آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: :چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
پاسخ : چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

درود بر استاد بزرگوار
در رابطه با تاپیک فوق و پست آخر جناب bardia بنده یک پیشنهاد دارم
از آنجاییکه شخصا تابحال با خط کش و فلت پنل سروکار نداشتم و اصلا معلومات تعمیرات تلوزیون هم ندارم ،
نمیتونم در مورد پاسخ تاپیک راهکاری تصور و پیشنهاد بدم، با این وجود در اوایل تاپیک تجربه ای که در موارد دیگه ای از فلتها داشتم رو گفتم

لذا با عنایت به پایین صفحه ، همچنین پستهای پنهان میشه نتیجه گرفت کاربران قابل ملاحظه ای از صفحه بازدید میکنند ولی ضاهرا فقط دوست دارن اطلاعات بگیرن و چیزی هم بازگو نکنند ( با توجه به نگارش و بحثهای فراوانی که در تاپیک فوق انجام پذیرفت همچنین برخلاف عقاید استاد محترم که تاکید دارند هر کاربری در رابطه با فلت هرتجربه ای داره بازگو کنه حتی کوچک و نادرست هم باشه استقبال میشه
لذا میشود برداشت کرد، هدف شایسته و قابل تقدیر استاد اینه که میخوان ذهنها رو پرورش و سوق بدهند لذا ایرادات تجربه ضعیف و کوچک رو هم میگیرند و چه بسا همان تجربه کوچک و ضعیف عامل پدیده بزرگتری گردد که همان پدیده اصل هدف استاد میباشد )

لذا پیشنهاد بنده به استاد با گذشت و فهیم اینه :

فقط به آندسته از کاربران که واقعا و خالصا در تلاش میباشند و با زحمت و لطف فراوان اطلاعات خود را به اشتراک گذاشتند وتمایل دارند تاپیک زودتر به سرانجام برسد ( اندک و محدود ، انگشت شمار میباشند)
به صورت خصوصی پاسخ تقدیم گردد
لذا شایسته نیست کاربران فعال نیز مانند دیگر کاربران در صف انتظار باشند

این پیشنهاد بنده به استاد محترم میباشد
حالا آندسته از کاربران که تمایل ندارند اطلاعاتی فاش نمایند همان بهتر تاپیک هم خاموش باشه .
اگه قرار باشه بنده چیزی نگم ، شما هم چیزی نگید ، ایشان هم چیزی نگند پس هدف این انجمن چیه ؟
کاربران فعال به پاداش خود برسند مابقی هم فعلا در صف انتظار باشند

سپاس و بدرود

درود بر جناب آقای اصغری خستگی ناپذیر
که با پیشرفت سریع و باورنکردنی خود در زمینه الکترونیک ، ثابت کرد اهداف دور از دسترس نیز نزدیکند .

باوجودیکه مدت کوتاهی است الکترونیک را برای فعالیت شغلی برگزیدند نه تنها به توفیقات ارزنده ای نائل گردیدند بلکه همواره با صدور انرژی به محیط پیرامون خود ، عامل تحرک خارق العاده ای در جمعیت پیرامونی نیز گردیده اند.
کمااینکه اخیرا روح تازه ای به انجمن بخشیدند و توجهات کاربرانی که برای مدت طولانی ، آشفته و سرگردان و متواری شده بود با تلاش و تمهیدات بی وقفه ایشان ، منسجم و متمرکز گردید و جالب اینکه چنین هدفی مورد نظر نداشتند و محصول مفید و ناخواسته تلاش های اخیر ایشان بوده بگونه ای که یحتمل خودشان از چنین ثمره ای بی خبر هستند .چنانکه هدف دیگری تعقیب کردند و قبل از تحقق مقصود ، به استناد تعداد پست هفته های اخیر ، محصولات ناخواسته و مفید و موثر دیگری حاصل گردیده
بنابمراتب ضمن تقاضای ارتقاء کاربری ایشان از مسئولین محترم به کاربر افتخاری و ویژه ، درخصوص پیشنهاد مطروحه ، در مجالی دیگر ، گفتنی های مربوطه را به شنیدنی های آتی موکول میکنم .

