آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: :چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

تاج

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-15
458
1,638
اهواز
دوست بزرگوار

جناب آقای تاج

اتفاقا این ایرادی که گفتید و گرفتید خودش بهترین تبلیغ برای این ابتکار بود

اتفاقا چند روز بعد از درخواست روش کار که استاد بابت شما زحمتش رو کشیدند تنها عیبی که اعلام کردی گفتی:
ازآنجاکه لحیم نمیشه پس از مدتی با رطوبت محیط سولفاته میشه؟ !

یعنی به نظر شما تمام دستگاه هایی که از سوکت استفاده کردن یعنی تقریبا کل تلویزیون های جدید ، و این همه دستگاههای دیگه همین عیب را دارن ؟ وشما الان کاشف و مخترع کشف این ایراد بزرگ شدید
یعنی به هیچ عنوان نباید تبلیغ کنن و ارائه بدن ؟؟!!

ثانیا فرض کنیم درست میگی و تلویزیونی که سوکت داشته باشه سولفات کنه دراینصورت مگر تلویزیونی که برای مردم تعمیر میکنی چند سال کار میکنه که زمان سولفات موجب نارضایتی مردم میشه؟

ثالثا از پروفایل معلومه منطقه مرطوب هستید هرچند بیشتر کشور جزء مناطق خشکه و اگه ادعای سولفات در شهر و منطقه و خیابان و محله و کوچه شما درست باشه لااقل در مناطق خشک عیبی نداره

رابعا با توجه به ایرادی که گفتی ، معلومه با موفقیت استفاده کردی و هیچگونه ایراد دیگه ای نیافتید وگرنه بدون شک چند ایراد بزرگ دیگر نیز روی ایراد واقعی میذاشتی و میگفتی

و ازآنجاکه عادت نداری تشکر کنی لذا مشخصه که فقط کار رو انجام دادید ودستمزدش رو گرفتید و نشستید فکر کردید چه ایرادی براش گیر بیارم که بتونه بهترش رو طراحی کنه و من باز هم راحت تر انجام بدم

درسته؟

بنابرین اگه استاد بخاطر شماکه فرمودید تا دهم محرم فرصت دارید زودتر از موعد اعلام نمودند که واقعا جا داشت تشکر دوبله و جانانه میکردید که نکردید !!!
چه بسا خواستید ایراد هم وارد کنید اما خبر نداری چه تبلیغ خوبی کردی
که این روش عالی و بی عیب است و با تمام وجودت اعلام کردی چرا هر چی فکر میکنم و تست میکنم چرا هیچ عیبی نمیتونم بگیرم

ضمنا،،،،!
در طی تاپیک گفتی یکبار گوشه فلت را با گیره نگهداشتی که فلت را لحیم کنی بنابرین درسته و گیره در جملات شما بود و این شیوه مال شماست .

دقیقا شبیه به تاپیک تسمه های گشاد شده که وارنیش توی جملاتت بود و ثابت میکنه هر روشی ابداع بشه مال شما بوده
چون نام یکی از قطعات هر ابداع و اختراعی یکروز توی جملات شما بوده

مطمعنا خبر نداری فرهنگ دهخدا صاحب تمام اختراعات و ابداعاته اگر سری بزنید
بدون شک ۹۹ درصد آن هم مال شماست
و بنده کوچکترین تردیدی ندارم

موفق و پایدار باشید

خیلی ساده میگم
تشکر کردم و بازم تشکر از جناب استاد غزال وایشون بزرگوارن
اما چرا نقدپذیر نیستید
بنده ازروش استادغزال قبلا بشکل خودم استفاده کرده بودم پس دلیل برا بحث نیس
گفتم مشکل لحیم و رطوبت هست ک دلیل علمی داره
مورد تسمه های گشاد هم خودم قبلا از نخ استفاده میکردم و همچنان از نخ،هر چند روش استاد کیفیت بالاتری داره

تاج

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-15
458
1,638
اهواز
پاسخ : چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

