آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربردایسوس Z97-PRO

mehdidelta

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2009-10-24
759
706
با عرض سلام

مادریرد ایسوس مدل Z97-PRO هست که تصویر نمیده و CPU داغ نمیکنه و روی دیباگر مادربرد کد 00 میزنه و CPU رو تست کردم سالم بود از اساتید محترم تقاضای راهنمایی دارم .. با تشکر فراوان

mohsenfhm

کاربر
2012-05-04
132
98
ولت گیری کردید؟

کد صفر نشون میده بایوس مشکل داره

البته باید کاملا بررسی بشه

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
با عرض سلام

مادریرد ایسوس مدل Z97-PRO هست که تصویر نمیده و CPU داغ نمیکنه و روی دیباگر مادربرد کد 00 میزنه و CPU رو تست کردم سالم بود از اساتید محترم تقاضای راهنمایی دارم .. با تشکر فراوان
درود .۱. کلر کنید البته همراه با شورت قطبهای منفی و مثبت باطری بایوس حداقل بمدت ۳۰ ثانیه اگه نشد
۲. پینهای سوکت cpu رو بدقت بررسی کنید و با اینکه cpu رو با مین دیگه تست کردید ولی باز با تینر شستشو بدین و۳. ولتاژ cpu رو بررسی کنید و خازن معیوبی با ظاهر سالم تو این طبقه ویا مسیر را از نظر نندازید
بعد از هر یک از کارهایی که گفتم تست بگیرید اگه تصویر نداشت بعدی
البته ممکنه با اینا مشکل برطرف بشه و حتی نشه این موارد و احتمالات اول باید بررسی بشه

آخرین ویرایش:

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام
یه آی سی به شماره KB3720QF کنار بایوس هست و تمام پایه های بایوس به غیر از یکی به اون ختم میشن
اون آی سی رو بررسی کنید.

فایل پیوست بردویو همین مدل به رویژن 1.01B هست تقدیم به شما.

پیوست‌ها

mehdidelta

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2009-10-24
759
706
سلام
یه آی سی به شماره KB3720QF کنار بایوس هست و تمام پایه های بایوس به غیر از یکی به اون ختم میشن
اون آی سی رو بررسی کنید.

ممنونم ولی این فایل که باز نمیشه و اینکه شما خودت همین مشکل رو داشتید که میگید این ای سی خرابه ؟؟؟

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
ممنونم ولی این فایل که باز نمیشه و اینکه شما خودت همین مشکل رو داشتید که میگید این ای سی خرابه ؟؟؟

فایل پیوست رو باید با نرم افزار کم حجم boardviewer باز کنی.
خیر با توجه به اینکه دیباگر کد 00 میده اینو گفتم
شما اول چک کن ببین 3.3v روی پایه شماره هشت بایوس میاد یا خیر.
در ضمن اون فایل خیلی بدردت میخوره توی مسیر یابی مادربرد.

mehdidelta

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2009-10-24
759
706
فایل پیوست رو باید با نرم افزار کم حجم boardviewer باز کنی.
خیر با توجه به اینکه دیباگر کد 00 میده اینو گفتم
شما اول چک کن ببین 3.3v روی پایه شماره هشت بایوس میاد یا خیر.
در ضمن اون فایل خیلی بدردت میخوره توی مسیر یابی مادربرد.

با تشکر .. من ولتاژگیری کردم فقط روی پایه 1.2.3.5.6 ولتاژ 3.3 دارم ولی روی پایه 8 ولتاژ ندارم ..

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
با تشکر .. من ولتاژگیری کردم فقط روی پایه 1.2.3.5.6 ولتاژ 3.3 دارم ولی روی پایه 8 ولتاژ ندارم ..

abc.png

این عکس رو ببینید اون قطعه ای که مشخص کردم یه جامپر هست (مقاومت صفر) ممکنه سوخته باشه.
ممکنه چیدمان قطعات برد شما کمی تفاوت داشته باشه چون ریویژن های مختلف چیدمان متفاوتی دارن.
به هر حال ولتاژ 3.3 استند بای باید روی پایه 8 بایوس بیاد.
اگر مشکل رو پیدا نکردید برای تست ولتاژ 3.3 استند بای رو از یه جای دیگه با سیم نازک و یک مقاومت کم اهم ( جهت اطمینان و جلوگیری از جریان کشیدن مثلا 4.7 اهم) به پایه 8 بایوس برسونید و تست کنید

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام
اون آی سی رو بررسی کنید.

سلام و خدا قوت خدمت شما دوست عزیزreza.93

از اینکه نیت خوب همکاری وراهنمایی دارید قابل ستایش ولی خیلی از دوستان با این نرم افزار بسیار خوب و کاربردی کار نکردند ولذابرای رفع این مشکل ارژانسی

براحتی نمی شه بکار گرفت بهرحال دوشت عزیمون رو باز دارید همراهی میکنید خیلی خوبه.

ولی کاش این نرم افزار خوب و کاربدی رو تو یه تایپک مستقل معرفی میکردید یه اشاراتی میکردید تا دوستان بیشتری بتونن ازش استفاده کنند ودیده بشه

با تشکر موفق و موید باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93
بالا