آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: سوال در مورد نحوه شارژ موبایل

Nader13

کاربر
2020-01-28
18
28
سلام
پرسه شارژ در تبلت با گوشی با هم متفاوته و اون هم به خاطر ای سی شارژ به کار رفته در تبلت هست شما با یه شارژر 5 ولت 2 امبر میتونی تبلت را به خوبی شارژ کنید
بله من این رو در پست قبل عرض کردم که با هردو شارژر شارژ انجام می شه ولی تفاوتی داشت که در پست قبل مفصل عرض کردم
می خوام بدونم کدوم برای باطری و گوشی بهتره ؟

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
بله من این رو در پست قبل عرض کردم که با هردو شارژر شارژ انجام می شه ولی تفاوتی داشت که در پست قبل مفصل عرض کردم
می خوام بدونم کدوم برای باطری و گوشی بهتره ؟

درود

اگه باطری دستگاهی ۵ ولت باشه با شارژر ۵ ولتی شارژ نمیشه.
اما اگه شارژر ۵ ولتی قادر به شارژ باطری دستگاه هست دراینصورت ولتاژ باطری دستگاه کمتر از ۵ ولته .

با هر شارژری که دیرتر شارژ بشه بهتره ، بشرطی که زمان شارژ قابل تحمل باشه
مثلا اگه ظرف دو روز شارژ کامل بشه قادر به استفاده از دستگاه نیستی یا با مشکلاتی استفاده میکنی.
لذا شارژری که در دیرترین زمان قابل تحمل شارژ کنه شارژر ایده آل است.

سپاس

Nader13

کاربر
2020-01-28
18
28
درود

اگه باطری دستگاهی ۵ ولت باشه با شارژر ۵ ولتی شارژ نمیشه.
اما اگه شارژر ۵ ولتی قادر به شارژ باطری دستگاه هست دراینصورت ولتاژ باطری دستگاه کمتر از ۵ ولته .

با هر شارژری که دیرتر شارژ بشه بهتره ، بشرطی که زمان شارژ قابل تحمل باشه
مثلا اگه ظرف دو روز شارژ کامل بشه قادر به استفاده از دستگاه نیستی یا با مشکلاتی استفاده میکنی.
لذا شارژری که در دیرترین زمان قابل تحمل شارژ کنه شارژر ایده آل است.

سپاس
درسته اصولا هرچه آرامتر باطری شارژ بشه برای عمر باطری بهتره و زمان نگهداری شارژ هم بیشتر
اما یک مساله ای هم مورد سوال من هست

گاهی به دلیل ناسازگاری شارژر و دستگاه که الان گوشی مدنظر هست شارژ کند صورت می گیره
مثلا من با شارژر نوت 5 سامسونگ گوشی نوت 5 رو در 2 دقیقه یک درصد شارژ می کنم و اگر هم فست شارژ کنم با سرعت بیشتر

اما با همین شارژر وقتی گوشی A5 سامسونگ رو شارژ می کنم فاجعه هست با اینکه فست شارژ هم هست این گوشی
یعنی فکر کنم هر درصد 5 تا 8 دقیقه طول بکشه حدودا
درصورتی که باشارژر خودش مثل نوت 5 با سرعت شارژ می شه

سوال :
آیا اینجا ه می شه گفت که A5 با شارژر نوت 5 شارژ بشه بهتره جون چند برابر زمانش بیشتر طول می کشه
آیا این ناسازگاری ظاهری به باطری یا دستگاه یا خود شارژر آسیب نمی زنه ؟

((بیشتر از این منظر بود که من این سوال رو در چند پست قبل مطرح کردم یعنی دوتا شارژر با تکنولوژی متفاوت هردو روش زده 2 آمپر ولی یکی حدودا دوبرابر دیگری زمان شارژش طول می کشه بنابراین نگران بودم علت این زمان بیشتر نه به خاطر آرام شارژ کردن درست باطری بلکه به علت عدم سازگاری باشه که نمی دونم اینرو چطور می شه فهمید و اصلا این مساله مهم هست یا آسیبی وارد نمی کنه و در هرصورت آنکه آرامتر شارژ می کنه بهتره بدون توجه به این ناسازگاری و اساسا علت این ناسازگاری چیه و مهمه یا نه ؟))

