آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: بورد پشت السیدی تابا 1040m

companyvesal

کاربر vip
vip
کاربر
2017-02-23
22
28
IRAN , همدان
با سلام حدمت دوستان و اساتید و همکاران مهربان و یاور ...
ایفون تابا مدل 1040m. به بنده مراجعه شده یک ایسی ترکیده داره که متاسفانه در نت نقشه را نیافتم و شماره انرا نمیدانم . ار انجا که ممکنه قطعات دیگه هم خراب باشه اگر بورد کامل همکاران دارند اعلام کنن یا اگر شماره ایسی مذکور هست اعلام کنند ممنون هستم. تصویر حتی ابی رنگ هم نداریم فقط سیاه انگار خاموشه ...
CM190707-21205206.jpgCM190707-21205206.jpgCM190707-21205206.jpg

آخرین ویرایش:

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,213
اراک...
سلام..ای سی و سلف را از روی برد بردار و به یه سر سلف ولتاژ پنج ولت بده مشکل حل میشه....میتونی از رگولاتور سوییچینک کاهنده lm2596 استفاده کنی...یادم نیست کدام پایه سلف باید ولتاژ بدی ولی هر کدوم که ولتاژ پنج ولت دادی و ال سی دی روشن شد...از دوازده ولت ورودی برد ال سی دی استفاده کن...

companyvesal

کاربر vip
vip
کاربر
2017-02-23
22
28
IRAN , همدان
ممنونم از راهنماییت داداش گلم . انجام میدم اعلام میکنم . منظورتون همون ایسی 6 پایه که. پوکیده را بردارم و سلف سیاه بشکه ای را به یک پینش ولتاژ 5 بدهم ؟ ایسی رگلاتور 5 هم دارم ّّ. اون پایه سلف که 5 ولت میدم روی برد وصل باشه یا آزاد ؟

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,213
اراک...
بله ای سی سوخته رو بردار...سلف هم بردار و به پایه سلف روی برد ولتاژ مثبت پنج بده..یادم نیست کدام پایه، دو تا که بیشتر نیست.......منفی مشترکه....همچنین شما میتونی خازنی که به سلف وصله رو پیدا کنی و ولتاژ پنج رو به مثبت خازنه بدی....

companyvesal

کاربر vip
vip
کاربر
2017-02-23
22
28
IRAN , همدان
سلام داداش گل . طبق راهنمایی بسیار مفید شما انجام دادم و خدارا شکر بخوبی درست شد . چونکه سلف سالم بود به اون دست نزدم و ولتاژو به پایه خازن کناریش دادم و از رگولاتور 7805 استفاده کردم کمی هنگام کار داغ میکرد که هیتسینک و خمیر سیلیکون زدم حرارتش کاهش پیدا کرد در کل ممنونم از راهنماییتون . عالی بود . فقط با تجربه میشد فهمید . ایول .

آخرین ویرایش:

companyvesal

کاربر vip
vip
کاربر
2017-02-23
22
28
IRAN , همدان
سلام داداش . خداقوت . ببخشی همین پروژه که در اول این پست مطرح بود . حالا یک مشکل داره که در حالت عادی صفحه مونیتور روشن میشه و کوچه رو نشون میده دوباره خاموش میشه . و یک دقیقه بعد دوباره روشن میشه بعد خاموش میشه و گاهی هم حاموش نمیشه و روشن میمانه بنظر شما به اون رگولاتور چی بایست اضافه کنم که این ایراد هم اصلاح بشه ؟. ممنون از کمکتون :

companyvesal

کاربر vip
vip
کاربر
2017-02-23
22
28
IRAN , همدان
سلام داداش . خداقوت . ببخشی همین پروژه که در اول این پست مطرح بود . حالا یک مشکل داره که در حالت عادی صفحه مونیتور روشن میشه و کوچه رو نشون میده دوباره خاموش میشه . و یک دقیقه بعد دوباره روشن میشه بعد خاموش میشه و گاهی هم حاموش نمیشه و روشن میمانه بنظر شما به اون رگولاتور چی بایست اضافخ کنم که این ایراد هم اصلاح بشه ؟. ممنون از کمکتون :

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,213
اراک...
سلام...دوازده ولت ورودی رگولاتور رو از کابل برق ورودی پنل lcd که دوازده ولته و از برد کنترل میشه باید بگیری....در ضمن حتما از رگولاتور سوئیچینک مثل lm2596 استفاده کن تا به برد اصلی فشار نیاد...شما وقتی نیم آمپر از رگولاتور سوئیچینگ روی پنج ولت میکشید از دوازده ورودی حدود دویست میلی آمپر میکشه و داغ هم نمیکنه....شما احتمالا برق ورودی رگولاتورت رو از ورودی پنل ال سی دی نگرفتی...

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vafadar1

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان
سلام..ای سی و سلف را از روی برد بردار و به یه سر سلف ولتاژ پنج ولت بده مشکل حل میشه....میتونی از رگولاتور سوییچینک کاهنده lm2596 استفاده کنی...یادم نیست کدام پایه سلف باید ولتاژ بدی ولی هر کدوم که ولتاژ پنج ولت دادی و ال سی دی روشن شد...از دوازده ولت ورودی برد ال سی دی استفاده کن...

این کار برای یک مانیتور انجام دادم اما وقتی واحد دیگه ای زنگش زده میشه این واحد هم که تعمییر شده به این روش باهاش زنگ میخوره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vafadar1

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
759
2,531
تهران -شانکهای
این کار برای یک مانیتور انجام دادم اما وقتی واحد دیگه ای زنگش زده میشه این واحد هم که تعمییر شده به این روش باهاش زنگ میخوره

با احترام
این روش راهنمایی و تست ها به نتیجه نمیرسه . روش درست استفاده از قطعات جایگزین و ن مشابه هستش و در نهایت استفاده از ماژول کاهنده . به خودتون و به مشتری خسارت نزنید .
7805 در توان انجام این کار نیست و مشابهات .
سپاس

آخرین ویرایش:
بالا