آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: سوال در مورد نحوه شارژ موبایل

mohammaddjhd

کاربر vip
کاربر
2012-12-18
157
680
سلام بر استاد غزال

چند سالی میشه گوشی های هوشمند خصوصا گوشی هایی که به پردازنده Qualcomm مجهز هستند از فناوری fast Charge استفاده میکنند. من به شخصه شاهد شارژ 80 درصد در نیم ساعت و به لطف این فناوری را داشتم.

این نوع گوشی ها از آنجایی که شارژر مخصوصی دارند با شارژر معمولی هم شارژ میشوند ولی روند شارژ خیلی بیشتر طول میکشه. لازم به ذکر است که هر چهار تا سیم Usb هم برای اینکار لازمه دوتا برای ولتاژ خروجی و دوتا هم برای دیتا.
ولتاژهای خروجی این نوع شارژرها از 5 ولت 2 large-81224-13.jpg آمپر شروع میشه و تا 12 ولت 2.1 آمپر میرسه. و مثلا اگر گوشی که 10 درصد شارژ داشته باشه در لحظه اول اتصال به شارژ گوشی به کمک سیم های دیتا به شارژر میگه که من شارژم 10 درصده و شارژر هم اول با 12 ولت 2.1 آمپر شروع میکنه و وقتی شارژ به 40 درصد رسید بازم گوشی به شارژر فیدبک میده و شارژر ولتاژو به 9 ولت 1.67 آمپر کاهش میده و وقتی سطح شارژ به 80 رسید ، ولتاژ به 5 ولت 2 آمپر کاهش پیدا میکنه و اون بقیه 20 درصدم با این روند پر میشه.
در ادامه عکس شارژر به پیوست تقدیم میگردد.

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام بر استاد غزال

چند سالی میشه گوشی های هوشمند خصوصا گوشی هایی که به پردازنده Qualcomm مجهز هستند از فناوری fast Charge استفاده میکنند. من به شخصه شاهد شارژ 80 درصد در نیم ساعت و به لطف این فناوری را داشتم.

این نوع گوشی ها از آنجایی که شارژر مخصوصی دارند با شارژر معمولی هم شارژ میشوند ولی روند شارژ خیلی بیشتر طول میکشه. لازم به ذکر است که هر چهار تا سیم Usb هم برای اینکار لازمه دوتا برای ولتاژ خروجی و دوتا هم برای دیتا.
ولتاژهای خروجی این نوع شارژرها از 5 ولت 2مشاهده فایل‌پیوست 169433 آمپر شروع میشه و تا 12 ولت 2.1 آمپر میرسه. و مثلا اگر گوشی که 10 درصد شارژ داشته باشه در لحظه اول اتصال به شارژ گوشی به کمک سیم های دیتا به شارژر میگه که من شارژم 10 درصده و شارژر هم اول با 12 ولت 2.1 آمپر شروع میکنه و وقتی شارژ به 40 درصد رسید بازم گوشی به شارژر فیدبک میده و شارژر ولتاژو به 9 ولت 1.67 آمپر کاهش میده و وقتی سطح شارژ به 80 رسید ، ولتاژ به 5 ولت 2 آمپر کاهش پیدا میکنه و اون بقیه 20 درصدم با این روند پر میشه.
در ادامه عکس شارژر به پیوست تقدیم میگردد.

دوست گرامی باطری موبایل شما مگه چند ولتی هست ؟
باطری 3.7 ولت اگر با ولتاژ12 ولت 2 آمپر شارژ بشه عمری نخواهد داشت مگر اینکه جزو طراحی های جدید باشد و بنده اطلاعاتی از اون ندارم
تمامی شارژرهای موبایلی جدید و قدیمی که تابحال دیده بودم حدود 5 ولتی هستن

ضمنا بنده اخیرا بابت دیر شارژ شدن تلفن خودم کمی سوکتها وسیمهای مختلف شارژ رو بررسی کردم و نتیجه ای که گرفتم این بود
سیم شارژ موبایلها بعد از سپری شدن مدتی خاصیت اولیه خودشون رو از دست میدن لذا عبور جریان از کابل مربوطه به خوبی روز اول هدایت نمیگردد
همین عامل سبب دیر شارژ شدن تلفن میگردد

