آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: :چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
پاسخ : چسباندن بسیار مطمئن فلت پنل روی خط کش با روش ساده

با درود ///دوستان یه مدل پد جادویی هم هست که قبلا چند سال پیش اقای محمودی توی این لینک گزاشتن ولی نمیدونم چرا توی بازار ایران هنوز نیامده چون اگر این پد پیدا بشه دیگه نیازی به دستگاه باندینگ هم نیست و. خیلی ساده میشه فلت را چسبوندhttps://www.irantk.ir/threads/60183-چسباندن-فلت-های-بسطح-شیشه-ای-پنل-با-پد-جادویی

درود

بسیار عالی بود
احتمالا در بازار وجود نداره تابحال رایج نشده

سپاس

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692

با درود دوباره///دوستان و مدیران محترم گرچه گزاشتن ادرس لینک فک کنم ممنوع باشه ولی این را جزء استثنا حساب کنید چون جنبه اموزشی داره[hide]https://youtu.be/DNMxke8EK2I?t=15 [/hide]

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692

از بس توی اینترنت گشتم و همه فیلمها را دیدم که در مورد تعمیرات و روشهای چسباندن فلت بود چشمام داره قاطی میکنه:yes:ولی به نظر خودم این روش خیلی ساده و کار امد هستش امیدوارم مورد پسند واقع بشه

samad-ch

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
629
2,285

درود

حتما تشریح کنید چرا که نه ؟
اساسا ریز و درشت و قابل و ناقابل همگی ارزشمند هستند و اگه خودش قابل استفاده نباشه ولی ممکنه منشاء الهام بشه.
بفرمایید حتما استفاده میکنیم

سپاس

با تشکر از شما

خدمتتون عرض کنم در عکس زیر قانونا بایستی فلت رو روی پنل یا خط کش طراحی میکردم و عملی نبود و من مدارات پنل رو در مقابل مدار فلت طراحی کردم و چسب رو بین این 2کشیدم تا توضیحش آسونتر باشه

در روش پد لاستیکی ماشین حساب یاacf

1-فاصله 2مدار رو تقسیم بر3یا4میکنن و عرض قسمت هادی و همچنین ناهادی چسب رو هم اندازه حاصل تقسیم در نظر میگیرن

مثلا اگر فاصه2مدار روی شیشه پنل 1میلیمتر باشه تقسیم بر3 میشه 3/3میکرون حالا میان پد لاستیکی رو ،عرض جنس هادی و جنس ناهادی رو 3/3میکرون در نظر میگیرن یعنی هر کدوم از خطوط هادی و ناهادی هرکدوم3/3میکرون پهنا خواهد داشت

حالا مزیت این کار چیه؟

مزیتش اینه که شما بخوای چسب به هرشکلی کمی به چپ یا راست روی شیشه پنل قرار بدی همیشه و در هر حال 1یا 1و نصفی از جنس ناهادی بین خطوط مدار پنل قرار میگیره و همیشه و در همه حال خطوط موازی پنل با هم اتصال نخواهند شد
همچنین 1یا 1و نصفی از جنس هادی روی مدار پنل قرار میگیره و عمل انتقال دیتا و ولتاژ رو انجام میده

یه جور دیگه توضیح میدم

اگه2سانتیمر از خطوط مدار پنل +فاصله های خالی رو بشمریم و مثلا جمعشون 8عدد بشه حالا همون 2سانت چسب بایستی مجموعا 24عدد هادی و ناهادی داشته باشه که باعث میشه انتقال دیتا و ولتاي از فلت روی پنل به درستی انجام بگیره و همچنین هیچ کدوم از مدارات فلت و پنل اتصال نباشن

حالا در تصویر زیر
فاصله ایکس 3برابر عرض هادی (ایگرگ)یا ناهادی(z) هستش

امیدوارم تونسته باشم درست توضیح داده باشم

اگه سوالی بود درخدمتم

نکته1- اینکه اندازه ها رو تقریبی و بعنوان مثال ذکر کردم و ممکنه فاصله خالی بین مدارات شیشه پنل 4یا 5برابر عرض مدارات هادی و ناهادی چسب باشه
نکته2- اینکه چسبacfیا پد لاستیکی رو طوری نسب میکنن که خطوط هادی و ناهادی چسب یا پد موازی با خطوط مدارات پنل و فلت باشه

