آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: :چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

soraty

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-03
637
5,841
کرمانشاه
پاسخ : چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

سلام

استاد غزال که سرشار از اطلاعات و معلومات هستند و تمام کاربران از اطلاعات ایشان استفاده زیاد برده اند و خواهند برد.

آقای آذربای هم اطلاعات خوبی دارند و برای کمک به همکاران مفید هستند فقط باید صبور باشند . امیدوارم هردو استاد بزرگوار

یا علی بگویند و با علم خودشان و ایستادن در یک ردیف برای ارتقای سایت شانه به شانه هم ادامه دهند.لطفا مسیله پیش

آمده را فراموش کنید . یا علی.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

سلام استاد این روش در چسباندن فلتهای تلفن رومیزی هم کاربرد خواهد داشت ؟؟

درود
در کلیه فلت های خطکش پنل و اغلب دیگر قلت ها مانند فلت تلفن ، قابل استفاده است .

سپس

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK

درود
در کلیه فلت های خطکش پنل و اغلب دیگر قلت ها مانند فلت تلفن ، قابل استفاده است .

سپس

استاد گرامی

در زمینه تعمیرات تلوزیون فعالیتی نداشتم اما منظور شما از خط کش چیه؟
و اینکه من دیدم برای چسباندن فلت یک دستگاه بزرگی است که با این دستگاه فلت رو تعویض میکنند ، اگر امکان دارد به طور خلاصه روش اصولی تعویض فلت را بیان کنید. و بعضی از فلت هایی که چسب دارند آیا امکان تعویض یا ترمیم وجود دارد؟
یک بار برای ساعت ۲۰۶ توسط اتو فلت ، فلت رو تعویض کردم ، دفعه دوم هم برای ماشین حساب بود.
اما حتما باید فلت نو رو داشته باشیم چون فلت دیگه روی برد با فلت اتو نمیچسبه
ممنون میشم در خصوص این موارد توضیح مختصری بفرمایید.

باتشکر از استاد عزیزم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

استاد گرامی

در زمینه تعمیرات تلوزیون فعالیتی نداشتم اما منظور شما از خط کش چیه؟
و اینکه من دیدم برای چسباندن فلت یک دستگاه بزرگی است که با این دستگاه فلت رو تعویض میکنند ، اگر امکان دارد به طور خلاصه روش اصولی تعویض فلت را بیان کنید. و بعضی از فلت هایی که چسب دارند آیا امکان تعویض یا ترمیم وجود دارد؟
یک بار برای ساعت ۲۰۶ توسط اتو فلت ، فلت رو تعویض کردم ، دفعه دوم هم برای ماشین حساب بود.
اما حتما باید فلت نو رو داشته باشیم چون فلت دیگه روی برد با فلت اتو نمیچسبه
ممنون میشم در خصوص این موارد توضیح مختصری بفرمایید.

باتشکر از استاد عزیزم

درود

حدس میزنم فلتی که با اتو استفاده شده خودش چسب داره ، آیا همینطوره؟

خطکش پنل برد دراز با عرض حدود بند انگشت است که یکطرف فلت روی آن و طرف دیگر روی پنل نصب میشه
بخشی که روی پنل نصب میشه دارای کنتاکت هایی با مسیر بسیار نازک است که با لوپ معمولی هم قابل تشخیص نیستند و بدلیل فواصل بسیار نزدیک بصورت یکپارچه دیده میشه
درواقع مسیر اتصالات پنل بقدری ریز هست که بسادگی قابل تشخیص نیست و لذا بدون تجهیزات قابل نصب نیست
اما بخشی از فلت که روی کنتاکت های خطکش نصب میشه فاصله بیشتری دارند و با ذره بین هم قابل مشاهده است و همین بخش مورد نظر است و غالبا همین بخش صدمه می بینه باوجودیکه ظاهرا طرف پنل بدلیل مسیرهای نازک تر که قاعدتا تحمل کمتری نسبت به عبور جریان داره آسیب پذیر تر بنظر میر سه.

احتمالا با جنس شیشه ، چسبندگی بهتری حاصل میشه و در هر صورت به هر دلیلی تجربه من آسیب پذیری طرف خطکش را غالب میداند و درغیراینصورت هم نصب طرف پنل با امکانات ابتدایی میسر نیست و لذا طرف خطکش مورد نظر است که با شیوه موصوف ، نصب ایده آلی را مقدور میسازد .

سپاس

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK

درود

خطکش پنل برد دراز با عرض حدود بند انگشت است که یکطرف فلت روی آن و طرف دیگر روی پنل نصب میشه
بخشی که روی پنل نصب میشه دارای کنتاکت هایی با مسیر بسیار نازک است که با لوپ معمولی هم قابل تشخیص نیستند و بدلیل فواصل بسیار نزدیک بصورت یکپارچه دیده میشه
درواقع مسیر اتصالات پنل بقدری ریز هست که بسادگی قابل تشخیص نیست و لذا بدون تجهیزات قابل نصب نیست
اما بخشی از فلت که روی کنتاکت های خطکش نصب میشه فاصله بیشتری دارند و با ذره بین هم قابل مشاهده است و همین بخش مورد نظر است و غالبا همین بخش صدمه می بینه باوجودیکه ظاهرا طرف پنل بدلیل مسیرهای نازک تر که قاعدتا تحمل کمتری نسبت به عبور جریان داره آسیب پذیر تر بنظر میر سه.

