آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: :چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,793
25,738
درود

روشی که عرض کردم نه ضرر داره نه هزینه و نه وقت چندانی میخواد.
ضرر نداره تست کن احتمال داره جواب بده.

سپاس

با درود///این روش شما یه جرقه ای در ذهن من زد برای یک روش به همین سادگی ولی از گیره به این شکل استفاده نمیشود ولی اصولش همین اصول روش شما هستتش ولی گیره به این صورت روی خط کش قرار نمیگیره ولی برای مواردی که فلت تیکون با فلت گلاس در یک راستا هستش کاربردی تره /البته الان دیروز تا حالا دارم بهش فکر میکنم یه کارایی هم کردم اگر نتیجه داد برای دوستان به اشتراک خواهم گذاشت

samad-ch

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
629
2,285
سلام

با اجازه استاد

از سمت شیشه

عزیزان و همکارانی که میخوان برای کمک به یافتن راهکار مناسب کمک کنن میتونن
روش ها و ایده هاشون رو روی تلویزیون های پنل شکسته تست کنن

مثلا یه پنل شکسته که نصف تصویر سالم هست رو روی میز کار قرار بدید
بعد فلت قسمتی که تصویر کامل و درست هست رو اصولی جدا کنید
سپس چسبacf رو از روی شیشه و از روی فلت شیشه ای پاک کنید

بعد هر ایده و راهکاری که به نظرتون میرسه رو روی این فلت آزمایش کنید

همکاران گرامی اگه واقعا تمایل به یافتن راهکار عملی و کارآمد هستید
هرکدومتون چنتا تلویزیون پنل شکسته دم دستتون هست

لطفا ایده هاتون رو روی پنل های شکسته تست کنید
و نتیجه رو اعلام کنید

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
منم تو روش خودم گفته بودم ک یه ایسی درشت رو فلت گذاشتم و با گیره بند رخت جنس چوبی محکم کردم و پس از اعمال ولتاژ باعث لحیم و پیوند اساسی کنتاکتها شده
دوست بزرگوار

جناب آقای تاج

اتفاقا این ایرادی که گفتید و گرفتید خودش بهترین تبلیغ برای این ابتکار بود

اتفاقا چند روز بعد از درخواست روش کار که استاد بابت شما زحمتش رو کشیدند تنها عیبی که اعلام کردی گفتی:
ازآنجاکه لحیم نمیشه پس از مدتی با رطوبت محیط سولفاته میشه؟ !

یعنی به نظر شما تمام دستگاه هایی که از سوکت استفاده کردن یعنی تقریبا کل تلویزیون های جدید ، و این همه دستگاههای دیگه همین عیب را دارن ؟ وشما الان کاشف و مخترع کشف این ایراد بزرگ شدید
یعنی به هیچ عنوان نباید تبلیغ کنن و ارائه بدن ؟؟!!

ثانیا فرض کنیم درست میگی و تلویزیونی که سوکت داشته باشه سولفات کنه دراینصورت مگر تلویزیونی که برای مردم تعمیر میکنی چند سال کار میکنه که زمان سولفات موجب نارضایتی مردم میشه؟

ثالثا از پروفایل معلومه منطقه مرطوب هستید هرچند بیشتر کشور جزء مناطق خشکه و اگه ادعای سولفات در شهر و منطقه و خیابان و محله و کوچه شما درست باشه لااقل در مناطق خشک عیبی نداره

رابعا با توجه به ایرادی که گفتی ، معلومه با موفقیت استفاده کردی و هیچگونه ایراد دیگه ای نیافتید وگرنه بدون شک چند ایراد بزرگ دیگر نیز روی ایراد واقعی میذاشتی و میگفتی

و ازآنجاکه عادت نداری تشکر کنی لذا مشخصه که فقط کار رو انجام دادید ودستمزدش رو گرفتید و نشستید فکر کردید چه ایرادی براش گیر بیارم که بتونه بهترش رو طراحی کنه و من باز هم راحت تر انجام بدم

درسته؟

بنابرین اگه استاد بخاطر شماکه فرمودید تا دهم محرم فرصت دارید زودتر از موعد اعلام نمودند که واقعا جا داشت تشکر دوبله و جانانه میکردید که نکردید !!!
چه بسا خواستید ایراد هم وارد کنید اما خبر نداری چه تبلیغ خوبی کردی
که این روش عالی و بی عیب است و با تمام وجودت اعلام کردی چرا هر چی فکر میکنم و تست میکنم چرا هیچ عیبی نمیتونم بگیرم

ضمنا،،،،!
در طی تاپیک گفتی یکبار گوشه فلت را با گیره نگهداشتی که فلت را لحیم کنی بنابرین درسته و گیره در جملات شما بود و این شیوه مال شماست .

