آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست چسب مخصوص اتصال چیپ به هیت سینک

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
دوست عزیز .
نوعی خمیر سیلیکون باید استفاده کنید نه چسب دو فاز یا دوقلو یا ......... سیلیکون هادی خوبی برای گرما میباشد . فضای بین چیپ و هدسینگ را پر میکند لذا انتقال حرارت از چیپ به هد سینگ کامل انجام میشود .
متاسفانه ما در ایران کلا 2-3 مدل داریم 1= چینی خیلی بی کیفیت وارزان 2= چینی با کیفیت بدون علم مصرف . گرانتر . 3 = چینی تحت لیسانس خیلی گرانتر کم یاب

بله چسبهای سیلیکون تبادل حرارتی خوبی دارند احتمالا چسب مزدا هم باید سیلیکون باشه
البته کمی دیرخشک هستند و من خودم این مشکل رو با اضافه نمودن مقدار کمی چسب قطره ای حل میکنم
سپاسگزارم

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
دوست گرامی بابت یک چسب ۵ گرمی ۳۰۰ چوق برداخت کنیم اون موقع از مشتری چقدر باید دریافت کنیم ؟
قیمتش خیلی بالاست ،
آیا اگر به جای این چسب از یه چسب معمولی استفاده کنیم که کیفیت خوبی داره ولی دیر خشک میشه
و مشکل دیر خشک شدن رو با چسب قطره ای( مدل ساندیسی ) برطرف کنیم
آیا جوابگو نیست؟

سلام
در مورد اضافه کردن چسب قطره ایی من بعید میدونم جواب بده .
اما در مورد قیمت چسبی که گفتم ، درسته کل چسب پنج گرم هست اما برای هر چیپ مقدار خیلی کمی استفاده میشه . تقریبا هر بسته این چسب برا پنجاه تا شصت چیپ مصرف میشه که میشه هر چیپ حدود پنج هزار تومن و نسبت به قیمت پنجاه هزار تومنی این چیپ ها زیاد نیست .

kasra.m

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2010-04-26
50
116
درود
لطفا معرفی کنید که از کجا و کدوم فروشگاه تهیه کردید با سپاس

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
بله چسبهای سیلیکون تبادل حرارتی خوبی دارند احتمالا چسب مزدا هم باید سیلیکون باشه
البته کمی دیرخشک هستند و من خودم این مشکل رو با اضافه نمودن مقدار کمی چسب قطره ای حل میکنم
سپاسگزارم

دوست عزیزم چسبی که به مزدا معروفه در اصل گسکت میکر یا واشر سازه و چسب نیست و همچنین رسانای خوبی برای دما نیست

kkaka

کاربر
2008-07-14
323
377
سلام .
من دنبال چسب مخصوص اتصال چیپ ست یا آی سی میکرو به هیت سینک الومینیومی هستم .
چند نمونه مختلف این چسب را تو یوتیوب دیدم اما تو فروشگاه ها پیدا نکردم .
بعضی مارکها دوقلو هستن و بعضی تک .

Arctic aluminum thermal adhesive
یا

Thermal compound MX_4 Arctic

NT_H1

یا
Heatsink plaster

دوست عزیز این چسبی هست که معروفه به چسب سیلیکون اگه تهرانی زیر زمین پاساژ امجد به وفور یافت میشه، کلا ما یک خمیر سیلیکون داریم که مخصوص CPU هست خاصیت چسبندگی نداره ، یکی هم چسب سیلیکون هست که یک خمیر سفید رنگ بسیار چسبناک هست مخصوص اتصال هیت سینک هایی که به جایی پیچ نمیشن و مستقیم به cpu متصل هستن مثل هیت سینک های رسیور یا گیرنده دیجیتال و ...
WhatsApp Image 2020-03-27 at 14.28.19.png

آخرین ویرایش:

یاران توس

کاربر
2020-03-25
3
8
69
تا کنون امتحان نکرده ام ولی به اهتمال زیاد باید جواب بدهد چون برای جایی با درجه حرارت بالا استفاده میکنند حدودا 200 درجه به بالا . خمیری دارای تیوب هست قرمزیا خاکستری رنگ برای اب بندی واشر سر سیلنددر ماشینها استفاده میشود فقط سریع خشک نمیشود . ممکنه چند ساعتی طول بکشه ولی هادی حرارت خیلی بالا هست .قیمت هم مناسب هست .

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
دوست عزیز این چسبی هست که معروفه به چسب سیلیکون اگه تهرانی زیر زمین پاساژ امجد به وفور یافت میشه، کلا ما یک خمیر سیلیکون داریم که مخصوص CPU هست خاصیت چسبندگی نداره ، یکی هم چسب سیلیکون هست که یک خمیر سفید رنگ بسیار چسبناک هست مخصوص اتصال هیت سینک هایی که به جایی پیچ نمیشن و مستقیم به cpu متصل هستن مثل هیت سینک های رسیور یا گیرنده دیجیتال و ...
مشاهده فایل‌پیوست 164445

سلام
ممنون که پاسخ دادین .
شما رو هشبرد و چیپ هاش کار کردین ؟؟

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
درود
لطفا معرفی کنید که از کجا و کدوم فروشگاه تهیه کردید با سپاس

اسم چسب را تو گوگل سرچ کن
یه فروشگاه اینترنتی بنام پی سی مکس توی بندرعباس که بعضی اجناس سایت آمازون را وارد کرده .

بالا