آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: :چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727
پاسخ : چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

اسسسسسستتتااااااااادددددددددددددد غزال
:icon26:

درود

هنوز ۱۰ نفر هم حاضر به توقف جستجو نشدند و قصد دارن شخصا جستجو کنن ؟
با اینحال بی اجرت و بی پاسخ نگذاشتم و لذا پست ۷۸ و اطلاعات کاملتر و دقیق تری از خصوصیت نوارچسب فلت تقدیم کردم که به مقصود هم کمک میکنه .
و البته برای تهیه فیلم هم تلاش کردم ولی از روزی که قصد کردم قفل شده و نمونه ای مراجعه نشده تا فیلمی بابت رفع مشکل با این شیوه تقدیم کنم.

سپاس

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال

درود

چند روز هست قصد کردم به هر تعدادی که مراجعه بشه فیلم تهیه و تقدیم کنم که البته فقط بخشی که معیوب هست در زمان نصب مشخص نباشه و ببینید با چه سرعتی نصب میکنم که دستگاهها هم در مقابلش لنگ میندازن ، ولی انگار طلسم شده و از اونروز دیگه هیچ پنلی از ناحیه خطکش خراب نمیشه
باور کنید هر روز سوال میکنم و بابت این واقعه کلی میخندیم که دیگه بابت خرابی فلت پنل مراجعه نداریم .
حتی سراغ موارد قدیمی که بابت این خرابی عودت کرده بودیم رفتن ولی موفق نشدن یک نمونه هم تهیه کنن.

سپاس

معمولاً همینطوره استاد. تا وقتی آدم به چیزی نیاز نداره دائم جلوی چشمشه، تا میفهمه که بهش احتیاج پیدا شده میره قایم میشهlaughing

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727

معمولاً همینطوره استاد. تا وقتی آدم به چیزی نیاز نداره دائم جلوی چشمشه، تا میفهمه که بهش احتیاج پیدا شده میره قایم میشهlaughing

درود

صرفنظر از اینکه انتظار و تمرکز بر یک مقصود ، موجب القاء کاذب میشه و اگه مطابق معمول هم پیش بره معذالک بنظر میرسه حوادث برخلاف مقصود رقم میخوره.
اما ازآنجاکه من همه جوانب را لحاظ میکنم و چنین فریبی نمیخورم لذا واقعا مراجعین پنل اعتصاب کردن
زیرا مربوط به یکی دیگر از ابعاد توانایی های انسان است و من تجربیات خوبی در این خصوص دارم و بخشی که شکل علمی هم پیدا کرده با هیپنوتیزم قابل اثباته و مدت ها در این زمینه فعالیت میکردم که مایه بروز حوادث باورنکردنی است و حتی روشی برای درمان بیماری های لاعلاج است و خودم توفیقات و تجربه های فراوانی داشتم

ساده ترین تست اینه که اگه خواب شما بسیار سنگین هم باشه هنگام خواب کافیه طاق باز دراز بکشی و کف دست را روی زمین بگذاری و ۵ بار تکرار کنی
«« ضمیر ناخودآگاه من ، منو راس ساعت فلان بیدار کن »»
اونوقت میبینی برای اولین بار راس اون ساعت بیدار میشی.

لذا تمرکز مثبت یا منفی کمک زیادی به وقوع اون حادثه میکنه
و اگه مشتری میگه تلویزیون تعمیری توی خونه خراب بود ولی تعمیرگاه درست میشه و بارها میاره و نمیتونه ثابت کنه توی خونه خراب میشه به این دلیله که میترسه توی تعمیرگاه خراب نباشه و روی این حادثه تمرکز میکنه
حالا معلوم نیست چند نفر نگرانند نمونه ای برام نیاد و نتونم فیلم تهیه کنم خدا عالمه که قفل کرده

زودتر تکلیف تاپیک را روشن کنم که تمرکزها متوجه موضوع دیگه بشه چون ممکنه دیگه راهکارم برای خودم برای همیشه بلااستفاده بشه .( البته به شوخی)
اگه میگن فلانی چشمش شوره درواقع قدرت خارق العاده ای در استفاده از این توانایی داره و تمرکز قدرتمندی داره و اراده کنه میتونه کارهای مثبت هم انجام بده ولی غالبا دست خودش نیست و خواستار مصیبت دیگرانه .

