آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: :چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,611
forum.paezaan.com
سلام این مربوط به الجی 32LN هست هر دو طرف به شدت ابخورده بود و حس میکنم برد حالت کربن و رسانا پیدا کرده
در حال حاضر تصویر نگاتیو هست
photo_2019-09-18_01-50-15.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
سلام این مربوط به الجی 32LN هست هر دو طرف به شدت ابخورده بود و حس میکنم برد حالت کربن و رسانا پیدا کرده
در حال حاضر تصویر نگاتیو هست
مشاهده فایل‌پیوست 159302

درود

بابت تقدیم موضوع مشکلی نیست ولی برای این عیب حیفه که راه های سلده تر را تست نکنی
تصور نمیکنم فیبر برد قابلیت جذب آب داشته باشه
اگه نمونه ای برای تعویض ساده و مقدور قطعات پیدا کنی بهتره
ضمنا اگه از مشکل نرم افزاری مطمئنی خازن های smd , که روی مدار دارای اهم هستند را مشخص کن که جابجا نشه و یکی یکی آزاد کن ببین درست میشه یا بهبود محسوسی حاصل میشه؟
خصوصا که شکسته این مدل فراوونه
سپاس

آخرین ویرایش:

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,611
forum.paezaan.com
درود

بابت تقدیم موضوع مشکلی نیست ولی برای این عیب حیفه که راه های سلده تر را تست نکنی
تصور نمیکنم فیبر برد قابلیت جذب آب داشته باشه
اگه نمونه ای برای تعویض ساده و مقدور قطعات پیدا کنی بهتره
ضمنا اگه از مشکل نرم افزاری مطمئنی خازن های smd , که روی مدار دارای اهم هستند را مشخص کن که جابجا نشه و یکی یکی آزاد کن ببین درست میشه یا بهبود محسوسی حاصل میشه؟
خصوصا که شکسته این مدل فراوونه
سپاس

این برد ادرس وقت خیلی زیادی صرفش شده ولی نتیجه ای حاصل نشد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
این برد ادرس وقت خیلی زیادی صرفش شده ولی نتیجه ای حاصل نشد

درود

من در خدمتم ولی مطمئنی اشکال اینجاست
خصوصا نگاتیو بعیده مربوط به این باشه
ایا مین عوض کردی و مطمئنی مین سالمه؟

سپاس

آخرین ویرایش:

mohammad313

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-08
415
1,275
درود

من مهارتی در این امور ندارم
ولی چرا فلت را برداشتید و جدا کردید؟
و درصورتیکه نیاز به جدا کردن بود ، چرا از زیر برد حرارت دادید ، باید فلت را با گرمای ملایم که آسیب نبینه آزاد میکردید

سپاس
درود خدمت استاد
این یه برد ادرس مال یه پنل شکسته هست من خواستم از روش با روشی که شما میفرماید کمی تمرین کنم
من از نوشته ها اینجور برداشت کردم که باید سر فلتی که به بر خط کش وصل هست رو باید برداشت و دوباره جا زد بر همین برداشتم
و از زیر حرارت دادم که خود فلت حرارتی بهش نخوره
ولی الان طبق فرمایش شما فهمیدم نیازی به این کار نیست

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
درود خدمت استاد
این یه برد ادرس مال یه پنل شکسته هست من خواستم از روش با روشی که شما میفرماید کمی تمرین کنم
من از نوشته ها اینجور برداشت کردم که باید سر فلتی که به بر خط کش وصل هست رو باید برداشت و دوباره جا زد بر همین برداشتم
و از زیر حرارت دادم که خود فلت حرارتی بهش نخوره
ولی الان طبق فرمایش شما فهمیدم نیازی به این کار نیست

درود

با روش من اگه فلت کنده نشده نیازی به جدا کردن فلت نیست و با همون وضعیت درست میشه
و اگه جدا شده خیلی بهتر و مطمئن تر قابل نصب هست ولی به دردسرش نمیارزه که جدا کنی و دوباره نصب کنی چون همون قابل ترمیمه.

چند روز دیگه منتظر بمونیم شاید مطلب تازه ای عاید شد و تقدیم میکنم
تاپیک خوب و پرباری شد و راضی هستم و زیاد آموختم و بابت انتظار هم چاره ای نبود و اگه نیازی بود خصوصی تقدیم کردم ولی اگه نیاز نداریم چرا زودتر بدونیم و مانع انتشار اطلاعات ارزنده تر بشیم .

سپاس

سپاس

تاج

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-15
458
1,639
اهواز
سلامی مجدد ب همگی
بعد چند روز اومدم میبینم رسیده ب 167 پست و کماکان همگی در صف انتظار،بنده چندوروزی یکبار برام مقدور بیام سایت بخاطر شرایط مغازم

محضراستاد غزال عرض کنم یه jvc 32 قدیمی قبل دهه محرم آوردن شرط تحویل ی هفته بعد دهم محرم
یعنی 10 روزی پیشمه،امروزبنده خدا اومد دنبالش و منم قول فردا 5شنبه رو دادم
گوشیم خرابه نمیتونم عکس بذارم
پنل کلا خطوط عمودیه،بازش هم نکردم تا تعیین خسارت کنم
مهمترین نکته وحقیقتا یجورایی منتظر روش شما بودم وگرنه بروش خودمم ک قبلا فرمودم دستبکار میشدم
حالا شما استادی و صاحب اختیار
اگر میتونید خصوصی بفرمایین ممنون اگرم مقدور نیس باز هم ممنون

و باز هم ممنون:;:

بالا