آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: :چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درود

نصب فلت روی خط کش پنل بروش بسیار ساده
که مبتدی ترین تعمیرکار هم بسادگی قادر به اجرای این روش است​

ازآنجاکه در بخش تلویزیون امکانات مدیریتی جهت سازماندهی و مدیریت تاپیک و پست ها را ندارم لذا فعلا موضوع را در این بخش مطرح میکنم تا پس از حصول نتیجه و پایان ماجرا درصورت نیاز به بخش مرتبط انتقال یابد.

نظر به اینکه چسباندن فلت پنل برای کلیه تعمیرکاران صوتی تصویری معضل بزرگی شده و کسب توانایی در این خصوص ، امتیاز قابل توجهی محسوب میشه که شخصا آنها را رفع کنند لذا روش های مختلفی را مورد بررسی و آزمایش قرار دادم و ایده آلترین شیوه که با امکانات بسیار ابتدایی قابل اجراست بدست آمد که پس از تبادل نظر و جستجوی محفلی موضوع و طرح نظرات همراهان و علاقمندان ، نهایتا تقدیم میدارم.

به این ترتیب با امکانات بسیار ساده ای که هر تعمیرکاری دراختیار دارد قادر به نصب بسیار مطلوب فلت هایی هستید که مشکلات تصویر با دستکاری و فشار انگشت روی فلت خطکش مرتفع میشه بنحوی که اگر استفاده رایگان از دستگاه هم وجود داشته باشه آنرا نمیپذیرید و این روش را ترجیح میدهید .

منتظر پیشنهاد و یا تجربه علاقمندان عزیز هستم
تصور میکنید چه روشی با کیفیت ارزنده ، میتواند فلت را روی خط کش مرتبط و مستقر سازد که ارتباطات فلت حتی مطمئن تر از بقیه فلت های سالم با خط کش برقرار شود .

ضمنا ازآنجاکه راهکاری برای استفاده از تسمه های اصلی مستعمل و ناکارآمد دستگاه ها با روش تاپیک حاضر تقدیم کردم و یکی از دوستان محترم فرمود منتظر روش انقلابی بوده و راهکاری که تقدیم کردم بلد بوده و البته ازآنجاکه در جریان تاپیک فرموده بود دستگاه های ارزنده ای بایگانی کرده و خاک میخورند که محتاج تسمه هستند و در بازار وجود نداره لذا معلوم نیست چرا باوجودیکه ان روش را بلد بوده با این وجود روی دستگاههای معطل خود تست نفرموده اند.! ! !

در هر صورت اگرچه بر صحت ادعای ایشان تردیدی ندارم و ناخواسته روش ایشان را تشریح کردم اما ازآنجاکه زحمات تهیه تصاویر و تنظیم مطالب و تشریح روش ، لااقل موجب این جرقه ذهنی شده که روش خود را در دستگاههایی که خاک میخورند تست فرمایند و لذا انتظار میرفت لااقل در همین اندازه خوشحال شوند که میتوانند از روش خود برای دستگاه هایی که خاک میخوره استفاده فرمایند ولی متاسفانه موجب ناامیدی و یاس ایشان و شرمندگی شدید من شد که موجب اتلاف وقت ایشان شده ام.

لذا بمنظور پیشگیری از تکرار شرمندگی فوق ، قویا تاکید میکنم.
این روش بهیچ عنوان انقلابی نیست و بسیار پیش پاافتاده و ساده است و فقط و فقط مشکل را بنحو مطلوبی در فلت هایی که روی خطکش با فشار انگشت درست میشه رفع میکنه بطوریکه اینگونه عیوب پس از اعمال راهکارهای موقتی و نامطمئن که تابحال مطرح شده ، باید نهایتا برای نصب ماشینی فلت به محل دستگاه ارسال شود که بروز عوارض حمل و نقل را نیز محتمل میسازد بطوریکه در مسیر بازگرداندن پنل چند بار برای خودم اتفاق افتاد و پس از نصب ماشینی فلت و رفع عیب ، مجددا بین راه معیوب شد ولی با این روش نیاز به ارسال پنل نیست و با کلک ساده ای میتوانید خودتان حتی با کیفیت برقراری ارتباط مطلوب تر از دستگاه در تعمیرگاه خود نصب کنید.