اما در ادامه اینکه چرا باید لحیم بشه محض اطلاع شما میگم نمونهش آایسی های ناد48پین زمانی ک رسیوراش پرمصرف بودن تقریبا بهمین روش استفاده میکردم ک 2پایه ضربدری از ایسی برا تنظیم لحیم میکردم و با گذاشتن وزنه رو ایسی دستگاه روشن میکردم اوکی بود بعد لحیم کاری چون هم برد حساسه و هم پایه هاش ظریف

سی پی یوهای LGA کلا لحیم ندارن وبا فشار پایه ها رو هم کار میکنن، پس ب موارد حرف شما کاملا آگاهم

تاج

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-15
458
1,638
اهواز

ام برای لحیم فلت هر وقت تونستید جواب اینکه پنلهای جرقه ای بدین ک چرا پنل چسب نقره میزنن جواب خودتون میفهمید

بازم تشکر از همه

samad-ch

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
629
2,285

ام برای لحیم فلت هر وقت تونستید جواب اینکه پنلهای جرقه ای بدین ک چرا پنل چسب نقره میزنن جواب خودتون میفهمید

بازم تشکر از همه

ببخشید جناب تاج

ظاهرا دوست دارید ازشما خواهش و درخواست بشه که روش خودتون رو بزارید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

استاد عالی و بدون نقص بود مثل همیشه
تا به الان طبق روش شما سه تا فلت در کمترین زمان ترمیم و تحویل شد
ممنونم

درود

HOSE IN جان با مطالعه پست ارزنده حضرت عالی سروده ای رسید که از تقدیم آن حذر کردم اما پاسخی خوش تر نیامد که درخور آن عزیز صاحبدل و فرهیخته باشد و لذا بادا باد و تقدیم میکنم.

مرد رهی مهر تو جان میدهدم
مرهم زخمی که کلان میدهدم
من چه کنم با کَر دیوانه سخن
گرچه که دیوانه جلا میدهدم

سپاس و تقدیر

آخرین ویرایش:

samad-ch

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
629
2,285
با سلام مجدد

و تشکر مجدد از استاد عزیزم جناب استاد غزال گرامی

جدا ایجاد این تاپیک باعث راه افتادن کار بسیاری از همکاران شد و همچنین اینجانب

نوبتی هم باشه نوبت به سمت ماژول و چسباندن مطمِن فلت به ماژول هستش

بعد از حل مشکل چسباندن سمت خط کش 1هفته اس که مشغول تحقیق در زمینه کار ماشین بندینگ هستم

مطالعه در نت
یوتیوب
پرس و جو

نتیجه کلی تحقیق رو خدمتتون عرض میکنم تا با همکاری شما و دیگر دوستان راهکار چسباندن فلت به ماژول رو بیابیم

مهمترین قسمت های دستگاه بندینگ به ترتین اولیت اهمیت کار(یعنی کدوم قسمت برای ما مهم تره)

1-لوپ دیجیتال با بزرگنمایی بسیار بالا

2- گیره صلیبی برا گرفتن فلت و تنظیم فلت روی ماژول بصورت حرکت خطی در موحور های طول و عرض و ارتفاع.به شکلی که قبل از چسباندن فلت از طریق لوپ انحراف خطوط و تطبیق خطوط فلت با ماژول بوسیله همین گیره صورت میگیره و دقیق فلت منطبق بر ماژول تنظیم میشه و مانع جابجایی فلت در حین چسباندن میشه

3-هد حرارتی(هویه مخصوص) که ظاهرا از جنس سرامیک هست.چون سرامیک بر حسب خواص فیزیکی حرارت رو بصورت مادون قرمز منتقل میکنه

تصمیم گرفتم که ماشین بندینگ دستی بسازم

مشکلاتی که دارم شامل:
1- لوپ دیجیتال با بزرگنمایی بالا و قیمت مناسب تو نت پیدا نکردم
فروشندگان مشخصات کاملی از بزرگ نمایی و فاصله لوپ تا هدف رو بیان نمیکنن
نمونه عکسی از بزرگنمایی کنار مشخصات لوپ قرار نمیدن تا لوپ مناسب رو برای این کار پیدا کنم