احتمالا با جنس شیشه ، چسبندگی بهتری حاصل میشه و در هر صورت به هر دلیلی تجربه من آسیب پذیری طرف خطکش را غالب میداند و درغیراینصورت هم نصب طرف پنل با امکانات ابتدایی میسر نیست و لذا طرف خطکش مورد نظر است که با شیوه موصوف ، نصب ایده آلی را مقدور میسازد .

سپاس

بله دقیقا

اینکه مسیر های رو فلت انقدر گسسته و ریز است بله همینطوره و مشاهده کردم و تکنولوژی طراحی آن من را شگفت زده کرد باتوجه به گفته شما ترفند شما مربوط به قسمتی است که فلت به پنل وصله نمیشه بلکه مربوط به قسمتی است که فلت بر روی برد تیکان سوار است ؟ و همچنین تعویض فلت مدنظر نیست بلکه ترمیم آن مد نظر است به عنوان مثال به دلایل رطوبت هوا فلت اکسید شده و باید مجددا فلت برداشته و سپس چسبانده شود. جالب است که فلت ال سی ساعت 206 و ال سی دی تلفن و یا ماشین حساب امکان چسباندن مجدد نیست بلکه باید تعویض شود. درحالی که فلت تلوزیون خاصیت چسبندگی مجدد را نیز دارد؟
در صورت امکان عکس از فلت و خط کش قرار بدهید
با تشکر از استاد عزیزم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

بله دقیقا

اینکه مسیر های رو فلت انقدر گسسته و ریز است بله همینطوره و مشاهده کردم و تکنولوژی طراحی آن من را شگفت زده کرد باتوجه به گفته شما ترفند شما مربوط به قسمتی است که فلت به پنل وصله نمیشه بلکه مربوط به قسمتی است که فلت بر روی برد تیکان سوار است ؟ و همچنین تعویض فلت مدنظر نیست بلکه ترمیم آن مد نظر است به عنوان مثال به دلایل رطوبت هوا فلت اکسید شده و باید مجددا فلت برداشته و سپس چسبانده شود. جالب است که فلت ال سی ساعت 206 و ال سی دی تلفن و یا ماشین حساب امکان چسباندن مجدد نیست بلکه باید تعویض شود. درحالی که فلت تلوزیون خاصیت چسبندگی مجدد را نیز دارد؟
با تشکر از استاد عزیزم

درود

این خطکش پنل و فلت ها که از اینترنت تهیه کردم

IMG_20161026_185955-min1-1080x480.jpg

رفع-مشکلات-پنل-تلویزیون-300x300.jpg

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

بله دقیقا

با تشکر از استاد عزیزم

درود

درخصوص قابلیت نوار چسب فلت در پست های اولیه توضیح کافی دادم که چسب دو طرفه است با قابلیت هدایت عمود بر سطح نوار
و لذا در جهت طولی و عرضی هدایت ندارد.
هر چند با اهم متر قادر به تست این ویژگی نشدم اما هر نقطه از پشت نوار فقط با یک نقطه از روی نوار چسب هدایت میکنه و لذا باید دو پروب اهم متر را روی یکی از هادی های میکرونی متصل کنید
یعنی اگر پروب قرمز را به نقطه a از پشت نوار چسب متصل کردید باید پروب مشکی را دقیقا به همان نقطه در روی نوار چسب متصل کنید تا هدایت کنه
و اگه اشتباها با خطای بسیار بسیار ناچیز به نقطه های مجاور متصل کنید هدایت نمیکنه
بنابرین من سطح قابل توجهی از هر طرف را به پروب متصل کردم تا مطمئن شوم نقاط متناظر در آن هست ولی باز هم هدایتی ندیدم که حدس میزنم پس از گرم شدن نوار چسب چنین قابلیتی ظاهر میشه.

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس

درود بی پایان خدمت استاد غزال بزرگوار

نظر به اینکه چسباندن فلت پنل برای کلیه تعمیرکاران صوتی تصویری معضل بزرگی شده و کسب توانایی در این خصوص ، امتیاز قابل توجهی محسوب میشه که شخصا آنها را رفع کنند لذا روش های مختلفی را مورد بررسی و آزمایش قرار دادم و ایده آلترین شیوه که با امکانات بسیار ابتدایی قابل اجراست بدست آمد که پس از تبادل نظر و جستجوی محفلی موضوع و طرح نظرات همراهان و علاقمندان ، نهایتا تقدیم میدارم.

البته بنده تابحال به تلوزیون دست هم نزدم البته علمش رو هم ندارم و شدیدا مترصد یادگیری میباشم

تصور میکنید چه روشی با کیفیت ارزنده ، میتواند فلت را روی خط کش مرتبط و مستقر سازد که ارتباطات فلت حتی مطمئن تر از بقیه فلت های سالم با خط کش برقرار شود .
بنده چندین بار با فلت مولتیمتر دیجیتالی و فلت تلفن رومیزی درگیر و شاخ به شاخ شدم و همین موضوع که فرمودید با اشاره انگشت درست میشه رو کاملا حس نمودم
و با کلکی تونستم مهارش کنم
البته ممکنه این روش خنده دار باشه و برای تلوزیون نیز بسیار پیش پا افتاده باشد
علی ایحال بنده توسط فشار وارد نمودن و مهار نمودن توسط جسمی نرم مانند ابر یا اسفنج تونستم مشکلم رو حل نمایم
البته مربوط به چند سال پیش میشه و همچنان هم بدون مشکل میباشد
شاید این موضوع بتواند به پاسخ سوال کمکی نماید

سپاسگزار آموزشهای بیدریغ شما میباشم

بالا