حال کافیست یک بار تست نمایید

یعنی فقط پین مثبت و منفی رو با رعایت پلاریته توسط کابل مستقل و باکیفیت به ضعیف ترین شارژ دنیا متصل نمایید تا حیرت زده شوید
همان شارژی که فکر میکنید آمپرش پایین هست یا پایین آمده و یا کیفیت خودش رو از دست داده و خراب شده توسط دو رشته سیم کلفت و یا با کیفیت به تلفن خودتون متصل کنید متوجه خواهید شد
همان شارژر با همان باطری و تلفنی که قبلا باید حدود 3 ساعت در شارژ میبود تا فول شارژ میشد
الان فقط سیم کابل رو بصورت دست ساز تعویض کردم الان کمتر از 40 دقیقه فول شارژ میشه
جالب اینجاست
شدت سرعت عبور جریان باعث تولید حرارت در پشت تلفن و باطری میگردید لذا همانند توصیه استاد غزال مقاومت سری در داخل کابل جایگذاری کردم تا عبور جریان کمی محدود گردد واز تولید حرارت جلوگیری نماید الان تایم شارژ بصورت چشمگیری کاهش پیدا کرده با انواع گوشیها نیز تست شد و موجب تعجب و حیرت گردید

موفق باشید

mohammaddjhd

کاربر vip
کاربر
2012-12-18
157
680
دوست گرامی باطری موبایل شما مگه چند ولتی هست ؟
باطری 3.7 ولت اگر با ولتاژ12 ولت 2 آمپر شارژ بشه عمری نخواهد داشت مگر اینکه جزو طراحی های جدید باشد و بنده اطلاعاتی از اون ندارم
تمامی شارژرهای موبایلی جدید و قدیمی که تابحال دیده بودم حدود 5 ولتی هستن

ضمنا بنده اخیرا بابت دیر شارژ شدن تلفن خودم کمی سوکتها وسیمهای مختلف شارژ رو بررسی کردم و نتیجه ای که گرفتم این بود
سیم شارژ موبایلها بعد از سپری شدن مدتی خاصیت اولیه خودشون رو از دست میدن لذا عبور جریان از کابل مربوطه به خوبی روز اول هدایت نمیگردد
همین عامل سبب دیر شارژ شدن تلفن میگردد

حال کافیست یک بار تست نمایید

یعنی فقط پین مثبت و منفی رو با رعایت پلاریته توسط کابل مستقل و باکیفیت به ضعیف ترین شارژ دنیا متصل نمایید تا حیرت زده شوید
همان شارژی که فکر میکنید آمپرش پایین هست یا پایین آمده و یا کیفیت خودش رو از دست داده و خراب شده توسط دو رشته سیم کلفت و یا با کیفیت به تلفن خودتون متصل کنید متوجه خواهید شد
همان شارژر با همان باطری و تلفنی که قبلا باید حدود 3 ساعت در شارژ میبود تا فول شارژ میشد
الان فقط سیم کابل رو بصورت دست ساز تعویض کردم الان کمتر از 40 دقیقه فول شارژ میشه
جالب اینجاست
شدت سرعت عبور جریان باعث تولید حرارت در پشت تلفن و باطری میگردید لذا همانند توصیه استاد غزال مقاومت سری در داخل کابل جایگذاری کردم تا عبور جریان کمی محدود گردد واز تولید حرارت جلوگیری نماید الان تایم شارژ بصورت چشمگیری کاهش پیدا کرده با انواع گوشیها نیز تست شد و موجب تعجب و حیرت گردید

موفق باشید

سلام
باتری گوشی 3.7 ولت 3000mA
این تکنولوژی کاملا جدیده و فقط چند سال از تاریخ معرفیش میگذره. باید عرض کنم که به باتری گوشی هم آسیبی وارد نمیشه و باتری سامسونگ C7000 من از سال 96 تا حالا مثل روز اولش کار میکنه.
یه نکته هم هست اگر گوشی معمولی اندرویدی را به این شارژ وصل کنی اصلا اتفاقی نمیفته و شارژ با همون 5 ولت شروع میکنه به شارژ کردن گوشی. یعنی تصمیم گیرنده گوشیه نه شارژر و وظیفه شارژر تامین کردن ولتاژ درخواستی گوشی هستش. درواقع با هم sync هستند.