بنابمراتب تاکید میکنم ، قرار نیست با روش انقلابی اجرا بشه بلکه با ابزار بسیار ساده قابل اجراست.
و قرار نیست کسی بلد نباشه و حتی قرار نیست کسی استفاده هم نکرده باشه بلکه ازآنجاکه تابحال جایی ندیدم مطرح شده باشه لذا فقط زحمت تقدیم و تشریح آنرا بعهده گرفتم و ادعای دیگری نیست.
فلذا اگر این روش پیش پاافتاده ، امتیازی محسوب بشه متعلق به عزیزانی است که قبلا بلد بودند

و بنابمراتب مجددا تاکید میکنم اگر سادگی روش موجب ناامیدی و اتلاف وقت عزیزانی ، برای مطالعه این تاپیک میشه دراینصورت استدعا دارم از تعقیب و مطالعه این تاپیک چشم پوشی فرمایند زیرا حقیقتا تحمل چنین شرمندگی هایی مقدورم نیست و بهیچ عنوان حاضر به اتلاف وقت احدی نیستم

سپاس::eek:ok:

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
پاسخ : چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

[SIZE=4[COLOR="#2F4F4F"][/COLOR]]درود

آنچه که نصب مجدد فلت ها ، بویژه فلت پنل را دشوار میسازد
۱-- کنتاکت های بسیار ریزی است که در فواصل بسیار نزدیک قرار دارند و لذا باید از خطاهای مینیاتوری و مولکولی هم جلوگیری کرد.

۲-- با توجه به بند ۱ کوچکترین تغییراتی در طول فلت منجر به ناکامی میگردد و متاسفانه ازآنجاکه نصب فلت در کشور ما صنعت نوظهوری است و امکان آموزش جامع و علمی وجود نداره لذا تکنسین های مربوطه غالبا با تجربه شخصی اشتغال دارند بطوریکه در مراکز مختلف به وفور خطاهای بدیهی را شاهد بودم.

بعنوان مثال غالبا فلت ها را بصورت طولی جدا میکنند یعنی مثلا سمت چپ یا راست فلت را با پنس گرفته و بسمت بالا میکشند تا کاملاجدا شود.درحالیکه این شیوه موجب کشش طولی فلت شده و طول فلت را افزایش میدهد و لذا در زمان نصب اگر ابتدای فلت را برای برقراری ارتباط با خطکش یا پنل منطبق سازند دراینصورت برقراری ارتباط در کنتاکت های انتهایی محال میگردد و در محل خود قرار نمیگیرند
بنابرین باید پنس زیر فلت قرار بگیره و همزمان کل فلت بسمت بالا کشیده شود و بعبارت دیگر کلیه کنتاکت ها همزمان با هم بسمت بالا کشیده شود تا نیرو برای جدا کردن فلت در جهت عرضی وارد شود و همزمان جدا شوند که افزایش طولی محال گردد.

ازآنجاکه مسیر ارتباطات در جهت عرضی هستند و موجب تقویت عرضی فلت میگردند لذا امکان کشش عرضی فلت بسیار دشوارتر است بویژه که کشش عرضی فلت هیچگونه اثری بر فاصله کنتاکت ها نمیگذارد یعنی فاصله کنتاکت های فلت کماکان بصورت سابق حفظ میگردد و مشکلی که در تصویر زیر قابل مشاهده است ظاهر نمیشود و لذا انطباق دقیق کنتاکت های فلت و خط کش مانند گذشته میسر خواهد شد.

منظور از طول فلت درواقع مسافت ابتدا تا انتهای کنتاکت هاست

و لذا پس از افزایش طول ناشی از روش ناصحیح جداسازی، ناگزیرند فلت را مانند تصویر زیر بگونه ای مستقر کنند که کنتاکت های ابتدایی و انتهایی بصورت کج دار مریز در محل اصلی قرار گیرند و درواقع نیمی از کنتاکت های ابتدایی و انتهایی فلت با کنتاکت های خط کش ، در تماس خواهند بود و لذا کیفیت و عمر نصب را کاهش می دهد.

