آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: :چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
پاسخ : چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

درود فراوان
تشکر بی پایان از استادغزال گرامی که بنده از بدو ورود به این انجمن حیران و مبهوت تجارب و محبتها وبزرگ منشی بیش از اندازه این شخص گشتم

بنده همیشه سپاسگزار و مدیون محبتهای شما میباشم
ولی این بار شرمندگی بزرگی تحمیل فرمودید که حقیقتا سزاوار چنین لطفی نبوده، نیستم و نخواهم بود

استادبزرگوارم:
بنده در حرفه قبلی خود استاد توانمند وقهاری بودم و جزو بهترینهای شهر و استان و به نوعی تک بودم
البته تعریف از خود فایده ای نداره ولی به نقل از دیگر همکاران و اطرافیان وتعریفهای بیشمار مشتریان عرض نمودم
حال بماند و متاسفانه بد روزگار امانم نداد بناچار مجبور به کناره گیری گشتم وبه لطف شما وارد بخش تعمیرات گشتم
لذا در اون حرفه بابت تنظیم دقیق رنگها روی یکدیگر گونیایی آماده و طراحی میکردم ، طوری که فقط گرانترین دستگاهها میتونستند با این کیفیت و ظرافت کار نمایند و بنده با ابزار بسیار ساده و ابتدایی وحداقل هزینه (تغریبا صفر) گونیای دستی درست میکردم ولی با توان خروجی بالا

حال آیا بابت تنظیم نمودن کنتاکتها روی یکدیگر امکان ساخت گونیایی ساده وجود دارد ؟ ( مجدد تاکید میشود بنده تابحال حتی اینگونه تلوزیونها رو باز هم نکردم لذا با تصورات ابتدایی نظری تقدیم میگردد )

بطوریکه اگر شدنی باشد بابت هر مدل تلوزیون فقط یک بار گونیایی ساخته میشود بطوریکه بعد از جایگزاری و نصب گونیا خیلی راحت و دقیق فلت رو جایگزاری و نصب نموده ، بعد توسط چسب یا هرچیز دیگری محکم کاری میگردد
(گونیایی که مدنظرم میباشد میشه به نوعی کلیشه هم شباهت داد که فقط یک بار کلیشه ای ساخته میشود و برای هزاران برد و لحیم کاری مورد استفاده واقع میشود )

مجدد سپاس و تعظیم بابت تمامی محبتها

درود

تمام مصیبت های فلت مربوط به عرض ناچیز اتصالات و کنتاکت هاست بطوریکه طرف پنل با میکروسکوپ معمولی هم به زور دیده میشه واقعا ظرافت وحشتناکی داره و در ابعادی به اندازه نوک سوزن چند کنتاکت جا میگیره که باید مجزا باشند .
و لذا استفاده از شابلون که موجب خطای قابل توجهی میشه ممکن نیست خصوصا که شابلون نیاز به استقرار اتوماتیک در محلی داره که باید ملاک شابلون باشه ولی چنین موقعیتی در پنل و خطکش وجود نداره.

مثلا برای گپ های هد ویدئو شابلون در محلی قرار میگرفت که کسی قادر به استقرار آن در محل دیگر نبود و به این ترتیب گپ در محل گپ شابلون قرار میگرفت که محل اصلی بود اما با وجودیکه خطای جابجایی گپ و پنل قابل قیاس نیست و اندک خطایی قابل اغماض بود معذالک حتی برای تنظیم گپ ، ثمری نداشت و خطاها بیشتر از مقدار مجاز میشد.
البته تولیدکننده مشکلی ی برای عریض کردن مسیرها نداشته و عمدا با این ظرافت ساخته زیرا درغیراینصورت بسادگی قابل ترمیم میشد و سود تولید کننده بشدت افت میکرد.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