دقیقا شبیه به تاپیک تسمه های گشاد شده که وارنیش توی جملاتت بود و ثابت میکنه هر روشی ابداع بشه مال شما بوده
چون نام یکی از قطعات هر ابداع و اختراعی یکروز توی جملات شما بوده

مطمعنا خبر نداری فرهنگ دهخدا صاحب تمام اختراعات و ابداعاته اگر سری بزنید
بدون شک ۹۹ درصد آن هم مال شماست
و بنده کوچکترین تردیدی ندارم

موفق و پایدار باشید

SpaceX

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-28
89
386
پاسخ : چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

با درود ///اقا این نقطه که مشخص کردم بعنوان نشان

با سلام
این نقاط به عنوان Fiducial mark هست و در تمامی بردهایی که قطعات SMD میخوره، موقع طراحی PCB، این نقاط رو هم اعمال میکنند.
کاربرد: در ماشین Pick and place برای align کردن pcb و نصب دقیقِ قطعاتی که دارای پین های زیادِ نزدیک به هم مانند bga یا همین مورد فلت میباشد استفاده میشه.
در اشکال مختلفی که رایج ترینشون round / ■ square ● و cross + هست .
https://www.youtube.com/watch?v=ZIEDEHzapTs
pcb-fiducial-alignment.jpg

HOSE IN

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-10-28
1,494
8,635
KARAJ
دوست بزرگوار

جناب آقای تاج

اتفاقا این ایرادی که گفتید و گرفتید خودش بهترین تبلیغ برای این ابتکار بود

اتفاقا چند روز بعد از درخواست روش کار که استاد بابت شما زحمتش رو کشیدند تنها عیبی که اعلام کردی گفتی:
ازآنجاکه لحیم نمیشه پس از مدتی با رطوبت محیط سولفاته میشه؟ !

یعنی به نظر شما تمام دستگاه هایی که از سوکت استفاده کردن یعنی تقریبا کل تلویزیون های جدید ، و این همه دستگاههای دیگه همین عیب را دارن ؟ وشما الان کاشف و مخترع کشف این ایراد بزرگ شدید
یعنی به هیچ عنوان نباید تبلیغ کنن و ارائه بدن ؟؟!!

ثانیا فرض کنیم درست میگی و تلویزیونی که سوکت داشته باشه سولفات کنه دراینصورت مگر تلویزیونی که برای مردم تعمیر میکنی چند سال کار میکنه که زمان سولفات موجب نارضایتی مردم میشه؟

ثالثا از پروفایل معلومه منطقه مرطوب هستید هرچند بیشتر کشور جزء مناطق خشکه و اگه ادعای سولفات در شهر و منطقه و خیابان و محله و کوچه شما درست باشه لااقل در مناطق خشک عیبی نداره

رابعا با توجه به ایرادی که گفتی ، معلومه با موفقیت استفاده کردی و هیچگونه ایراد دیگه ای نیافتید وگرنه بدون شک چند ایراد بزرگ دیگر نیز روی ایراد واقعی میذاشتی و میگفتی

و ازآنجاکه عادت نداری تشکر کنی لذا مشخصه که فقط کار رو انجام دادید ودستمزدش رو گرفتید و نشستید فکر کردید چه ایرادی براش گیر بیارم که بتونه بهترش رو طراحی کنه و من باز هم راحت تر انجام بدم

درسته؟

بنابرین اگه استاد بخاطر شماکه فرمودید تا دهم محرم فرصت دارید زودتر از موعد اعلام نمودند که واقعا جا داشت تشکر دوبله و جانانه میکردید که نکردید !!!
چه بسا خواستید ایراد هم وارد کنید اما خبر نداری چه تبلیغ خوبی کردی
که این روش عالی و بی عیب است و با تمام وجودت اعلام کردی چرا هر چی فکر میکنم و تست میکنم چرا هیچ عیبی نمیتونم بگیرم

ضمنا،،،،!
در طی تاپیک گفتی یکبار گوشه فلت را با گیره نگهداشتی که فلت را لحیم کنی بنابرین درسته و گیره در جملات شما بود و این شیوه مال شماست .