سپاس و تقدیر

آخرین ویرایش:

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,793
25,738

درود بر استاد بزرگوار
در رابطه با تاپیک فوق و پست آخر جناب bardia بنده یک پیشنهاد دارم
از آنجاییکه شخصا تابحال با خط کش و فلت پنل سروکار نداشتم و اصلا معلومات تعمیرات تلوزیون هم ندارم ،
نمیتونم در مورد پاسخ تاپیک راهکاری تصور و پیشنهاد بدم، با این وجود در اوایل تاپیک تجربه ای که در موارد دیگه ای از فلتها داشتم رو گفتم

لذا با عنایت به پایین صفحه ، همچنین پستهای پنهان میشه نتیجه گرفت کاربران قابل ملاحظه ای از صفحه بازدید میکنند ولی ضاهرا فقط دوست دارن اطلاعات بگیرن و چیزی هم بازگو نکنند ( با توجه به نگارش و بحثهای فراوانی که در تاپیک فوق انجام پذیرفت همچنین برخلاف عقاید استاد محترم که تاکید دارند هر کاربری در رابطه با فلت هرتجربه ای داره بازگو کنه حتی کوچک و نادرست هم باشه استقبال میشه
لذا میشود برداشت کرد، هدف شایسته و قابل تقدیر استاد اینه که میخوان ذهنها رو پرورش و سوق بدهند لذا ایرادات تجربه ضعیف و کوچک رو هم میگیرند و چه بسا همان تجربه کوچک و ضعیف عامل پدیده بزرگتری گردد که همان پدیده اصل هدف استاد میباشد )

لذا پیشنهاد بنده به استاد با گذشت و فهیم اینه :

فقط به آندسته از کاربران که واقعا و خالصا در تلاش میباشند و با زحمت و لطف فراوان اطلاعات خود را به اشتراک گذاشتند وتمایل دارند تاپیک زودتر به سرانجام برسد ( اندک و محدود ، انگشت شمار میباشند)
به صورت خصوصی پاسخ تقدیم گردد
لذا شایسته نیست کاربران فعال نیز مانند دیگر کاربران در صف انتظار باشند

این پیشنهاد بنده به استاد محترم میباشد
حالا آندسته از کاربران که تمایل ندارند اطلاعاتی فاش نمایند همان بهتر تاپیک هم خاموش باشه .
اگه قرار باشه بنده چیزی نگم ، شما هم چیزی نگید ، ایشان هم چیزی نگند پس هدف این انجمن چیه ؟
کاربران فعال به پاداش خود برسند مابقی هم فعلا در صف انتظار باشند

سپاس و بدرود
با درود///کاملا با فرمایشات شما موافقم حتی در این سایت بخش قرمز وجود داره که فقط کاربرانی که واقعا همکاری میکنن اجازه دسترسی دارن من هم پیشنهاد میکنم بحث ها و تجارب خاص به بخش قرمز منتقل بشه که کسانی که فقط مصرف کننده هستن نتونن استفاده کنن:68000000:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران

سلام بر استاد مهربانم وهمکاران عزیزم .بخصوص آقا حبیب .استاد عزیزم شما وقتی سوالی در موردنحوه شارژ موبایل پرسیدی .تا انجای که من پست ها را خوندم کس درست وحسابی جوابی نداد . در ذهنم یک علامت سوال به وجود امد .فقط تو شهر ما بیشتر از چهل تا تعمیرات گوشی هست.چرا کسی جواب نمیده .و خودم دست بکار شدم حدودا از 15 نفر از تعمیرکاران موبایل پرسیدم .هیچ کدوم نتونست جواب بدهند .یا واقع سطح سواد اینقدر پایین یا فرهنگ مون تغییر کرده. در هر صورت ما باید قدر استادانی که اطلاعاتشون رو در اختیار ما قرار میدهد.باید بدونیم .تک تک انگشتشان را ببوسیم . قدر همکاران مان را بدانیم .
من در این مورد اصلا اطلاعاتی ندارم با این همه یک روش به ذهنم میرسه شایدم اشتباه یا خنده دار باشه کابل فلت را از طرف بیرون به وسیله ای ماننده (چسب) کابل فلت را به خط کش ژله ای بچسبونیم .وبعد به وسیله لوب فلت را به خط کش(دستگاه) وصل کنیم .و بعد به وسیله گیره های کوچک پلاستیکی فلت( از طرف طولی) وخط کش رو فشار دهیم .تا کنتاکتهای مسی با هم ارتباط داشته باشند .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764