IMG_20190821_010512_998.png
نکته بعدی که باید رعایت شود ، میزان حرارتی است که برای جداسازی فلت لازم است
زیرا ازآنجاکه حرار ت نامناسب موجب تغییر حالت فلت میشود و افزایش طول فلت را ساده تر میکند ، لذا لازم است فلت ها با حداقل حرارت جدا شوند .

و نکته دیگری که در این خصوص قابل تامل است نحوه ارتباط شگفت انگیز چسب دو طرفه فلت است که بنحو حیرت انگیزی امکان ارتباط را صرفا بصورت عمود بر سطح نوار چسب میسر میسازد یعنی ارتباط عرضی و طولی در نوار چسب ناممکن است و فقط هر نقطه از یک طرف چسب را به طرف دیگر متصل میکند بطوریکه این نقاط مجاور یکدیگر ، هیچگونه ارتباطی با یکدیگر ندارند

یعنی اگر هر نقطه را مانند سوزن بسیار ریزی تجسم کنیم درواقع هر سوزن فقط نقطه ای از یکطرف نوارچسب را به طرف دیگر نوارچسب متصل میکند و لا غیر
یعنی هیچیک از سوزن های عمودی که در نوار چسب فرض کردیم قابلیت اتصال به یکدیگر را ندارند که فوق العاده عجیب و باورنکردنی است و تابحال باوجود سعی فراوان ، نتونستم اطلاعاتی درخصوص تکنیک این پدیده بدست آورم .

منتظر تجربیات و اطلاعات علاقمندان گرامی هستم .

سپاس
[/SIZE]

آخرین ویرایش:

azarbai

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-03-13
306
690
تبریز - آذربایجان

چسب ACF که با دستگاه باندینگ ماشین استفاده میکنن یا این هم نوع جدیدی هست؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

من توضیحات نحوه انجام کار رو ندیدم

درود

ازآنجاکه تشریح هر شیوه و حل فوری هر مسئله ای موجب توقف فعالیت ذهنی مخاطب میگردد لذا حتی المقدور پس از برانگیختن فعالیت ذهنی علاقمندان ، حل مسئله را تقدیم میکنم هرچند بعنوان محقق که عمده عمر خود را در این جهت سپری کردم بخوبی میدانم تحمل مدت بی قراری و کنجکاوی دشوار و حتی گاها موجب اعتراض گلایه هایی از ناحیه دانش پژوهان گردیده که مسائل و معماها را با عشوه و غمزه مطرح میکنم

اما صرفنظر از سن و سالم که از سن عشوه گری گذشته اهداف زیر مورد نظرم است که اگر مطلع شوید خالی از لطف نیست ، مضافا که قبول میکنید بنفع شما نیز هست ، زیرا

۱- تلاش ذهنی انسان ، بعنوان ورزش فکری و عامل تقویت قوه خلاقه از سوی دانشمندان مربوطه تایید و تاکید شده
لذا همانگونه که عضله و ماهیچه های انسان بموجب ورزش مناسب تقویت و قوی میگردد ، هوش و استعداد انسان نیز بموجب ورزش فکری تقویت میشه و با این شیوه درواقع ورزش ذهنی را به علاقمندان مخاطب در راستای منافع معنوی خودشان تحمیل میکنم.

۲- ازآنجاکه بسیار اتفاق افتاده که نه تنها تعمیرکاران عزیزی که پس از مدتی ، به حق محقق زبده ای خواهند شد بلکه ناتوان ترین افراد و چه بسا دیوانگانی با بیان عبارات و کلماتی ، جرقه ذهنی لازم را برای خلق آثار ارزنده اندیشمندان فراهم ساخته اند ، لذا این شیوه را به شما هم توصیه میکنم که بعنوان یک یادگاری از من استفاده کنید و بعنوان مثال اگر قصد لوله کشی برای مشتری دارید قبل از اظهار نظر خانواده مشتری در خصوص انتخاب بهترین مسیر لوله کشی ، فورا مسیری که با تجربیات ارزنده خود در ذهن خود ترسیم کرده اید بازگو نکنید و ذهن آنها را کور و کلامشان را خشک نکنید و آنها را به ایده پردازی تشویق هم کنید ،