دقیقا شبیه به تاپیک تسمه های گشاد شده که وارنیش توی جملاتت بود و ثابت میکنه هر روشی ابداع بشه مال شما بوده
چون نام یکی از قطعات هر ابداع و اختراعی یکروز توی جملات شما بوده

مطمعنا خبر نداری فرهنگ دهخدا صاحب تمام اختراعات و ابداعاته اگر سری بزنید
بدون شک ۹۹ درصد آن هم مال شماست
و بنده کوچکترین تردیدی ندارم

موفق و پایدار باشید

بنده موافقم
استاد غزال روش هوشمندانه و کم هزینه ای پیشنهاد دادند جا دارد از ایشان تقدیر و تشکر بعمل آورم
دوست گرامی همگی سپاسگزار ایشان هستیم

موفق باشند

HOSE IN

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-10-28
1,494
8,635
KARAJ
پاسخ : چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

درود
هر چند قرار بود نکته مهمش برای مدتی بشما واگذار بشه اما با توجه به اینکه برنامه ها بهم ریخت لذا یکجا تقدیم میکنم اما تاکید میکنم اگه از مقوای قوطی کبریت یا مقوایی که خواص ارتجاعی و سختی و نرمی آن مشابه نباشه استفاده نکنید جواب نمیده لذا برای اولین بار حتما با مقوای قوطی کبریت تست کنید.

همانطور که در تصویر می بینید
۱-گیره هایی که بنام گیره دوطرفه در فروشگاه های لوازم التحریر عرضه میشه و از شماره ۱۹ تا ۵۱ موجوده

۲-ورق باریک ولی کلفت فلزی که خم نشه و در تصویر دو عدد کنار گیره ها می بینید که وسطش سوراخ داره که البته نباید سوراخ داشته باشه ( نمونه های من تموم شده ناگزیر شدم عکس این فلز که سوراخ داره بعنوان مشابه نمونه اصلی معرفی کنم )

ضمنا لبه های این فلز تخت نباید برجستگی و تیزی داشته باشه چون مقوا را سوراخ میکنه و اتصالی میکنه

۳- مقوای قوطی کبریت

۴- چسب اسکاج ( چسب نواری شیشه ای )

۵- چسب حرارتی

مراحل نصب فلت

۱- ابتدا ببین کدوم گیره برای خطکش شما مناسبه
و روی فلت و خطکش تست کن و ببین اگه جایی ممکنه گیره با خطکش اتصالی کنه ، نوار چسب شیشه ای داخل گیره یا روی خطکش بچسبون که عایق بشه و گیره با جایی اتصالی نکنه

۲-بعد فلز تخت (شماره ۲) را با طولی تهیه کن که از طول خرابی فلت ذره ای بزرگتر باشه و البته فلت شما کاملا کنده شده و باید از طول فلت ذره ای بزرگتر باشه بطوریکه با چسب شیشه ای زیر و روی این فلز را چسب بزن که عایق بشه بطوریکه چسب صاف باشه و جایی از چسب قلمبه یا چروک نشه

۳- طبق تصویر ۲ باید قطعات مذکور بگونه ای داخل گیره باشه که مقوا روی فلت قرار بگیره و فلز روی مقوا و گیره روی فلز فشار بیاره تا فلت به خطکش محکم بشه
البته قبلا مطابق شکل ۱ مقدار کمی چسب حرارتی یا آکواریوم روی محلی که با دو خودکار نشان دادم بزنید که فلز و کبریت را به گیره بچسبونه که فقط نگهداره تا در زمان نصب و تنظیمات ، نیافته و لذا نباید محکم به گیره بچسبند که ثابت ثابت باشند بلکه باید قابل انعطاف باشند فقط در حدی که از محلشون حرکت نکنن و جابجا نشن و نیافتند
مخصوصا روی مقوای کبریت ، چسب خیلی خیلی کم استفاده کن که جنس اون نقطه مقوا سفت نشه فقط در حدی که آزاد نباشه و جابجا نشه