ممنون

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درسته اصولا هرچه آرامتر باطری شارژ بشه برای عمر باطری بهتره و زمان نگهداری شارژ هم بیشتر
اما یک مساله ای هم مورد سوال من هست

گاهی به دلیل ناسازگاری شارژر و دستگاه که الان گوشی مدنظر هست شارژ کند صورت می گیره
مثلا من با شارژر نوت 5 سامسونگ گوشی نوت 5 رو در 2 دقیقه یک درصد شارژ می کنم و اگر هم فست شارژ کنم با سرعت بیشتر

اما با همین شارژر وقتی گوشی A5 سامسونگ رو شارژ می کنم فاجعه هست با اینکه فست شارژ هم هست این گوشی
یعنی فکر کنم هر درصد 5 تا 8 دقیقه طول بکشه حدودا
درصورتی که باشارژر خودش مثل نوت 5 با سرعت شارژ می شه

سوال :
آیا اینجا ه می شه گفت که A5 با شارژر نوت 5 شارژ بشه بهتره جون چند برابر زمانش بیشتر طول می کشه
آیا این ناسازگاری ظاهری به باطری یا دستگاه یا خود شارژر آسیب نمی زنه ؟

((بیشتر از این منظر بود که من این سوال رو در چند پست قبل مطرح کردم یعنی دوتا شارژر با تکنولوژی متفاوت هردو روش زده 2 آمپر ولی یکی حدودا دوبرابر دیگری زمان شارژش طول می کشه بنابراین نگران بودم علت این زمان بیشتر نه به خاطر آرام شارژ کردن درست باطری بلکه به علت عدم سازگاری باشه که نمی دونم اینرو چطور می شه فهمید و اصلا این مساله مهم هست یا آسیبی وارد نمی کنه و در هرصورت آنکه آرامتر شارژ می کنه بهتره بدون توجه به این ناسازگاری و اساسا علت این ناسازگاری چیه و مهمه یا نه ؟))

ممنون

درود

زمانیکه باطری در زمان بیشتر یعنی با جریان کمتری شارژ میشه به سود باطری و نیز به سود دستگاه است و کمتر داغ میشه .

ساز گاری یا ناسازگاری مربوط به جریان مجاز و غیرمجاز است .

لذا با هر شرایطی بتونی باطری را در زمان طولانی تری شارژ کنی که برای شما هم قابل تحمل باشه دراینصورت بنفع باطری و دستگاه است .

فرمان شارژ سریع ، از طریق دیتا صادر میشه که محدودیتی برای شارژر قائل نباشه لذا در زمان شارژ سریع هم میتونی با جریان ناچیز یا جریان زیاد شارژ کنی که به شارژر شما بستگی داره و دستگاه ممانعت و محدودیتی قائل نمیشه.
درغیراینصورت دستگاه تا میزانی اجازه میده جریان شارژ عبور کنه و بیش از آن مانع میشه و محدود میکنه و در اینحالت به همین علت قادر به شارژ سریع نیستی.

سپاس

آخرین ویرایش:

partis

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-09-28
252
481
زمانی که دو تا گوشی را با یک شارژر به شارژ متصل میکنید باید برای شارژ از کابل خود گوشی استفاده کنید
از کابل مشترک استفاده نکنید
و برای بهتر مشخص شدن این موضوع ام‍بر مصرفی زمان شار
ژ را اندازه بگیرین
بارها این مشکل را تجربه کردم

Nader13

کاربر
2020-01-28
18
28
زمانی که دو تا گوشی را با یک شارژر به شارژ متصل میکنید باید برای شارژ از کابل خود گوشی استفاده کنید
از کابل مشترک استفاده نکنید
و برای بهتر مشخص شدن این موضوع ام‍بر مصرفی زمان شار
ژ را اندازه بگیرین
بارها این مشکل را تجربه کردم

درود
منظورتون همزمان دونا گوشی رو با یک شارژر ، شارژ کردنه ؟

Nader13

کاربر
2020-01-28
18
28
درود

زمانیکه باطری در زمان بیشتر یعنی با جریان کمتری شارژ میشه به سود باطری و نیز به سود دستگاه است و کمتر داغ میشه .