با درود///کاملا با فرمایشات شما موافقم حتی در این سایت بخش قرمز وجود داره که فقط کاربرانی که واقعا همکاری میکنن اجازه دسترسی دارن من هم پیشنهاد میکنم بحث ها و تجارب خاص به بخش قرمز منتقل بشه که کسانی که فقط مصرف کننده هستن نتونن استفاده کنن:68000000:

درود

بنظر من بخش قرمز از یک جهت خوبه که تاحدودی برخی از کم لطفی ها رو برطرف میکنه و علاقمندانی که زیادی کم لطفند ناگزیر به شک کردن کیسه علمی میکنه و تجربیاتی مطرح میکنن

اما از جهتی غیرمنصفانه است چون برخی از علاقمندان سوء نیتی ندارند و اساسا توانایی کافی جهت تنظیم و ارسال پست موثر ندارن
و حتی بسیارانی که اتفاقا فوق العاده متشخص و صادق هستند و درحالیکه حاضر به تضییع حقوق احدی نیستند معذالک خود را کوچکتر از آن احساس میکنند که پستژ تقدیم کنند .
و لذا باید با تمهیداتی از حقوق ایشان پیشگیری بعمل آید و من در زمان تاسیس بخش قرمز پیشنهاداتی دادم که مقبول نیافتاد.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764

سلام بر استاد مهربانم وهمکاران عزیزم .بخصوص آقا حبیب .استاد عزیزم شما وقتی سوالی در موردنحوه شارژ موبایل پرسیدی .تا انجای که من پست ها را خوندم کس درست وحسابی جوابی نداد . در ذهنم یک علامت سوال به وجود امد .فقط تو شهر ما بیشتر از چهل تا تعمیرات گوشی هست.چرا کسی جواب نمیده .و خودم دست بکار شدم حدودا از 15 نفر از تعمیرکاران موبایل پرسیدم .هیچ کدوم نتونست جواب بدهند .یا واقع سطح سواد اینقدر پایین یا فرهنگ مون تغییر کرده. در هر صورت ما باید قدر استادانی که اطلاعاتشون رو در اختیار ما قرار میدهد.باید بدونیم .تک تک انگشتشان را ببوسیم . قدر همکاران مان را بدانیم .
من در این مورد اصلا اطلاعاتی ندارم با این همه یک روش به ذهنم میرسه شایدم اشتباه یا خنده دار باشه کابل فلت را از طرف بیرون به وسیله ای ماننده (چسب) کابل فلت را به خط کش ژله ای بچسبونیم .وبعد به وسیله لوب فلت را به خط کش(دستگاه) وصل کنیم .و بعد به وسیله گیره های کوچک پلاستیکی فلت( از طرف طولی) وخط کش رو فشار دهیم .تا کنتاکتهای مسی با هم ارتباط داشته باشند .

درود

پیشنهاد قابل تاملی است اما با توجه به عرض ناچیز کنتاکت ها صحبت از اتصال مویی و مولکولی است و در هر صورت کارآمدی هر ابتکاری در مقام عمل مشخص میشه.

و جهت اثبات و عرضه میزان کارآمدی شیوه مورد نظر مترصد تهیه فیلمی از یک نمونه هستم که با توجه به قحطی که دیگه فلت پنل خراب نمیشه برخلاف گذشته در به در دنبال مشتری با خطکش خراب هستیم که بالاخره قرار شد فردا یک نمونه بیارن که فلت طرف پنل هم خرابه.
و لذا اگه بتونم طرف پنل را هم درست کنم فیلم مربوطه را تقدیم میکنم .
سعی میکنم بتونم.

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس

که با پیشرفت سریع و باورنکردنی خود در زمینه الکترونیک ، ثابت کرد اهداف دور از دسترس نیز نزدیکند .