با عرض سلام وخسته نباشید
خدمت همه اساتید و بزرگواران و آرزوی توفیق برای همه سروران گرامی
من تازه وارد این تاپیک شدم
سوالی که برام پیش اومده اینکه این کار یعنی چسپاندن فلت بری روی برد آدرس بزای زمانی که آب خوردگی داشته باشه و سولفاته کرده باشه هم کارآمد هست؟
چون در آن زمان خوده فلت خوردگی درست میکنه و معمولا مسیر های برد هم از بین میرن
ما قبلا برای این کار سیم کشی میکردیم که کاری بسیار وقتگیر و مشقت بار بود
الانم میفرستم با دستگاه بزنن که باز هم سختی ها و‌گرفتاری های خودشو داره

درود

خیر برای مواردی که آبخوردگی موجب صدمه فلت شده باشی دیگه راهی برای برقراری جریان نداریم.
از ماشین هم کاری ساخته نیست و تنها راه ممکن لحیمکاری پرمشقت هست.
در مواردی که فلت جدا شده یا ظاهرا جدا نشده ولی اتصال برخی از کنتاکت ها مخدوش شده و با فشار دست گاهی درست میشه در اینگونه مواقع این شیوه قابل استفاده است

سپاس

mohammad313

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-08
415
1,275

درود

خیر برای مواردی که آبخوردگی موجب صدمه فلت شده باشی دیگه راهی برای برقراری جریان نداریم.
از ماشین هم کاری ساخته نیست و تنها راه ممکن لحیمکاری پرمشقت هست.
در مواردی که فلت جدا شده یا ظاهرا جدا نشده ولی اتصال برخی از کنتاکت ها مخدوش شده و با فشار دست گاهی درست میشه در اینگونه مواقع این شیوه قابل استفاده است

سپاس

درود به شما استاد عزیز
ممنون از محبت و‌پاسخ شما
برقرار باشید

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692

درود بر شما
البته شاید جسارت و به نوعی دخالت در کارهای بزرگ باشد که قبلا از نادرستی آن پوزش میخواهم
گونیای فوق دقیقا مانند هر گونیای موجود در بازار لوازم طراحی میباشد
فرض گونیایی به شکل L حالا دو گونیا بطور دقیق فقط یک بار در دو یا سه کنج هر جسمی فیکس ویا قرار گیرد اگر هزار بار هم آن جسم را برداریم و مجدد بگذاریم سرجای خودش دقیق همانجا مینشیند
البته همانطور که از توضیحات دوستان متوجه شدم ضاهرا فلت خیلی نازک و نرم به نظر میرسد که میشود ابتدا توسط چسباندن آن با چسب قطره ای به فیلم رادیولوژی و امثالهم کمی ضخیمترش نمود وبعد اعمال گردد

متاسفانه ابزار طراحی دم دست نداشتم که تصویری
ارائه دهم
امیدوارم منظور رسیده باشد
سپاس

درودی دوباره ///البته دوست گرامی این گونیا که میفرمایید در اصل یک شابلون میشه که دیقیقا فلت را روی جای اصلی قرار بده ولی در اصل خود کارخانه سازنده این فکر را کرده و روی فلت 2تا سوراخ خیلی ریز ایجاد کرده که وقتی 2تا سوزن ریز داخل سوراخها فرو کنید دقیقا فلت سر جای خودش مینشینه ///یادم هست قبلا که ویدیو vhsتوی بازار بود یدونه دستگاه شابلون برای تعویض کریستاها یا همون گپ ها خودم ساخته بودم که وقتی گپ را تعویض میکردم با هد نو مو نمیزد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

درودی دوباره ///البته دوست گرامی این گونیا که میفرمایید در اصل یک شابلون میشه که دیقیقا فلت را روی جای اصلی قرار بده ولی در اصل خود کارخانه سازنده این فکر را کرده و روی فلت 2تا سوراخ خیلی ریز ایجاد کرده که وقتی 2تا سوزن ریز داخل سوراخها فرو کنید دقیقا فلت سر جای خودش مینشینه ///یادم هست قبلا که ویدیو vhsتوی بازار بود یدونه دستگاه شابلون برای تعویض کریستاها یا همون گپ ها خودم ساخته بودم که وقتی گپ را تعویض میکردم با هد نو مو نمیزد

درود

روزنه ای که برای تطبیق فلت فرمودید احتمالا در مارک و مدل خاصی هست و من یک مورد هم ندیدم
البته خودم کار نمیکنم و اگه کار کنم هم چشمم نمی بینه ولی همکارانی که در تعمیرگاه کار میکنند چنین علامتی ندیده اند و یا بمن نگفتند
اما چند فلت پنل سامسونگ الان در دسترسم هست و بررسی کردم هیچ روزنه ای نداره .