بماند که اکثر قیمت های حدود 3میلیون و4میلیون هست

2-گیره صلیبی که مناسب این کار باشه تو نت پیدا نکردم
بعضا معدد گیره هایی هست که با اصلاحات میشه از اون ها بشه برای این کار استفاده کرد
که متاسفانه قیمت همین گیره ها از2میلیون بیشتره

البته یکی از دوستانم تراشکار هست و گفتن میتونه یه دونه بصورت mini برام بسازه و این مشکل تا حدودی قابل حل هستش

3- هد حرارتی
هد حرارتی رو میشه با یه سری ابتکارات درست کرد
که فعلا راجع بهش چیزی نمیگم
ولی ساختنش زیاد سخت نیس

یه سری نکات هم هست
شامل درجه حرارت هد روی فلت
مراحل گرم و سرد کردن فلت
تایمینگ حرارت دادن
و میزان فشار لازم روی فلت در حین حرارت دادن

به نظر من مهمترین موانع همین لوپ دیجیتال با قیمت مناسب و گیره صلیبی هستش
به عنوان نمونه یه وبکم رو با اضافه کردن لنز به لوپ تبدیل کردم
و عکس های زیر کار همین لوپ دست ساز هستش

از استاد غزال عزیز و سایر دوستان میخوام هرنوع اطلاعاتی و راهکاری که میشناسن اینجا مطرح کنن تا به راهکاری ارزان تر از ماشین بندینگ برسیم

آیا کیفیت و بزرگنمایی این لوپ به درد این کار میخوره؟

1.jpg2.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با سلام مجدد

و تشکر مجدد از استاد عزیزم جناب استاد غزال گرامی

جدا ایجاد این تاپیک باعث راه افتادن کار بسیاری از همکاران شد و همچنین اینجانب

نوبتی هم باشه نوبت به سمت ماژول و چسباندن مطمِن فلت به ماژول هستش

بعد از حل مشکل چسباندن سمت خط کش 1هفته اس که مشغول تحقیق در زمینه کار ماشین بندینگ هستم

مطالعه در نت
یوتیوب
پرس و جو

نتیجه کلی تحقیق رو خدمتتون عرض میکنم تا با همکاری شما و دیگر دوستان راهکار چسباندن فلت به ماژول رو بیابیم

مهمترین قسمت های دستگاه بندینگ به ترتین اولیت اهمیت کار(یعنی کدوم قسمت برای ما مهم تره)

1-لوپ دیجیتال با بزرگنمایی بسیار بالا

2- گیره صلیبی برا گرفتن فلت و تنظیم فلت روی ماژول بصورت حرکت خطی در موحور های طول و عرض و ارتفاع.به شکلی که قبل از چسباندن فلت از طریق لوپ انحراف خطوط و تطبیق خطوط فلت با ماژول بوسیله همین گیره صورت میگیره و دقیق فلت منطبق بر ماژول تنظیم میشه و مانع جابجایی فلت در حین چسباندن میشه

3-هد حرارتی(هویه مخصوص) که ظاهرا از جنس سرامیک هست.چون سرامیک بر حسب خواص فیزیکی حرارت رو بصورت مادون قرمز منتقل میکنه

تصمیم گرفتم که ماشین بندینگ دستی بسازم

مشکلاتی که دارم شامل:
1- لوپ دیجیتال با بزرگنمایی بالا و قیمت مناسب تو نت پیدا نکردم
فروشندگان مشخصات کاملی از بزرگ نمایی و فاصله لوپ تا هدف رو بیان نمیکنن
نمونه عکسی از بزرگنمایی کنار مشخصات لوپ قرار نمیدن تا لوپ مناسب رو برای این کار پیدا کنم

بماند که اکثر قیمت های حدود 3میلیون و4میلیون هست

2-گیره صلیبی که مناسب این کار باشه تو نت پیدا نکردم
بعضا معدد گیره هایی هست که با اصلاحات میشه از اون ها بشه برای این کار استفاده کرد
که متاسفانه قیمت همین گیره ها از2میلیون بیشتره