آخرین ویرایش:

Nader13

کاربر
2020-01-28
18
28
با سلام
من یک گوشی تبلت لنوو دارم مدل 7304n
شارژر اصلیش رو ندارم
2 تا شارژر دارم یکی سامسونگ که 5 ولت 2 آمپر هست
و یک به نام کوالکام3 گرفتم اما فقط روش زده
V 5-9
2A
نمی دونم ک.الکام 3 هست یا نه چون گوشی مربوطه رو ندارم که تست کنم

با اولی که شارژ می کنم هر 2.5 دقیق 1 درصد شارژ می کنه
با دومی( کوالکام3 علی ظاهر ) شارژ می کنم هر 4 دقیقه 1 درصد شارژ می کنه

با توجه به اینکه تبلت از تکنولوژی کوالکام ساپورت نمی کنه نمی دونم درطول شارژ از چه ولتاژی استفاده می کنه ولی چون روی هر دو زده 2 آمپر نمی دونم چرا زمان شارژ اینقدر با هم فرق می کنه فقط توجیه اینطور دارم که چون تبلت این تکنولوژی رو ساپورت نمی کنه این طور می شه

سوال :
با توجه به اینکه شارژ آرامتر باعث طول عمر باطری می شه و لی از اینجا که شارژر دومی رو نمی دونم چطور عمل می کنه
استفاده از کدوم شارژر بهتره
تبلتم روش زده 5 ولت 1 آمپر ولی فکر می کنم فست شارژ ساپورت هم هست
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با سلام
من یک گوشی تبلت لنوو دارم مدل 7304n
شارژر اصلیش رو ندارم
2 تا شارژر دارم یکی سامسونگ که 5 ولت 2 آمپر هست
و یک به نام کوالکام3 گرفتم اما فقط روش زده
V 5-9
2A
نمی دونم ک.الکام 3 هست یا نه چون گوشی مربوطه رو ندارم که تست کنم

با اولی که شارژ می کنم هر 2.5 دقیق 1 درصد شارژ می کنه
با دومی( کوالکام3 علی ظاهر ) شارژ می کنم هر 4 دقیقه 1 درصد شارژ می کنه

با توجه به اینکه تبلت از تکنولوژی کوالکام ساپورت نمی کنه نمی دونم درطول شارژ از چه ولتاژی استفاده می کنه ولی چون روی هر دو زده 2 آمپر نمی دونم چرا زمان شارژ اینقدر با هم فرق می کنه فقط توجیه اینطور دارم که چون تبلت این تکنولوژی رو ساپورت نمی کنه این طور می شه

سوال :
با توجه به اینکه شارژ آرامتر باعث طول عمر باطری می شه و لی از اینجا که شارژر دومی رو نمی دونم چطور عمل می کنه
استفاده از کدوم شارژر بهتره
تبلتم روش زده 5 ولت 1 آمپر ولی فکر می کنم فست شارژ ساپورت هم هست
ممنون

درود

در خصوص گوشی تجربه ای ندارم اما
معلومه که تبلت ۵ ولتی با شارژر ۵ ولتی شارژ نمیشه.
زیرا ولتاژ شارژر باید بیشتر از ولتاژ باطری دستگاه باشه .
اما دقت کن الکی و شانسی ، سیم های دیتا را بدون اطمینان ، به گراند یا ولتاژ متصل نکن و نهایتا اگه ناگزیر شدی از مقاومت حدود ۴۷۰ یا ۱ کیلو استفاده کن وگرنه احتمال صدمه و خسارت وجود داره.

فعلا باید از شارژر با ولتاژ بالاتر حدود ۶ ولت استفاده و تست کنی ، البته حدس میزنم نیاز به شارژری با ولتاژ حدود ۷ داره اما فعلا بیشتر از ۶ ولت تست نکن و نتیجه را اعلام کن.
ولتاژ شارژر با تغییر یک مقاومت بدلخواه تغییر میکنه اما بدلیل حجم ناچیز شارژر و قطعات smd ممکنه مقاومت مورد نظر بسادگی در دسترس نباشه و دردسر داشته باشه.

در هر صورت هرگز در حالیکه شارژر به دستگاه متصله تغییری در قطعات شارژر اعمال نکن ، چون احتمال صدمه دستگاه بالاست.

سپاس

آخرین ویرایش:

amirgoogle

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-17
317
337
Fars.Iran
ممکنه در ظاهر شارژر اصلی باشه ولی شاید شارژر جدیدی که خریدین کیفیت و قدرت لازم رو نداشته باشه.