باوجودیکه مدت کوتاهی است الکترونیک را برای فعالیت شغلی برگزیدند نه تنها به توفیقات ارزنده ای نائل گردیدند بلکه همواره با صدور انرژی به محیط پیرامون خود ، عامل تحرک خارق العاده ای در جمعیت پیرامونی نیز گردیده اند.
کمااینکه اخیرا روح تازه ای به انجمن بخشیدند و توجهات کاربرانی که برای مدت طولانی ، آشفته و سرگردان و متواری شده بود با تلاش و تمهیدات بی وقفه ایشان ، منسجم و متمرکز گردید و جالب اینکه چنین هدفی مورد نظر نداشتند و محصول مفید و ناخواسته تلاش های اخیر ایشان بوده بگونه ای که یحتمل خودشان از چنین ثمره ای بی خبر هستند .چنانکه هدف دیگری تعقیب کردند و قبل از تحقق مقصود ، به استناد تعداد پست هفته های اخیر ، محصولات ناخواسته و مفید و موثر دیگری حاصل گردیده
بنابمراتب ضمن تقاضای ارتقاء کاربری ایشان از مسئولین محترم به کاربر افتخاری و ویژه ، درخصوص پیشنهاد مطروحه ، در مجالی دیگر ، گفتنی های مربوطه را به شنیدنی های آتی موکول میکنم .

سپاس و تقدیر

درود فراوان
تشکر بی پایان از استادغزال گرامی که بنده از بدو ورود به این انجمن حیران و مبهوت تجارب و محبتها وبزرگ منشی بیش از اندازه این شخص گشتم

بنده همیشه سپاسگزار و مدیون محبتهای شما میباشم
ولی این بار شرمندگی بزرگی تحمیل فرمودید که حقیقتا سزاوار چنین لطفی نبوده، نیستم و نخواهم بود

استادبزرگوارم:
بنده در حرفه قبلی خود استاد توانمند وقهاری بودم و جزو بهترینهای شهر و استان و به نوعی تک بودم
البته تعریف از خود فایده ای نداره ولی به نقل از دیگر همکاران و اطرافیان وتعریفهای بیشمار مشتریان عرض نمودم
حال بماند و متاسفانه بد روزگار امانم نداد بناچار مجبور به کناره گیری گشتم وبه لطف شما وارد بخش تعمیرات گشتم
لذا در اون حرفه بابت تنظیم دقیق رنگها روی یکدیگر گونیایی آماده و طراحی میکردم ، طوری که فقط گرانترین دستگاهها میتونستند با این کیفیت و ظرافت کار نمایند و بنده با ابزار بسیار ساده و ابتدایی وحداقل هزینه (تغریبا صفر) گونیای دستی درست میکردم ولی با توان خروجی بالا

حال آیا بابت تنظیم نمودن کنتاکتها روی یکدیگر امکان ساخت گونیایی ساده وجود دارد ؟ ( مجدد تاکید میشود بنده تابحال حتی اینگونه تلوزیونها رو باز هم نکردم لذا با تصورات ابتدایی نظری تقدیم میگردد )

بطوریکه اگر شدنی باشد بابت هر مدل تلوزیون فقط یک بار گونیایی ساخته میشود بطوریکه بعد از جایگزاری و نصب گونیا خیلی راحت و دقیق فلت رو جایگزاری و نصب نموده ، بعد توسط چسب یا هرچیز دیگری محکم کاری میگردد
(گونیایی که مدنظرم میباشد میشه به نوعی کلیشه هم شباهت داد که فقط یک بار کلیشه ای ساخته میشود و برای هزاران برد و لحیم کاری مورد استفاده واقع میشود )

مجدد سپاس و تعظیم بابت تمامی محبتها

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال

سپاس و تقدیر
با سلام
من هم به نوبه خودم به آقای اصغری عزیز (habbib) تبریک عرض میکنم. امیدوارم توی تمام مراحل زندگی و بخصوص شغلی که به تازگی آغاز کردند موفق باشند.
و البته امیدوارم ما هم بتونیم باالگو گرفتن
از ایشون با تلاش و پشتکار بیشتر، روز به روز و گام به گام به جلو بریم.

درباره موضوع تاپیک هم چون بنده واقعاً هیچ تجربه ای در حوزه تعمیر تلویزیون ندارم و حتی بعضی از اصطلاحات مطرح شده مانند خط کش و.. رو تازه میشنوم و درواقع درک درستی از مشکلی که درباره آن صحبت میشه ندارم، تا حالا هیچ ابراز نظری نکردم و تنها از نوشته و بیانات دوستان و اساتید دارم یاد میگیرم.