ساز گاری یا ناسازگاری مربوط به جریان مجاز و غیرمجاز است .

لذا با هر شرایطی بتونی باطری را در زمان طولانی تری شارژ کنی که برای شما هم قابل تحمل باشه دراینصورت بنفع باطری و دستگاه است .

فرمان شارژ سریع ، از طریق دیتا صادر میشه که محدودیتی برای شارژر قائل نباشه لذا در زمان شارژ سریع هم میتونی با جریان ناچیز یا جریان زیاد شارژ کنی که به شارژر شما بستگی داره و دستگاه ممانعت و محدودیتی قائل نمیشه.
درغیراینصورت دستگاه تا میزانی اجازه میده جریان شارژ عبور کنه و بیش از آن مانع میشه و محدود میکنه و در اینحالت به همین علت قادر به شارژ سریع نیستی.

سپاس

درود
آیا شارژرها مدار محافظ هم دارند برای محافظت از نوسانات برق (مثل محافظهای صوتی تصویری یا یخچال که از نوسانات برق محافظت می کنند) ؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درود
آیا شارژرها مدار محافظ هم دارند برای محافظت از نوسانات برق (مثل محافظهای صوتی تصویری یا یخچال که از نوسانات برق محافظت می کنند) ؟

درود

شارژرهایی که اعتبار و پدر و مادر دارن ، حفاظت خوبی هم دارن ولی اغلب شارژرهای متفرقه و کیلویی فقط ولتاژ تولید میکنن و اگه بسوزه معمولا باید گوشی هم عوض بشه.
البته به نحوه صدمه شارژر بستگی داره ، مثلا اگه کوپلر بسوزه بابای گوشی هم میسوزه اما اگه ای سی یا ترانزیستور سوئیچینگ بسوزه صدمه ای نمیزنه چون ولتاژی تولید نمیشه.
خلاصه حتما از شارژر مطمئن استفاده کن.
البته برخی از شارژرهای متفرقه و ارزون تجهیزات بسیار کاملی دارن که بدون بررسی برد مشخص نمیشه .
ولی شارژرهای مرغوب سنگین هستن و شارژرهای کیلویی خیلی سبک .

سپاس

partis

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-09-28
252
481
درود
منظورتون همزمان دونا گوشی رو با یک شارژر ، شارژ کردنه ؟
معمولا ما زماني كه ميخوايم يه گوشي را شارژ كنيم كل شارژر را برميداريم و براي شارژ استفاده ميكنيم
در صورتي كه اكثر شارژر ها از دوقسمت اداپتور و سيم شارژ جدا شونده تشكيل شدن
زماني كه براي شارژ دوتا گوشي از يك شارژر استفاده ميشه و ميخواهيم مقايسه مدت زمان پر كردن باتري را با يك شارژر انجام بديم بهتره كه از كابل نو و يا كابل مجزا استفاده كنيم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
معمولا ما زماني كه ميخوايم يه گوشي را شارژ كنيم كل شارژر را برميداريم و براي شارژ استفاده ميكنيم
در صورتي كه اكثر شارژر ها از دوقسمت اداپتور و سيم شارژ جدا شونده تشكيل شدن
زماني كه براي شارژ دوتا گوشي از يك شارژر استفاده ميشه و ميخواهيم مقايسه مدت زمان پر كردن باتري را با يك شارژر انجام بديم بهتره كه از كابل نو و يا كابل مجزا استفاده كنيم

درود

شارژر گوشی برای شارژ باطری یک گوشی مناسبه و نباید دو گوشی را همزمان با یک شارژر موبایل شارژ کنید.

احتمالا مقصود شما شارژرهای متفرقه و پر قدرت هست که متناسب با قدرتش میتونیم چند گوشی را همزمان شارژ کنیم و دراینصورت شارژر باید قادر به تامین جریان دو یا چند گوشی باشه ، درغیراینصورت صدمه میبینه.

سپاس

بالا