نکته3- اگه توجه کرده باشید وقتی آیسی داخل فلت شیشه ای یا گوشواره ای میسوزه بعضا مشاهده شده به شدت داغ میکنه و حتی دست رو میسوزونه
پس ولتاژی که از خطکش به آیسی شیشه ای میره دارای جریان زیادی هستش.اگه جریانش کم میبود این همه حرارت تولید نمیکرد

استاد عزیز نکته شماره3رو برای پروژه های احتمالی آینده در نظر بگیرید
photo_۲۰۱۹-۰۹-۱۲_۱۹-۳۶-۳۸.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

با درود دوباره///دوستان و مدیران محترم گرچه گزاشتن ادرس لینک فک کنم ممنوع باشه ولی این را جزء استثنا حساب کنید چون جنبه اموزشی دارهhidden content may not be quoted

درود

آفرین
محشر و عملی بود و از نظر حرارت هیچ فشاری هم به فلت وارد نمیکنه و فرم فلت حفظ میشه
خیلی محبت فرمودید و زحمت کشیدید تا این فیلم موثر و قابل استفاده را پیدا کردید.
حدس میزدم مطالب ته کشیده و اگه میدونستم این موارد جدید و عالی مطرح میشه قرا داد نمیکردم زودتر بگم ، گویا تازه جاهای خوبش شروع شده .

البته مدعی هستم روش من بهتره خصوصا که اون فلت را لحیمکاری میکنه و هیچوقت نمیتونه بحالت اول برگردونه
ولی در روش من لحیمکاری نمیشه و هیچگونه دخل و تصرفی در فلت اتفاق نمیافته و مثل روز اولش باقی می مونه

بینهایت سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

با تشکر از شما

خدمتتون عرض کنم در عکس زیر قانونا بایستی فلت رو روی پنل یا خط کش طراحی میکردم و عملی نبود و من مدارات پنل رو در مقابل مدار فلت طراحی کردم و چسب رو بین این 2کشیدم تا توضیحش آسونتر باشه

در روش پد لاستیکی ماشین حساب یاacf

1-فاصله 2مدار رو تقسیم بر3یا4میکنن و عرض قسمت هادی و همچنین ناهادی چسب رو هم اندازه حاصل تقسیم در نظر میگیرن

مثلا اگر فاصه2مدار روی شیشه پنل 1میلیمتر باشه تقسیم بر3 میشه 3/3میکرون حالا میان پد لاستیکی رو ،عرض جنس هادی و جنس ناهادی رو 3/3میکرون در نظر میگیرن یعنی هر کدوم از خطوط هادی و ناهادی هرکدوم3/3میکرون پهنا خواهد داشت

حالا مزیت این کار چیه؟

مزیتش اینه که شما بخوای چسب به هرشکلی کمی به چپ یا راست روی شیشه پنل قرار بدی همیشه و در هر حال 1یا 1و نصفی از جنس ناهادی بین خطوط مدار پنل قرار میگیره و همیشه و در همه حال خطوط موازی پنل با هم اتصال نخواهند شد
همچنین 1یا 1و نصفی از جنس هادی روی مدار پنل قرار میگیره و عمل انتقال دیتا و ولتاژ رو انجام میده

یه جور دیگه توضیح میدم

اگه2سانتیمر از خطوط مدار پنل +فاصله های خالی رو بشمریم و مثلا جمعشون 8عدد بشه حالا همون 2سانت چسب بایستی مجموعا 24عدد هادی و ناهادی داشته باشه که باعث میشه انتقال دیتا و ولتاي از فلت روی پنل به درستی انجام بگیره و همچنین هیچ کدوم از مدارات فلت و پنل اتصال نباشن