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,793
25,738

درود فراوان
تشکر بی پایان از استادغزال گرامی که بنده از بدو ورود به این انجمن حیران و مبهوت تجارب و محبتها وبزرگ منشی بیش از اندازه این شخص گشتم

بنده همیشه سپاسگزار و مدیون محبتهای شما میباشم
ولی این بار شرمندگی بزرگی تحمیل فرمودید که حقیقتا سزاوار چنین لطفی نبوده، نیستم و نخواهم بود

استادبزرگوارم:
بنده در حرفه قبلی خود استاد توانمند وقهاری بودم و جزو بهترینهای شهر و استان و به نوعی تک بودم
البته تعریف از خود فایده ای نداره ولی به نقل از دیگر همکاران و اطرافیان وتعریفهای بیشمار مشتریان عرض نمودم
حال بماند و متاسفانه بد روزگار امانم نداد بناچار مجبور به کناره گیری گشتم وبه لطف شما وارد بخش تعمیرات گشتم
لذا در اون حرفه بابت تنظیم دقیق رنگها روی یکدیگر گونیایی آماده و طراحی میکردم ، طوری که فقط گرانترین دستگاهها میتونستند با این کیفیت و ظرافت کار نمایند و بنده با ابزار بسیار ساده و ابتدایی وحداقل هزینه (تغریبا صفر) گونیای دستی درست میکردم ولی با توان خروجی بالا

حال آیا بابت تنظیم نمودن کنتاکتها روی یکدیگر امکان ساخت گونیایی ساده وجود دارد ؟ ( مجدد تاکید میشود بنده تابحال حتی اینگونه تلوزیونها رو باز هم نکردم لذا با تصورات ابتدایی نظری تقدیم میگردد )

بطوریکه اگر شدنی باشد بابت هر مدل تلوزیون فقط یک بار گونیایی ساخته میشود بطوریکه بعد از جایگزاری و نصب گونیا خیلی راحت و دقیق فلت رو جایگزاری و نصب نموده ، بعد توسط چسب یا هرچیز دیگری محکم کاری میگردد
(گونیایی که مدنظرم میباشد میشه به نوعی کلیشه هم شباهت داد که فقط یک بار کلیشه ای ساخته میشود و برای هزاران برد و لحیم کاری مورد استفاده واقع میشود )

مجدد سپاس و تعظیم بابت تمامی محبتها

با درود //دوست گرامی منظورتون از گونیا دقیقا چی هست اگر میشه بیشتر توضیح بدید؟

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس

با درود //دوست گرامی منظورتون از گونیا دقیقا چی هست اگر میشه بیشتر توضیح بدید؟
درود بر شما
البته شاید جسارت و به نوعی دخالت در کارهای بزرگ باشد که قبلا از نادرستی آن پوزش میخواهم
گونیای فوق دقیقا مانند هر گونیای موجود در بازار لوازم طراحی میباشد
فرض گونیایی به شکل L حالا دو گونیا بطور دقیق فقط یک بار در دو یا سه کنج هر جسمی فیکس ویا قرار گیرد اگر هزار بار هم آن جسم را برداریم و مجدد بگذاریم سرجای خودش دقیق همانجا مینشیند
البته همانطور که از توضیحات دوستان متوجه شدم ضاهرا فلت خیلی نازک و نرم به نظر میرسد که میشود ابتدا توسط چسباندن آن با چسب قطره ای به فیلم رادیولوژی و امثالهم کمی ضخیمترش نمود وبعد اعمال گردد

متاسفانه ابزار طراحی دم دست نداشتم که تصویری
ارائه دهم
امیدوارم منظور رسیده باشد
سپاس

mohammad313

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-08
415
1,275

با عرض سلام وخسته نباشید
خدمت همه اساتید و بزرگواران و آرزوی توفیق برای همه سروران گرامی
من تازه وارد این تاپیک شدم
سوالی که برام پیش اومده اینکه این کار یعنی چسپاندن فلت بری روی برد آدرس بزای زمانی که آب خوردگی داشته باشه و سولفاته کرده باشه هم کارآمد هست؟
چون در آن زمان خوده فلت خوردگی درست میکنه و معمولا مسیر های برد هم از بین میرن
ما قبلا برای این کار سیم کشی میکردیم که کاری بسیار وقتگیر و مشقت بار بود
الانم میفرستم با دستگاه بزنن که باز هم سختی ها و‌گرفتاری های خودشو داره

بالا