آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: خیس شدن اجزای داخلی کولر آبی

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
احتراماً به اطلاع دوستان برسانم که امسال متأسفانه یک مشکل با کولر آبی منزل خودم پیدا کرده که با روشن کردن پمپ آب به غیر از پوشال ها ، بدنه حلزونی ، تسمه و فلکه ( پولی بزرگ ) هم خیس می شوند برای رفع مشکل ناودانی ها چک و حتی تعویض شدند . شیلنگ ها و اتصالات آبریز چک شدند . حتی با آب بند کردن خروجی برای هر یک از درب ها ، هر بار یک درب را باز کرده و نحوه ریزش آب به پوشالها را کنترل کردم و همچنین بین خارهای پوشال هم با بست کمربندی خار اضافه کردم ولی بعد از مدتی استفاده دوبار همه قسمتها خیس شده و حتی تسمه در اثر نم جیر جیر می کند. لطفاً برای حل این مشکل راهنمایی فرمایید از لطف اساتید محترم سپاسگزارم

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
پوشالها را به زیر آبریزشگاه کولر بچسبانید .
زیر ناودان آبریزشگاه کولر ، سوراخهایی که دارد ، بایستی پوشالها به آن بچسبد .

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام روز بخیر . من همیشه اینجروزمانها پوشالهادرآورده و دوباره درجای خودش تنظیم می کنم جوری که فضای خالی برای عبورآب به داخل و قسمتهای موتور نداشته باشه وقبل ازاستفاده دوسمت کولردریچه هاراگذاشته وپمپ آب راروشن می کنم و مسیر آب را خوب چک می کنم بعد اون قسمت بازکه برای نگاه کردن و چک کردن داخل کولربوده رابزارو یک سمت دیگررابردار بازپمپ آب رابزن و چک کن کاربه پایان میرسه و کولر به درستی کارمی کنه

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
پوشالها را به زیر آبریزشگاه کولر بچسبانید .
زیر ناودان آبریزشگاه کولر ، سوراخهایی که دارد ، بایستی پوشالها به آن بچسبد .

سلام ، از پاسخ شما ممنون. البته این کار را هم کردم حتی دوباره هم پوشال را تعویض کردم و کاملاً به سوراخ های ناودانی چسباندم ولی باز هم همانطور است

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
سلام روز بخیر . من همیشه اینجروزمانها پوشالهادرآورده و دوباره درجای خودش تنظیم می کنم جوری که فضای خالی برای عبورآب به داخل و قسمتهای موتور نداشته باشه وقبل ازاستفاده دوسمت کولردریچه هاراگذاشته وپمپ آب راروشن می کنم و مسیر آب را خوب چک می کنم بعد اون قسمت بازکه برای نگاه کردن و چک کردن داخل کولربوده رابزارو یک سمت دیگررابردار بازپمپ آب رابزن و چک کن کاربه پایان میرسه و کولر به درستی کارمی کنه

سلام و تشکر از راهنمایی شما. البته قبلاً دقیقاً همین کار را کردم یعنی هم پوشال را دوباره جابجا کردم و حتی دوباره پوشال جدید هم زدم و هر بار با مسدود کردن یکی از نازل ها نحوه آبریز پوشال ها را چک کردم که موردی نداشت ولی با مدتی استفاده از خود کولر دوباره یاتاقان ها خیس میشه و به صدا می افته

ritana

کاربر
2009-09-25
3
2
سلام . من هم همين مشكل رو دارم . كولر آبسال 7000 چهار درب موتور كره اي چند دفعه پوشال عوض كردم ولي باز قطره هاي آب به موتور و سيمها و جعبه هوشمند ميريزه و كولر بعد از سه تا چهار ساعت فيوز كل واحد را ميپرانه . چندبار تعميركاران آبسال آمدند ولي مشكل هنوز پابرجاست . چسب آكواريوم به محافظهاي مروي موتور زدم ولي ديشب دوباره اتصالي كرد و فيوز پراند . ترسم از سوختن موتور كولر و يا وسايل داخل خانه است . واقعا نميدونم چكار كنم . محل قرار گرفتن موتور نزديك پمپ زير حلزوني جاي خيلي بدي است .

reza6945

کاربر
2015-01-07
68
84
شیراز
با سلام
اگه عکس بذارید بهتره چون معمولا موتور کولر بالای هوزینگ (حلزونی) پروانه قرار داره و از اب کف کولر و پوشالها و لوله های خروجی پمپ دوره ولی اگه به گفته شما موتور پایین باشه طراحی احمقانه اون رو میرسونه
فکر کنم منظورتون از نوعیست که موتور در وسط پروانه قرار داره درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مثل عکس زیر
Capture.PNG

• Like

ford

کاربر
2009-06-08
18
38
-دور کولر بالاست و به همراه هوا قطرات آب رو هم میکشه البته در صورتی محل نصب کولر مناسب نباشه
-کولر لرزش داره و بالانس نیست
-تعریق آب داخل کولر به هر علتی

• Like
بالا