۴-حالا فلت و خطکش را با الکل یا استون کاملا تمیز کن و مراقب باش فلت طرف پنل کنده نشه

۵-حالا فلت را روی خط کش تنظیم کن

۶- پس از آنکه فلت را روی خطکش بدقت تنظیم کردی ، کمی دورتر از محل اتصالات ، با چسب شیشه ای یا چسب دوطرفه ،فلت را به خطکش محکم کن که از محلی که تنظیم کردی جابجا نشه .
من با چسب حرارتی اینکارو میکنم یعنی ابتدا نوک تفنگ حرارتی را روی برد خطکش و نزدیک فلت نگهمیدارم تا اون نقطه از خطکش گرم بشه و کمی چسب حرارتی میریزم و بسمت لبه فلت هدایت میکنم چون فلت زود گرم میشه و بمحضی که چسب روی اون بیاد بزودی سرد نمیشه و بهش میچسبه و حالا طرف دیگه فلت را میچسبونیم.

۷- مطابق تصویر ۲ گیره را به نحوی روی فلت و خطکش بگذار که فلت زیر مقوای کبریت باشه بطوریکه گویی گیره و ملحقاتش ، فلت و خطکش را گاز بگیره تا فلت به خطکش محکم بشه
با توجه به صدمه کنتاکت ها گیره را در محلی بگذار که که همه کنتاکت ها سالم باشند یعنی گیره روی خطی قرار بگیره که زیر این خط کلیه کنتاکت ها وجود داشته باشند و کنده شده و خالی نباشه

و به این ترتیب ، کنتاکت های فلت را به کنتاکت های خطکش محکم کنه و اتصالات لازم برقرار بشن.

۸- حالا به آرامی دو میله دستگیره گیره را خارج کن و کنار بگذار
و با کمی چسب دو قلو ، بین پشت گیره و لبه خطکش چسب بزن از دو نقطه ( که دیگه تکون نخوره و همیشه ثابت باشه.

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 159327
:eek:ok:
این گیره های سیاه در فروشگاه لوازم التحریر از سایز ۱۹ الی ۵۱ وجود داره و دو دستگیره میله ای داره که بسادگی پس از نصب خارج میشه
هر گیره یک فلز باریک و ضخیم و قوی میخواد که خم نشه و باید کمی بزرگتر از طول خرابی فلت باشه تا فشار را با نسبت مساوی روی محل دلخواهمون پخش کنه که البته نباید سوراخ داشته باشه ولی نمونه های تعمیرگاهم تموم شده بود بناگزیر از این فلز سوراخدار بعنوان نمونه در عکس استفاده کردم.

مشاهده فایل‌پیوست 159328
1 گیره سیاه
2 فلز تخت با ضخامتی که خم نشه و لبه هاش برجستگی نباشه که مقوا و فلت را سوراخ نکنه
3 مقوای قوطی کبریت
4 فلت

و طبیعی است که خطکش زیر فلت است.

و لبه دیگر گیره سیاه پشت خطکش است

مشاهده فایل‌پیوست 159329
محل چسب حرارتی و یا چسب سیلیکون (آکواریوم ) که با نوک دو خودکار مشخص کردم در حدی که فقط مقوا و فلز به گیره بچسبه و نیافته و جابجا نشه ولی خیلی محکم نشه و قابل انعطاف باشه .
ضمنا اگر عرض مقوا ،خیلی باریک و به اندازه کنتاکت باشه ایده آلترین مقواست زیرا فشار به جاهای دیگه پخش نمیشه و فشار را فقط روی کنتاکت ها وارد میکنه.

مشاهده فایل‌پیوست 159330
برای اینکه قدرت این گیره را ببینید که با چه قدرتی فلت را به خطکش میچسبونه کافیه به انگشت من در تصویر نگاه کنید که چقدر در گوشت فرو رفته تا یه ذره باز بشه

موفق و موید باشید
استاد عالی و بدون نقص بود مثل همیشه
تا به الان طبق روش شما سه تا فلت در کمترین زمان ترمیم و تحویل شد
ممنونم

بالا