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727

مهندس اگه میشه روی یک برد ادرس که اوراقی هست روش کار را توضیح بده تا نمونه بیاد

درود

معلومه فقط عکس تاپیک ها رو نگاه میکنی.

همه حسن حسین به این دلیله که حتی المقدور شما هم یه زوری بزنی و یه راهی پیدا کنی.
اگه منتظر پنل هستم به این خاطر هست که تصویر خراب و فلتی که اتصاااتش ناقص یا بلند شده را در فیلم ببینی و درحالیکه فیلمبرداری تا انتهای رفع عیب متوقف نشه دوربین روی پنل ولی بخش دیگر پنل باشه تا ببینی با چه سرعتی درست میشه و دیگه عیب تصویر رفع میشه و در اینحال خطکش را تکون تکون میدم که باور کنی تف بندی نیست و فلت مثل روز اولش نصب شده و به خطکش چسبیده و با تکون دادن خطکش ، همچنان تصویر داریم و گویی فلت خراب نبوده.

اگه قرار بود تشریح کنم پست اول تشریح میکردم و درسته که با کلیپ بهتره ولی چندان نیازی به فیلمبرداری نداشت .
مضافا که تا دلت بخواد پنل شکسته با خطکش داریم و برد آدرس نیاز نیست.
نظر شما رو بعنوان دوستانی که تمایل به تحقیق و جستجو ندارند و دوست دارند زودتر تشریح بشه بعنوان یکی از ۲۰ نفر محسوب میکنم.

سپاس

آخرین ویرایش:

derikvand

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-20
128
876

ببخشید مهندس حالا ما چیزی گفتیم شما ناراحت نشو بخدا شما را دوست داریم یک نمونه مال خودم هست که ایراد داره گفتم زودتر درستش کنم خلاصه معذرت می خواهم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727

ببخشید مهندس حالا ما چیزی گفتیم شما ناراحت نشو بخدا شما را دوست داریم یک نمونه مال خودم هست که ایراد داره گفتم زودتر درستش کنم خلاصه معذرت می خواهم

درود

ناراحت نشدم عزیز بزرگوار همراه با شوخی موضوع را عرض کردم
به نام کاربری habib پیام خصوصی بده تقدیم کنم.

سپاس

derikvand

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-20
128
876

سلا م برمهندس عزیز استاد غزال بنده چند سالی هست که از این انجمن استفاده میکنم وچیزهای زیادی از شما واستادهای دیگر یاد گرفتم وخدا را شکر میکنم که شما را سر راه ما قرار داده تا خلاصه کار ما هم لنگ نماند بعضی وقتها اگر بنده یا بقیه دوستان سوالی راحت از شما میپرسیم برای اینکه شما با بزرگواری بیحد خود راحت جواب مارا دادید ما هم بهمین خاطر بعضی وقتها اگر سوال بیموردی ازشما میپرسیم حتی فکر نمیکنیم شما ناراحت بشید خلاصه اگر هم موردی هست شما بگزارید به حساب معلومات کم ما نصبت به شما

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727

سلا م برمهندس عزیز استاد غزال بنده چند سالی هست که از این انجمن استفاده میکنم وچیزهای زیادی از شما واستادهای دیگر یاد گرفتم وخدا را شکر میکنم که شما را سر راه ما قرار داده تا خلاصه کار ما هم لنگ نماند بعضی وقتها اگر بنده یا بقیه دوستان سوالی راحت از شما میپرسیم برای اینکه شما با بزرگواری بیحد خود راحت جواب مارا دادید ما هم بهمین خاطر بعضی وقتها اگر سوال بیموردی ازشما میپرسیم حتی فکر نمیکنیم شما ناراحت بشید خلاصه اگر هم موردی هست شما بگزارید به حساب معلومات کم ما نصبت به شما

درود بر شما
نمیدونم چرا استنباط فرمودی ناراحت شدم

اتفاقا شما مشارکت خوبی در این تاپیک داشتی و چند پست و پیشنهاد داشتی که برام ارزش ویژه داره
اما سن من بالا رفته و کسی خرده نمیگیره و ازم ناراحت نمیشه شوخی برام عادت شده وگرنه هرگز قصد جسارت ندارم .
ضمنا مطالب شما همیشه محترمانه و متواضعانه بوده که حرمت مضاعف را الزامی میکنه
ولی نمیدونم چرا تصور فرمودید ناراحت شدم

ممکنه متناسب با رفتار و عمل افراد پاسخ بدم ولی کسی نمیتونه بسادگی با چند جمله ناراحتم کنه بخصوص در مورد شما با توجه به شخصیت محترمانه و متواضعانه که دلیل موجبی برای ناراحتی نبوده .

