرگ تا برسه به ریزترین مدار و پین ها با درجه گرمای مختلف راه حلش رو دارم که بسیار بسیار کم هزینه ست .وقتی یکی مثه من میاد اینجا دلیلش این نیست که فقط برای یاد گرفتن و از دید خیلی ها دزدیدن حرفه و فنون دیگران قصدش باشه مطمئن باش برای آموزش هم فقط نیومده اگه یه چیز یاد بگیرم مطمئنا چندین برابرش یاد میدم اما هیچ وقت احساس غرور و برتری نسبت به کسی که میاد و مشکلش رو مطرح می کنه بهم دست نمیده شاید احساس رضایت از خودم داشته باشم به خاطر اینکه مشکلی رو تونستم با هم فکری از سر راه کسی بردارم ولی حس برتری امکان نداره برام به وجود بیاد .بنا به نظرات و پیشنهادات و تحلیل فوری روش های من نتیجه ایی که می شه گرفت اینه همگی استاد هستن فقط نمیدونم دلیلش چیه که جواب کسانی که مشکلشون رو گفتن و در خواست راه حل می کنن رو نمیدن .ایرانی تنها موجودی هست که هیچ اموزشی نمی بینه هیچ علمی در اون ضمینه نداره هیچ تلاشی نکرده هیچ کنکاشی نداشته ولی در مورد هر چیزی که بگی بهترین تحلیل گر می شن و با اطمینان نظر میدن .شما برید توی جمع ۱۰ نفره ایی با سن های مختلف بگید معده ام درد می کنه هر کدوم فورا یه نسخه برات می پیچن .علم دیگران رو تجزیه و تحلیل می کنن ولی خودشون هیچ راهی برای رفع مشکل ندارن .این خصوصیات یکی از دلایل بزرگ عدم برگزاری کلاسها در دوران آموزش دانش آموزان در دوره های متوسط و ... به صورت علمی و مباحث آزاد هست چون اگه اینجوری برگزار کنن همه هودشون فیلسوف می شن و کسی نمی تونه ساکتشون کنه بهترین راه برای ساکت کردنشون پرسیدن سوال ازشون هست حالا شما یه سوال طرح کنید ببینم این همه نظر میدن حتی به غلط هم باشه عیب نداره .اون روشی که یکی از دوستان گفته قدیمی هست چیز تازه ایی نیست تا جایی یادم هست و می بینم نگفتم مخترع هستم و این روش رو اختراع کردم تو رو خدا آقا به اسم من ثبتش کن، اما روش های دیگه که بلدم حاصل تلاش شبانه روز خودم بوده و با تضمین جواب میدن .کسی که هدف از ورودش به انجمن بالا بردن علم و دانش و استفاده از تجربیات دیگران باشه مطمئن باشید دنبال خودنمایی و شیرین بازی نیست .(جناب آقای غزال در این مورد مخاطب بنده اصلا شما نیستید)

سلام
تا مرد سخن نگفته باشد
عیب و هنرش نهفته باشد

هر چه بیشتر صحبت می کنید خودبرتربینی و تحقیر سایرین بیشتر نمایان میشه .شما می خواهید به زور هم که شده روشی برای چسباندن فلت cof ارائه دهید تا استاد غزال و دیگران را کوچک کنید.
من اگر می گویم استاد غزال در اصل به علم ایشون احترام می گذارم و با این احترام خودم را بزرگ می کنم

در بحث علم ما همه هیچیم

روزی بر زبان استاد امام (ابوالقاسم) رفت که بیش از این نیست که بو سعید حق تعالی را دوست میدارد و حق تعالی ما را دوست میدارد.فرق این است که ما در این راه پیلیم و بو سعید پشه! این خبر را نزدیک شیخ ما آوردند. شیخ آن کس را گفت برو پیش استاد امام و بگو که: آن پشه هم تویی، ما هیچ نیستیم، و ما خود در این میان نیستیم.

آخرین ویرایش:
بالا