حالا در تصویر زیر
فاصله ایکس 3برابر عرض هادی (ایگرگ)یا ناهادی(z) هستش

امیدوارم تونسته باشم درست توضیح داده باشم

اگه سوالی بود درخدمتم

نکته1- اینکه اندازه ها رو تقریبی و بعنوان مثال ذکر کردم و ممکنه فاصله خالی بین مدارات شیشه پنل 4یا 5برابر عرض مدارات هادی و ناهادی چسب باشه
نکته2- اینکه چسبacfیا پد لاستیکی رو طوری نسب میکنن که خطوط هادی و ناهادی چسب یا پد موازی با خطوط مدارات پنل و فلت باشه

نکته3- اگه توجه کرده باشید وقتی آیسی داخل فلت شیشه ای یا گوشواره ای میسوزه بعضا مشاهده شده به شدت داغ میکنه و حتی دست رو میسوزونه
پس ولتاژی که از خطکش به آیسی شیشه ای میره دارای جریان زیادی هستش.اگه جریانش کم میبود این همه حرارت تولید نمیکرد

استاد عزیز نکته شماره3رو برای پروژه های احتمالی آینده در نظر بگیرید
مشاهده فایل‌پیوست 159086

درود

فوق العاده بود ممنونم
اما اطلاع دقیق دارم و به استناد مشاهداتم عملکرد چسب اینجوری نیست
ضمنا استدلال شما در مورد جریان هم مقرون به صحت نیست
زیرا هر جایی بسوزه و داغ کنه دلیل عبور جریان زیاد در حالت نرمال نیست
شما اگر یک led نوری را به باطری مناسب متصل کنی که جریانش حدود ۱۰ میلی آمپر است دراینصورت سیم رابط نیاز به تحمل ۱۰ میلی آمپر داره
اما اگه بگونه ای بسوزه که شورت بشه دراینصورت جریان سیم رابط متناسب با توانایی باطری بالا میره و شاید ۵ یا ۱۰ آمپر از سیم رابط عبور کنه و سیم را داغ و حتی ذوب کنه.

لذا جریان در زمان خسارت بعنوان جریان نرمال قابل پذیرش نیست
مضافا که ضخامت مدارها و سرعت دیتا عامل مهمی در تولید حرارت هستند که در جریان ناچیز هم ، حرارت تولید میکنند

سپاس و تقدیر

آخرین ویرایش:

samad-ch

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
629
2,285

درود

فوق العاده بود ممنونم
اما اطلاع دقیق دارم و به استناد مظاهداتم عملکرد چسب اینجوری نیست
ضمنا استدلال شوا در مورد جریان هم مقرون به صحت نیست
زیرا هر جایی بسوزه و داغ کنه دلیل عبور جریان زیاد در حالت نرمال نیست
شما یک led منوری را به باطری مناسب متصل کنی که جریانش ۱۰ میلی آمپر است دراینصورت سیم رابط نیاز به تحمل ۱۰ میلی آمپر داره
اما اگه بگونه ای بسوزه که شورت بشه دراینصورت جریان سیم رابط متناسب با توانایی باطری بالا میره و شاید ۵ یا ۱۰ آمپر از سیم رابط عبور کنه و سیم را داغ و حتی ذوب کنه.

لذا جریان در زمان خسارت بعنوان جریان نرمال قابل پذیرش نیست
مضافا که ضخامت مدارها و سرعت دیتا عامل مهمی در تولید حرارت هستند که در جریان ناچیز هم ، حرارت تولید میکنند

سپاس و تقدیر

ممنونم استاد عزیز بابت این تاپیک و تمام تاپیک های پرباری که قبلا تو انجمن داشتید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

ممنونم استاد عزیز بابت این تاپیک و تمام تاپیک های پرباری که قبلا تو انجمن داشتید

درود بر شما

شرمنده فرمودید.
بابت نگاه پرمهر و کلام پر سحر شما سپاسگزارم​

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692

درود

آفرین
محشر و عملی بود و از نظر حرارت هیچ فشاری هم به فلت وارد نمیکنه و فرم فلت حفظ میشه
خیلی محبت فرمودید و زحمت کشیدید تا این فیلم موثر و قابل استفاده را پیدا کردید.
حدس میزدم مطالب ته کشیده و اگه میدونستم این موارد جدید و عالی مطرح میشه قرا داد نمیکردم زودتر بگم ، گویا تازه جاهای خوبش شروع شده .