سپاس و تقدیر

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692

با درود ///استاد گرامی برخی مدلها سوراخ دارن برخی مدلها سوراخ ندارن و یک نقطه روی دو طرف فلت و روی برد خط کش دارن برخی مدلها هم مثل فیلیپس که الان جلوی من هست و میبینم دو تا +دو طرف فلت برای فیکس کردن دارن

samad-ch

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
629
2,285

با سلام مجدد خدمت استاد غزال عزیز

این فلت رو قلع اندود کردم

چسبacfکهنه رو نتونستم کامل جدا کنم با تینر هم از بین نرفت

ولی گمونم کفایت کنه برا چسبوندن

یه سوال از استاد

آیا همه فلت ها قابلیت قلع اندود شدن دارن یا نه؟؟؟؟؟؟؟ممکنه بعضی فلت ها مدارهاشون از جنس کربن باشه

photo_2019-09-16_10-45-21.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

با درود ///استاد گرامی برخی مدلها سوراخ دارن برخی مدلها سوراخ ندارن و یک نقطه روی دو طرف فلت و روی برد خط کش دارن برخی مدلها هم مثل فیلیپس که الان جلوی من هست و میبینم دو تا +دو طرف فلت برای فیکس کردن دارن

درود

بله حدس زدم برخی مارک و مدل ها داره و تنها علامتی که تابحال دیدم شماره ۱ بوده و تصور نمیکردم شاخصه دیگری در برخی از موارد پیش بینی شده باشه که با توجه به مطالبی که فرمودید انگیزه دقت و بهره گیری از این امکانات را فراهم فرمودید و سپاسگزا م

اما فیلیپس مرام و مسلک ویژه خودشو برای امور فنی داره و از شگردهای جالب انحصاری برای تسهیل امور استفاده میکنه بطوریکه خاطرم هست در تلویزیون های قدیمی جدولی در کناره های نقشه های فیلیپس بود که دردم هر قطعه ای پیدا میشد و فرم و شاکله نقشه های فیلیپس متفاوته.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

با سلام مجدد خدمت استاد غزال عزیز

این فلت رو قلع اندود کردم

چسبacfکهنه رو نتونستم کامل جدا کنم با تینر هم از بین نرفت

ولی گمونم کفایت کنه برا چسبوندن

یه سوال از استاد

آیا همه فلت ها قابلیت قلع اندود شدن دارن یا نه؟؟؟؟؟؟؟ممکنه بعضی فلت ها مدارهاشون از جنس کربن باشه

مشاهده فایل‌پیوست 159181

درود

کاش نکرده بودی
اگه اعلام نیاز میفرمودی خصوص تقدیم میکردم و میزان کارآیی را هم اعلام میفرمودید .
الان دیگه این فلت با روش من نمیشه مگه فلت دیگری هم خراب باشه.
چقدر تمیز و با دقت هم لحیمی فرمودی .

سپاس

آخرین ویرایش:

samad-ch

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
629
2,285

درود

کاش نکرده بودی
اگه اعلام نیاز میفرمودی خصوص تقدیم میکردم و میزان کارآیی را هم اعلام میفرمودید .
الان دیگه این فلت با روش من نمیشه مگه فلت دیگری هم خراب باشه.

سپاس

ممنون استاد این یه فلت خراب هستش و فقط برا کسب تجربه قلع اندود کردم
خواستم بینم حین قلع کاری پلاستیک حامل چه بلایی سرش میاد
ک کمی موج برداشته

ممنون استاد

این تلویزیون هم خیلی وقته منتظر محبت شماست
photo_2019-09-16_11-23-36.jpg

آخرین ویرایش:
بالا