آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: تعمیر کارت گرافیک با مشکلی خاص » Radeon HD 5450

Reza RW

کاربر vip
کاربر
2018-11-24
48
44
31
با سلام خدمت اساتید
من یه سوالی داشتم که مطمئنم به درد خیلیا میخوره خیلی قشنگ و مرحله به مرحله هم کارایی که میکنمو میگم تا واسه همه مفید باشه ولی خلاصه که حوصلتونو سر نبره البته واسه من خیلی خیلی مهمه به جوابش برسم . چون
دو تا کارت گرافیک دارم که جفتشون مشکلشون یکیه . یه مدل و مارک هم هستن عکسشونو این زیر گذاشتم .
مشکلش اینجاست که اصلا GPU داغ نمیکنه
و کارت گرافیک شناسیایی نمیشه
به قسمت تغذیه شک کردم که 2 تا ای سی بود 4049 که ای سی مرموزه که اصلا ازش دیتاشیت یا... پیدا نکردم و واقعا ممنون میشم کسی در موردش راهنمایی کنه .
دومی ای سی FP6329 که ای سی PWM اصلی بود و به اون شک کردم و چون گیر نیومد با گزینه مشابهش یعنی RT8120 جایگزین کردم که بازم نشناخت .
بعد به اون 4049 شک کردم که هرچی گشتم به نتیجه واضحی نرسیدم ج یه مورد که میگفت این یه دابل مافسته منم مشابهشو گیر اوردم ولی وتتقی باهاش تعویض میکنم اتصالی پیش میاد و سیستم اصلا روشن نمیشه یا فورا خاموش میشه که نشون میده اون ای سی نیست .
مغدار خازنهای 2.5 ولتی رو هم ک کردنم حدود 0.2 0.1 بود
واقعا ممنون میشم کمک کنید
عکس :
11111111111111111111111111111111.jpg

ای سی 4940 رو ارمشم طراحی کردم تو گوگل سرچ کردم ببینیم چه شرکته بازم متوجه نشدم آرم روی ای سی همین شکلیه تو عکس هم گذاشتم A

مدل هم دقیقا روی برچسب روش نوشته : HD HM PCI-E HDMI/DVI-I/VGA W/1G DDR3 RAM

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ropshop

Reza RW

کاربر vip
کاربر
2018-11-24
48
44
31
به نام خدا
با سلام
https://alltransistors.com/pdfview.php?doc=am4940n.pdf&dire=_upd-mosfet

ممنون از کمکت ولی این نیست چون با این جایگزینش کردم کلا اتصال کوتاه شد اصلا روشن نمیشد مادربرد دیگه . دو تا FP6329 هم نو بودن و ماسفتا هم چک کردم همچنین قطعاتی که ممکن بود اتصال کوتاه به وجود بیارن

بالا