البته مدعی هستم روش من بهتره خصوصا که اون فلت را لحیمکاری میکنه و هیچوقت نمیتونه بحالت اول برگردونه
ولی در روش من لحیمکاری نمیشه و هیچگونه دخل و تصرفی در فلت اتفاق نمیافته و مثل روز اولش باقی می مونه

بینهایت سپاس

با درودی دوباره////استاد گرامی من خودم هم تقریبا از همین روش استفاده میکنم و تا حالا خداییش برگشت نداشته //البته الان خیلی به ندرت این ایراد کنده شدن فلت پیش میاد چون برد خط کش ها الان دیگه در پایین قرار میگیرن و بر این اساس حرارت کمتر باعث مصون ماندن فلتها میشود ولی در گذشته مدلهای 40v550//و سری سامونگr71//r91و....خیلی مشکل جدا شدن داشتن و من با یک روش تقریبا 90 درصد شبیه به همین فلیم مشکل را حل میکردم ///ولی کماکان دنبال یادگیری روشهای جدید هستم///امیدوارم که دیگر دوستان هم تجربه خودشون را برای اموزش دیگر دوستان بزارن ///البته این سایت به لطف تلگرام و دیگر اپ های پیام رسانی دیگه رونق قبل را نداره وگرنه مطمئنا اساتید بزرگواری که در دهه 80 بخصوص حظور داشتن الان میتونستن به پربار شدن این تایپیک کمک کنن

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس

درود بر استاد بزرگوار
در رابطه با تاپیک فوق و پست آخر جناب bardia بنده یک پیشنهاد دارم
از آنجاییکه شخصا تابحال با خط کش و فلت پنل سروکار نداشتم و اصلا معلومات تعمیرات تلوزیون هم ندارم ،
نمیتونم در مورد پاسخ تاپیک راهکاری تصور و پیشنهاد بدم، با این وجود در اوایل تاپیک تجربه ای که در موارد دیگه ای از فلتها داشتم رو گفتم

لذا با عنایت به پایین صفحه ، همچنین پستهای پنهان میشه نتیجه گرفت کاربران قابل ملاحظه ای از صفحه بازدید میکنند ولی ضاهرا فقط دوست دارن اطلاعات بگیرن و چیزی هم بازگو نکنند ( با توجه به نگارش و بحثهای فراوانی که در تاپیک فوق انجام پذیرفت همچنین برخلاف عقاید استاد محترم که تاکید دارند هر کاربری در رابطه با فلت هرتجربه ای داره بازگو کنه حتی کوچک و نادرست هم باشه استقبال میشه
لذا میشود برداشت کرد، هدف شایسته و قابل تقدیر استاد اینه که میخوان ذهنها رو پرورش و سوق بدهند لذا ایرادات تجربه ضعیف و کوچک رو هم میگیرند و چه بسا همان تجربه کوچک و ضعیف عامل پدیده بزرگتری گردد که همان پدیده اصل هدف استاد میباشد )

لذا پیشنهاد بنده به استاد با گذشت و فهیم اینه :

فقط به آندسته از کاربران که واقعا و خالصا در تلاش میباشند و با زحمت و لطف فراوان اطلاعات خود را به اشتراک گذاشتند وتمایل دارند تاپیک زودتر به سرانجام برسد ( اندک و محدود ، انگشت شمار میباشند)
به صورت خصوصی پاسخ تقدیم گردد
لذا شایسته نیست کاربران فعال نیز مانند دیگر کاربران در صف انتظار باشند

این پیشنهاد بنده به استاد محترم میباشد
حالا آندسته از کاربران که تمایل ندارند اطلاعاتی فاش نمایند همان بهتر تاپیک هم خاموش باشه .
اگه قرار باشه بنده چیزی نگم ، شما هم چیزی نگید ، ایشان هم چیزی نگند پس هدف این انجمن چیه ؟
کاربران فعال به پاداش خود برسند مابقی هم فعلا در صف انتظار باشند

سپاس و بدرود

بالا