زیرا هرچند احتمال بسیار ضعیفی داره که مسیر بهتری پیشنهاد کنه اما چرا که نه ، شاید در کمال بی تجربگی پیشنهادی بده که موجب بهبود کیفیت و انتخاب مسیر بهتری بشه ، مضافا که احتمال داره پیشنهاد مملو از خطای یک فرد بی تجربه موجب جرقه ذهنی و دستیابی شما به راهکاری بشه که اساسا مورد هدف وی نیز نبوده اما جملات اشتباهش عامل جرقه ذهنی شما شده ،و قطعا موجب بهبود کیفیت و جلب رضایت بیشتر و رونق مادی و معنوی حرفه شما میشه.

لذا این بخش از این شیوه آموزش به سود خودم است و قصد دارم مطلب جدید عمدی یا سهوی از علاقمندان عزیز بیاموزم خصوصا که اعتقاد راسخی بر توانایی ستودنی کلیه تعمیرکاران عالم دارم .

۳ - هر زحمتی اجرتی داره و هر مشتری مختاره که مبلغ را بپذیره و کالا را دریافت کنه یا نپذیره ، لذا این شیوه را بعنوان اجرت تشریح راهکارهای بی ارزش من بگذارید که اگر خواهان متاع بی ارزش من هستید این گفتگو و مشاورت محفلی که خالی از لطف هم نیست و بنفع خودتان است بعنوان دستمزدم محسوب و تحمل فرمایید تا گرمای محفل صمیمانه ام بسرعت به سردی نگراید.

بنابمراتب فعلا توضیحی در مورد شیوه مورد نظر ندادم ولی مبتدی ترین تعمیرکار هم قادر به استفاده از این شیوه هست و تردید ندارم موفق میشه.

سپاس

آخرین ویرایش:

derikvand

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-20
128
876

سلام برمهندس غزال عزیز شاید بعد از اینکه چسپ زده وفلت را در جای خود قرار دهیم بتوان بوسیله دستگاه اطوی مو البته باید تعغیراتی دار آن بدهیم بتوان نصب کرد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

سلام برمهندس غزال عزیز شاید بعد از اینکه چسپ زده وفلت را در جای خود قرار دهیم بتوان بوسیله دستگاه اطوی مو البته باید تعغیراتی دار آن بدهیم بتوان نصب کرد

درود

هرچند بر ضعف و ناتوانی خود واقفم اما شرح شیوه هایی که بارها اعلام شده خارج از خصوصیاتم هست
لذا اگر احیانا شیوه تکراری را بعنوان شیوه جدید مطرح کردم ( که نکردم ) تردید نکنید ، اطلاع نداشتم که قبلا مطرح شده.
البته این احتمال که دیگران از چنین شیوه ای استفاده کنند بعید نیست اما جایی مطرح نشده و یا من ندیدم.

یکی از دلایلم که تصور میکنم تابحال استفاده نشده اینه که اگر از این شیوه استفاده بشه بالاخره دیگر تعمیرکاران خواهند دید و بسرعت شایع خواهد شد مگر مشتریان تعمیرکار مبتکر ، مشتریان ابدی باشند و هرگز به تعمیرگاه دیگری مراجعه نکنند .
مکررا تاکید کرده و تاکید میکنم شیوه کودکانه ای است اما بسیار موثر و کارآمد و عالی که فقط باید به ذهن انسان برسه .

سپاس

azarbai

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-03-13
306
690
تبریز - آذربایجان

بالاخره من در این پست روشی و توضیحی ندیدم . بیشتر به لفاظی و جنگ لفظی کاربران شبیه هست تا یک پست آموزنده . اما بذارید این رو بگم. من بعنوان تعمیرکاری که سی سال از عمرش رو صرف الکترونیک کرده ، همیشه خدارو شکر کردم که همچین تکنولوژیهایی بدست ایرانیها ابداع نشده چرا که نه نقشه ای بیرون میدادن و نه هیچ چی! باز هم خدارو شکر

بالا