آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن شدن چراغ قرمز امپلي فاير Teac

arash 1364

کاربر vip
کاربر
2018-05-26
201
139
با سلام خدمت اساتيد محترم
يك عدد امپلي فاير تيَك اومده برام كه چراغ قرمز روشن تو حالت پروتكته،ترانزيستوراي خروجي رو چك كردم سالم بود از لحاظ ولتاژ هيچ ولتاژي روي پايه ي ترانزيستوراي خروجي و همچنين روي ديود زينر ١٥ ولت وجود نداره.
ممنون ميشم راهنماييم كنيد

پیوست‌ها

• 2.8 مگابایت بازدیدها: 308

javaad283

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-20
187
147
درود من هم دقیقا همین مشکل رو دارم چراغ قرمز بصورت کم نور روشن هست ،خازن ها ولتاژ نداره و آی سی tl494 هم تعویض کردم ولی درست نشد.
دوستانی که در این مورد تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن.
باتشکر

javaad283

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-20
187
147
درود من هم دقیقا همین مشکل رو دارم چراغ قرمز بصورت کم نور روشن هست ،خازن ها ولتاژ نداره و آی سی tl494 هم تعویض کردم ولی درست نشد.
دوستانی که در این مورد تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن.
باتشکر

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
505
اذربایجان شرقی
يك عدد امپلي فاير تيَك اومده برام كه چراغ قرمز روشن تو حالت پروتكته،ترانزيستوراي خروجي رو چك كردم سالم بود از لحاظ ولتاژ هيچ ولتاژي روي پايه ي ترانزيستوراي خروجي و همچنين روي ديود زينر ١٥ ولت وجود نداره.

با سلام
اگر از سالم بودن ترانزیستورهای خروجی مطمن هستید احتمال اینکه یک یا چند عدد از ای سی های اپ امپ 4558 معیوب باشند بهتر است که ای سی ها را از مدار خارج کنید در ان صورت چراغ سبز امپلی روشن میشود

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
505
اذربایجان شرقی

با سلام
اگر از سالم بودن ترانزیستورهای خروجی مطمن هستید احتمال اینکه یک یا چند عدد از ای سی های اپ امپ 4558 معیوب باشند بهتر است که ای سی ها را از مدار خارج کنید در ان صورت چراغ سبز امپلی روشن میشود

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
505
اذربایجان شرقی

در مرحله اول ترانزیستورهای قدرت خروجی را تست نمایید در صورت سالم بودن سوکت برد پری را از مدار اصلی جدا کنید اگر دراین صورت در دو سر خازنهای الکترولیت وسط برد ولتاژ 25 ولت باشد به احتمال زیاد اپ امپ های پیش تقویت را از لحاظ معیوب بودن برسی نمایید

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
505
اذربایجان شرقی

در مرحله اول ترانزیستورهای قدرت خروجی را تست نمایید در صورت سالم بودن سوکت برد پری را از مدار اصلی جدا کنید اگر دراین صورت در دو سر خازنهای الکترولیت وسط برد ولتاژ 25 ولت باشد به احتمال زیاد اپ امپ های پیش تقویت را از لحاظ معیوب بودن برسی نمایید

بالا