به هر روی خوشحال میشم بتونم کاری ازم بربیاد و قدمی بردارم

سپاس

samad-ch

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
629
2,285

سلام خدمت استاد غزال عزیز و گرانقدر

بزرگواری و منش بالا و مهربانی شما ستودنیست

بنده قبلاحدود2سال پیش یه روشی رو تست کردم ولی چون موفقیت100درصد نداشتم ادامه ندادم

البته تو چند مورد موفق بودم ولی نه همه موارد

این روش رو فقط روی فلت های کاملا جدا شده و فلت هایی که تعداد زیادی از خطوط قطع بود اجرا کردم

خواستم مطرح کنم شاید به درد دوستان بخوره

من از روش چسباندن فلت شبیه فلت کیبورد کامپیوتر استفاده کردم که با لاستیک ژله ای و تیغه فلزی که روی لاستیک قرار میدادم و پیچ و مهره 1سانتی برای فشردن تیغه و لاستیک

روش کار: ابتدا فلت معیوب رو بصورت عرضی به طوری که کش نیاد به کمک کمی حرارت از خط کش جدار کردم
بعدش چسبی که روی خط کش و فلت مونده بود رو تمیز کردم که بعضی موارد چون چسب کهنه شده بود راحت با ناخن تراشیده میشد ولی بعضی موارد چسب هنوز حالت کشش خودشو داشت و به زحمت جدا میشد

بریم سر اصل داستان
ابتدا به اندازه پهنای فلت معیوب+حدود3سانیتمتر پهتنر، از یه خط کش کهنه برش دادم(خط کش کهنه باید هم نوع و هم اندازه خط کش اصلی باشه)
خط کش بریده شده رو دقیق و شکیل از4طرف سمباده زدم
بعد خطوط موازی مدار رو سمباده و بعدش قلع اندود و باز سمباده زدم
دوطرف خط کش سمباده خورده رو سوراخ کردم
بعدش شستشوی کامل
بعد زیر خط کش بریده شده رو تیغه فلزی و روی خط کش بریده شده رو لاستیک و روی لاستیک رو تیغه قرار دادم و پیچ و مهره ها رو بستم البته کمی سفت بستم طوری که فلت پنل سر بخوره زیر لاستیک

بعدش با کمک لوپ خطوط فلت پنل رو با خطوط خط کش برش خورده منطبق کردم و پیچ و مهره ها رو سفت کردم

البته بایستی حدود1میلیمتر از خطوط مدار خط کش بیرون بمونهتا بشه نوک سیم ها رو بش لحیم کرد(اگه درازای خطوط خط کشها بیشتر میبود کمی کار راحت میشد)

بعد خطوط مدار خطکش اصلی رو به خطوط خطکش برش خورده لیحم کردم که البته سخت بود و وقت گیر و طاقت فرسا(سیم کشی)
سیم هم باید از قبل قلع اندود باشه و فقط با اشاره نوک هویه بچسبه به خط کش بریده شده

مواردی که موفق بودم تلویزیون بدون عیب هنوز دارن کار میکنن

نتیجه کارم2مورد موفق بودم ولی بقیه موارد بعضا خطوطی روی تصویر مشاهده میشد که بعضی وقتا قط میشد بعضی وقتا میومد

کلا چون زحمت تهیه و برش خط کش کهنه زیاد بود و همه موارد موفق نبودم دیگه بش اهمیت ندادم و ادامه ندادم

آخرش هم متوجه نشدم مواردی که موفق نشدم از چی بود.از تمیز کردن چسب؟ یا نفوذ جریانات و الکتریسیته و امواج به داخل پروژه

البته بازم بگم درازای خطوط موازی خط کش ها کمه .اگه خطوط مدار یه خورده دراز تر بود به نظرم کار عملی تر میشد

بالا