آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: سوال در مورد نحوه شارژ موبایل

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
استاد بزرگوارم لطفا یک نظر لطف به این عکس پیوست داشته باشید. این مربوط به شارژر اپل هست که همونطور که عرض کردم یه کوچولو با شارژرای دیگه تفاوت داره.
b2HLcd6cGs6e17Pp6

gz25_20190903_090040.png

در مورد شارژرها همانطور که عرض شد نحوه اتصال پین های دیتا به گوشی نشون میده که به چه چیزی وصل شده. مثلا اگه پایه های دیتا به جایی وصل نباشه به گوشی میگه که داری از پورت کامپیوتر استفاده می کنی و بنابراین اجازه کشیدن جریان بیشتر از ۵۰۰ میلی آمپر رو بهش نمیده. ولی اگه مثلا پین های دیتا به هم شورت باشن یا با مقاومت خاصی به من متصل باشن باز هم به گوشی پیغام دیگه ای میده مثلا اگه شورت باشن به گوشی می فهمونه که به یک شارژری وصل شده که فقط مخصو۱ شارژ کردن هست و هیچ دیتایی قرار نیست رد و بدل کنه و به گوشی اجازه میده تا حداکثر مجاز از شارژر جریان بکشه مثلا ۲ آمپر جریان بکشه.
من خودم برای گوشیم کابل شارژ ددیکیت ساختم که پین های دیتا رو به هم شورت کردم و در ننیجه حدودا ۲ آمپر جریان از شارژرم می کشه و زودتر شارژ میشه. یه جورایی برای نا که حوصله صبر کردن ندارم خوبه.
حالا باز هم این قضیه در مورد دیوایس های مختلف فرق می کنه مثلا در مورد اپل.
ممنون میشم از تجربیات ارزشمندتون ما رو هم با نصیب کنید.

درود

بسیار عالی بود
اگر مقدوره نفشه کامل ارسال فرمایید
و اگه نقشه گوشی حوالی سوکت شارژر مربوط به هر مارک و مدلی باشه خیلی کمک میکنه
تا اگه مطلب قابل عرضه ای بدست آوردم تقدیم کنم

سپاس

heical

کاربر
2011-05-13
306
530

heical

کاربر
2011-05-13
306
530

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با سپاس از شما استاد بزرگوار.
متاسفانه در این مورد اطلاعاتی ندارم. یک نظر لطفی به لینک های زیر بیندازید شاید گره گشا باشد:
https://pinouts.ru/CellularPhones-A-N/apple_lightning_pinout.shtml

https://www.techinsights.com/blog/systems-analysis-apple-lightning-usb-cable

درود

بابت لطف و توجه ویژه شما بسیار ممنون و مدیونم

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
استاد منظور شما مدار شارژ گوشی های اندرویدی است

درود

بله اندرویدی مورد نظرم هست
هرچند تجربه ای در خصوص موبایل ندارم ولی احتمالا اساس کار جملگی آنها منحصر به دو یا ۳ شیوه میشه .

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
در هر صورت من چند تا شماتیک شارژ دارم برای شما ارسال کنم

درود

ممنون و سپاسگزارم و حتما از محبت موثر شما استفاده میکنم ولی فقط ولتاژی تولید میکنه و گویای نحوه شارژ گوشی نیست
اما بخش گوشی اهمیت زیادی که شرایط شارژ را مشخص میکنه.

سپاس

2019-08-21
8
18
Esfahan
درود

ممنون و سپاسگزارم و حتما از محبت موثر شما استفاده میکنم ولی فقط ولتاژی تولید میکنه و گویای نحوه شارژ گوشی نیست
اما بخش گوشی اهمیت زیادی که شرایط شارژ را مشخص میکنه.

سپاس

بعله همان طور که فرمودید فقط شارزر وظیفه تولید ولتاش 5 روداره ولیه در برد بعد کانکتور به چند دستور +5 اضافه میشه

بالا