Nader13

کاربر
2020-01-28
18
28
درود

در خصوص گوشی تجربه ای ندارم اما
معلومه که تبلت ۵ ولتی با شارژر ۵ ولتی شارژ نمیشه.
زیرا ولتاژ شارژر باید بیشتر از ولتاژ باطری دستگاه باشه .
اما دقت کن الکی و شانسی ، سیم های دیتا را بدون اطمینان ، به گراند یا ولتاژ متصل نکن و نهایتا اگه ناگزیر شدی از مقاومت حدود ۴۷۰ یا ۱ کیلو استفاده کن وگرنه احتمال صدمه و خسارت وجود داره.

فعلا باید از شارژر با ولتاژ بالاتر حدود ۶ ولت استفاده و تست کنی ، البته حدس میزنم نیاز به شارژری با ولتاژ حدود ۷ داره اما فعلا بیشتر از ۶ ولت تست نکن و نتیجه را اعلام کن.
ولتاژ شارژر با تغییر یک مقاومت بدلخواه تغییر میکنه اما بدلیل حجم ناچیز شارژر و قطعات smd ممکنه مقاومت مورد نظر بسادگی در دسترس نباشه و دردسر داشته باشه.

در هر صورت هرگز در حالیکه شارژر به دستگاه متصله تغییری در قطعات شارژر اعمال نکن ، چون احتمال صدمه دستگاه بالاست.

سپاس
ممنون از پاسختان
من با هر دو موفق به شارژ شده ام پس با شارژر 5 ولت کاملا سازگار هست
رو خود تبلت هم برای شارژ کردنش نوشته 5 ولت 1 آمپر
پس نیازی به اعمال تغییراتی در شارژر نیست مشخصات شارژی که باید استفاده بشه 5 ولت 1 آمپر هست
تبلت قابلیت فست شارژ هم داره البته

سوال من اینه که از این دو نوع شارژری که در پست قبلم مشخصات رو توضیح دادم کدوم بهتره برای عمر باطری وگرنه هردو تبلت رو شارژ می کنند

لطفا یکبار دیگه اطلاعاتی که در پست قبل نوشتم رو به دقت مطالعه فرمایید

در ضمن اینکه روی عکس شارژ دومی هم نوشته 9-5 ولت 2 آمپر خروجی ( output 5-9 V 2A )

شارژر اولی هم کلا فقط 5 ولت 2 آمپر معمولی هست

فقط وقتی با این دو تا شارژر شارژ می کنم مدت زمانش تقریبا 1.5 برابر این معمولیه هست

حالا من نمی دونم آیا این که فست هست (همون کوالکام3 چون شنیدم خودش رو با باطری آداپت می کنه ) آرامتر شارژ می کنه و برای باطری بهتره یا

اینکه چون با گوشی ممکنه سازگار نباشه کندتر شارژ می کنه و ممکنه برای گوشی مضر هم باشه

یا اینکه به قول دوستمون در پست قبل شارژ دومی ، شارژر ضعیفی هست و 2 آمپر نمی ده که البته من شک دارم اینطور باشه

چون هردو شارژر رو با یک گوشی نوت 5 سامسونگ که فست هست تست گرفتم و هردو تقریبا تو 2 دقیقه 1 درصد شارژ کردن
نمی دونم چرا رو لنوو شارژ دومی هر 4 دقیقه یک درصد شارژ می ده !!

حالا در هرصورت کدوم بهتره استفاده بشه برای عمر بیشتر تبلت ؟

یک سوال دیگه هم دارم چون از یک نفر شنیدم که آمپر زیاد به باطری آسیب نمی زنه بلکه ولتاژ هست که می تونه یه باطری آسیب بزنه این مطلب درسته ؟ یعنی شارژر 5 ولت 1 آمپر با شارژر 5 ولت 3 آمپر در طول عمر باطری تفوتی ندارند ؟

ممنون

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: partis

partis

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-09-28
252
481
سلام
پرسه شارژ در تبلت با گوشی با هم متفاوته و اون هم به خاطر ای سی شارژ به کار رفته در تبلت هست شما با یه شارژر 5 ولت 2 امبر میتونی تبلت را به خوبی شارژ کنید

بالا