آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویرندادن گرافیک amd 5450 1'g

click23

کاربر vip
vip
کاربر
2018-10-03
72
46
سلام

کارت گرافیک 5450 تصویر نداره
photo_2019-07-24_06-25-04.jpg

دوستان ماسفت کنار چوک روی تست بیزر روی اتصال درین و سورس بوق میزنه

من قطعه رو جدا کردم روی برد قسمت اتصالی که همون پایه ها بهش میخوره رو بازم رو تست بوق چک کردم بازم بوق میزد

ولی قطعه بیرون از مدار بوق نمیزنه

ایا مشکل ازین قطعه است

ممنونم

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,429
سلام

مشاهده فایل‌پیوست 158066

من قطعه رو جدا کردم روی برد قسمت اتصالی که همون پایه ها بهش میخوره رو بازم رو تست بوق چک کردم بازم بوق میزد

ایا مشکل ازین قطعه است

ممنونم

سلام
پایه سورس اون ماسفت به گراند وصل هست و درین هم خروجیه که به چوک وصل میشه و میره برای تغذیه gpu در نتیجه چون مقاومت درونی gpu پایین هست مولتی متر بوق میزنه.
در حالت روشن ولتاژ گیری کنید اگر روی چوک ها ولتاژ دارید و از سلامت بقیه قطعات اطمینان دارید احتمال زیاد مشکل از چیپ هست میتونید ریسولد کنید.
برای ریسولد با سشوار صنعتی از زیر حدود 200 درجه حرارت بدید و با هیتر ( بدون نازل،باد متوسط) از بالای چیپ 280~300 درجه سعی کنید مرکز چیپ حرارت نبینه و بیشتر گوشه های چیپ رو حرارت بدید. مدت زمان هم حدود 3 دقیقه کافیه و بیشتر نیاز نیست. به هیچ وجه وقتی چیپ داغه اونو تست نکنید و بذارید کاملا خنک بشه.

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
درود

بله احتمال زیاد مشکل بخاطر لحیم سردی پایه های چیپ هست

طبق گفته دوستمون reza.93 باید عمل بشه و باید اینو هم بهش اضافه کنم که باید خمیر فلکسی مرغوب مثل amteck هم از کناره های چیپ تزریق بشه تا پایه ها بهم نچسبند و لحیم بخوبی احیا بشه

click23

کاربر vip
vip
کاربر
2018-10-03
72
46
ممنونم از پاسخگوییتون انجام دادم و نتیجه را اعلام میکنم

click23

کاربر vip
vip
کاربر
2018-10-03
72
46
درود

بله احتمال زیاد مشکل بخاطر لحیم سردی پایه های چیپ هست

طبق گفته دوستمون reza.93 باید عمل بشه و باید اینو هم بهش اضافه کنم که باید خمیر فلکسی مرغوب مثل amteck هم از کناره های چیپ تزریق بشه تا پایه ها بهم نچسبند و لحیم بخوبی احیا بشه
هیت دادم... تصویر نداره ... مشکلش پابرجاست

click23

کاربر vip
vip
کاربر
2018-10-03
72
46
سلام
پایه سورس اون ماسفت به گراند وصل هست و درین هم خروجیه که به چوک وصل میشه و میره برای تغذیه gpu در نتیجه چون مقاومت درونی gpu پایین هست مولتی متر بوق میزنه.
در حالت روشن ولتاژ گیری کنید اگر روی چوک ها ولتاژ دارید و از سلامت بقیه قطعات اطمینان دارید احتمال زیاد مشکل از چیپ هست میتونید ریسولد کنید.
برای ریسولد با سشوار صنعتی از زیر حدود 200 درجه حرارت بدید و با هیتر ( بدون نازل،باد متوسط) از بالای چیپ 280~300 درجه سعی کنید مرکز چیپ حرارت نبینه و بیشتر گوشه های چیپ رو حرارت بدید. مدت زمان هم حدود 3 دقیقه کافیه و بیشتر نیاز نیست. به هیچ وجه وقتی چیپ داغه اونو تست نکنید و بذارید کاملا خنک بشه.

انجام دادم ... ولی بازم تصویرر نداره..
این گرافیک کار میکرد مشتری برد بعد از چند روز اورد ...چون این گرافیک قسمت نگهدارنده که به بدنه کیس پیچ میشه رو نداشت..مشتری برده ا روز کارکرده میگه داشته کار میکرده از جاش یکم در اومده فشار داده سرجاش که دیگه تصویر نداده پ

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام

مشاهده فایل‌پیوست 158066

ایا مشکل ازین قطعه است

ممنونم
درود دوست عزیز
بوق بایوس موقعی که گرافیک رو مین برد هست بوق سلامت یا بوت رو میزنه ؟
اصلا بوق وجود داره ؟ نوع بوق بایوس ؟

وآخر اینکه موقعی که تصویر نمی ده با اشاره لحظه ای رو دگمه پاور سیستم خاموش میشه ؟

هر تک تک موارد ( 3مورد ) که اشاره کردم بدقت انجام بده و اغلام کن که انشالله نتیجه بگیریم . ممنون

click23

کاربر vip
vip
کاربر
2018-10-03
72
46
درود دوست عزیز
بوق بایوس موقعی که گرافیک رو مین برد هست بوق سلامت یا بوت رو میزنه ؟
اصلا بوق وجود داره ؟ نوع بوق بایوس ؟

وآخر اینکه موقعی که تصویر نمی ده با اشاره لحظه ای رو دگمه پاور سیستم خاموش میشه ؟

هر تک تک موارد ( 3مورد ) که اشاره کردم بدقت انجام بده و اغلام کن که انشالله نتیجه بگیریم . ممنون

ممنونم از پاسخگوییتون

عارضم خدمتتون که وقتی به سیستم متصل هست .بوق سلامت میده سیستم و بالا میاد و من از اسپیکر صدای بالا اومدن ویندوز رو میشنوم ولی خب تصویر ندار

و با اشاره لحظه هم بخوبی خاموش میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
ممنونم از پاسخگوییتون

عارضم خدمتتون که وقتی به سیستم متصل هست .بوق سلامت میده سیستم و بالا میاد و من از اسپیکر صدای بالا اومدن ویندوز رو میشنوم ولی خب تصویر ندار

و با اشاره لحظه هم بخوبی خاموش میشه

اگه ساده تر بگم موس فت بین دو خازن الکترولیتی هست رو تعویض کن ( مقاومتهای روی پایه هاش چک بشه اگه داشتی هر دو موس فت رو هم زمان تعویض کنید چون طولانی میشد بشکل و اصطلاحات فنی توضیح بدم) اگر نشد پشت برد نزدیک سوکت dv آی سی خروجی تصویر رو عوض کنید

بامید اینکه با هیت گرفتن چیپ شانس درست شدنو از دست نداده باشید

آخرین ویرایش:
بالا