آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: :چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با درود ////دوستان من روشی هم در مورد برد خط کشهای ایکسویژن که نازکتر و ظریف تر هستن استفاده میکنم hidden content may not be quoted

درود

تجربه ای که دارم حتی با نوک کثیف هویه هم ، لحیمکاری بسیار دشوار و چه بسا ناممکنه
لذا حرارتی که از برد عبور کنه و موجب ذوب لحیم بشه درصورتی میسره که برد از انواع خاصی باشه که حرارت را شبیه مس منتقل کنه و یا حرارت بقدری زیاد باشه که برد سیاه بشه لذا تصور نمیکنم روی هر بردی عملژ باشه.

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

درود

عالی بود
تصور میکنم لحیمش درصد بالایی از قلع داشت که با حرارت ناچیزی ذوب میشد
با سیم لحیم هایی که در بازار موجوده جواب نمیده مگر از پودر یا خمیر لحیمکاری استفاده بشه
اما چرا باوجودیکه چند خط در تصویر تحویل داد آخری بیلاخ هم نشون داد !
اینجاشو نفهمیدم احتمالا خواست بگه
بیلاخ : فکر کردی میتونم درست کنم ؟ بابامم نمیتونه.

سپاس

آخرین ویرایش:

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,788
25,723
درود

عالی بود
تصور میکنم لحیمش درصد بالایی از قلع داشت که با حرارت ناچیزی ذوب میشد
با سیم لحیم هایی که در بازار موجوده جواب نمیده مگر از پودر یا خمیر لحیمکاری استفاده بشه
اما چرا باوجودیکه چند خط در تصویر تحویل داد آخری بیلاخ هم نشون داد !
اینجاشو نفهمیدم احتمالا خواست بگه
بیلاخ : فکر کردی میتونم درست کنم ؟ بابامم نمیتونه.

سپاس

با درود ///فک کنم فقط لحیم کاری فلت به برد خط کش را میخاست اموزش بده /به هر حال چون تمرین بود فکر کرده روی یک پنل خراب تمرین کنه .ولی خداییش 2تا فلت را جدا کرد و چسبوند و همون تصویر را داد //البته بایت فتها را کلا از روی لیکوید جدا میکرد و تعویض میکرد تا خط ها رفع بشه و برای لحیم کاری اخری هم از هویه تفنگی استفاده کرد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با درود ///فک کنم فقط لحیم کاری فلت به برد خط کش را میخاست اموزش بده /به هر حال چون تمرین بود فکر کرده روی یک پنل خراب تمرین کنه .ولی خداییش 2تا فلت را جدا کرد و چسبوند و همون تصویر را داد //البته بایت فتها را کلا از روی لیکوید جدا میکرد و تعویض میکرد تا خط ها رفع بشه و برای لحیم کاری اخری هم از هویه تفنگی استفاده کرد

درود بر استاد بردیا عزیز
شوخی و مزاح عرض کردم
عالی و بسیار آموزنده بود
علیرغم نواری که روی فلت گذاشت لحیمکاری میشد و چندان آسیبی هم به فلت نمیرسید قطعا مربوط به موادی است که باید خوابشو ببینیم خصوصا که بوی دود و باروت و ابر چتری هم بیشتر شده.

سپاس و تقدیر

mohammad313

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-08
415
1,275
سلام مجدد خدمت استاد غزال عزیز و خسته نباشید به همه استاتید گرامی
استاد کن یه برد ادرس خراب برداشتم که روش تمرین کنم
خب کار اولیه که باید انجام بشه اینکه فلت رو از روی برد ادرس جدا کنم
اون طوری که از صحبت هاتون در تایپیک متوجه شدم برداشتن فلت باید بگونه ای باشع که نه آسیب ببینده و نه از لحاظ ابعادی کشیده دیگی درست کنه
من برای این کار اومدم چسپ نسوز روی فلت گذاشتم و فلت رو از پشت مدار برد آدرس حرارت دادم جوری که باد هویه به خوده فلت بر خورد نکنه بعد از مدتی که خوب حرار دادم اروم با پنس فلت رو برداشتم
خواستم ببینم در اولین گام این کارای که انجام دادم درسته یا باید به فکر شیوه دیگه ای باشم IMG_20190918_135138~2.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام مجدد خدمت استاد غزال عزیز و خسته نباشید به همه استاتید گرامی
استاد کن یه برد ادرس خراب برداشتم که روش تمرین کنم
خب کار اولیه که باید انجام بشه اینکه فلت رو از روی برد ادرس جدا کنم
اون طوری که از صحبت هاتون در تایپیک متوجه شدم برداشتن فلت باید بگونه ای باشع که نه آسیب ببینده و نه از لحاظ ابعادی کشیده دیگی درست کنه
من برای این کار اومدم چسپ نسوز روی فلت گذاشتم و فلت رو از پشت مدار برد آدرس حرارت دادم جوری که باد هویه به خوده فلت بر خورد نکنه بعد از مدتی که خوب حرار دادم اروم با پنس فلت رو برداشتم
خواستم ببینم در اولین گام این کارای که انجام دادم درسته یا باید به فکر شیوه دیگه ای باشممشاهده فایل‌پیوست 159293

درود

من مهارتی در این امور ندارم
ولی چرا فلت را برداشتید و جدا کردید؟
و درصورتیکه نیاز به جدا کردن بود ، چرا از زیر برد حرارت دادید ، باید فلت را با گرمای ملایم که آسیب نبینه آزاد میکردید

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام مهندس من یک دستگاه دارم که نیاز به تعویض برد ادرس داره ممکنه روشتون رو خصوصی برام بفرستید؟

حتما
اما ممکنه تصویری ارسال فرمایید و شرح مختصری که تعویض کدومفات مورد نیازه ؟

سپاس

بالا