البته یکی از دوستانم تراشکار هست و گفتن میتونه یه دونه بصورت mini برام بسازه و این مشکل تا حدودی قابل حل هستش

3- هد حرارتی
هد حرارتی رو میشه با یه سری ابتکارات درست کرد
که فعلا راجع بهش چیزی نمیگم
ولی ساختنش زیاد سخت نیس

یه سری نکات هم هست
شامل درجه حرارت هد روی فلت
مراحل گرم و سرد کردن فلت
تایمینگ حرارت دادن
و میزان فشار لازم روی فلت در حین حرارت دادن

به نظر من مهمترین موانع همین لوپ دیجیتال با قیمت مناسب و گیره صلیبی هستش
به عنوان نمونه یه وبکم رو با اضافه کردن لنز به لوپ تبدیل کردم
و عکس های زیر کار همین لوپ دست ساز هستش

از استاد غزال عزیز و سایر دوستان میخوام هرنوع اطلاعاتی و راهکاری که میشناسن اینجا مطرح کنن تا به راهکاری ارزان تر از ماشین بندینگ برسیم

آیا کیفیت و بزرگنمایی این لوپ به درد این کار میخوره؟

مشاهده فایل‌پیوست 159786مشاهده فایل‌پیوست 159787

درود بر شما

با توجه به توانایی قابل توجهی که از شما سراغ دارم بسیار امیدوارم نتیجه مطلوبی بگیری
در مورد بزرگنمایی با دوربین های ارزان و اضافه کردن لنز میتونی به بزرگنمایی بهتری برسی
این بزرگنمایی بد نیست ولی کافی هم بنظر نمیرسه چون در این حد ، احتمال خطا بیشتر و سرعت عمل کمتر میشه بخصوص که مهمترین بخش دستگاه بزرگنمایی مناسب هست که تصور میکنم با مبلغ کمتر از یک میلیون تومن قابل تهیه باشه

موفق باشید

samad-ch

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
629
2,285
درود بر شما

با توجه به توانایی قابل توجهی که از شما سراغ دارم بسیار امیدوارم نتیجه مطلوبی بگیری
در مورد بزرگنمایی با دوربین های ارزان و اضافه کردن لنز میتونی به بزرگنمایی بهتری برسی
این بزرگنمایی بد نیست ولی کافی هم بنظر نمیرسه چون در این حد ، احتمال خطا بیشتر و سرعت عمل کمتر میشه بخصوص که مهمترین بخش دستگاه بزرگنمایی مناسب هست که تصور میکنم با مبلغ کمتر از یک میلیون تومن قابل تهیه باشه

موفق باشید
سپاس استاد

ما همگی مفتخر به شاگردی شما هستیم

ایشالله نتیجه رو بعدا منعکس میکنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سپاس استاد

ما همگی مفتخر به شاگردی شما هستیم

ایشالله نتیجه رو بعدا منعکس میکنم

درود

شما سرورید و همانگونه که در بدو آشنایی موجب حیرتم شده اید و بشکل خصوصی و بدون اغراق ، توانایی قابل تحسین شما را اذعان کردم و ستودم و متعاقبا ایده جالب استفاده از استاتور بعنوان ترانس که مطرح فرمودید و اگرچه عملی نیست اما هرگونه شبهه ای را در خصوص توانایی های ارزنده شما مرتفع ساخت که در ذهن افراد خاصی شکل میگیرد و موجب تقویت ایمان گذشته من به خلاقیت شما گردید ، اکنون نیز صرفنظر از نتیجه و توفیق یا عدم توفیق ، تردیدی بر قوه خلاقه و منحصر بفرد شما ندارم و بسیار امیدوارم به نتایج ارزنده ای خواهید رسید .
فقط عجله نکنید و با هزینه و خسارات کمتری شاهد توفیقات ارزشمند شما باشیم و از دسترنج و ایده های شما بهره مند شویم

سپاس و تقدیر

بالا