آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خرخر در یک کانال امپیلی فایر

javad vakili

کاربر vip
کاربر
2019-02-19
43
41
36
سلام دوستان یه امپیلی فایر پریمیر هستش که یک کانالش خرخر میکنه همه قطعاتم چک کردم سالم هستن مشکلم از قسمت تقویت کننده هستش چون وختی ورودی یه کانا دیگرو از پریامپیلی فایر به این کانال میدم با خر خر میکنه در ضمن وختی به یه قسمت که چنتا مقاومت وجود داره دست میزنم خرخر برطرف میشه کلا لحیم سردی ها بررسی شده و کل خازنا رو عوض کردم ترانزیستوراهم سالم هستن این چندمین باره که با همچین مشکلی رو برو میشم هر کاری کردم برطرف نمیشه خیلی ممنون میشم که کمکم کنید

nj1366

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-07-27
301
794
سلام دوست عزیز ، معمولا با شارژ لحیم ایراد برطرف میشه که میفرمائید انجام دادین . مقاومتهای کم اهم ترانزیستور های پیش تقویت رو اندازه گیری کنید .

por-ali-89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-08-28
1,237
4,603
تهران
دروذ

یک طرف که مشکل داره تمام قطعات را بیرون با اهم بالا حوب چک کنیذ .. اهم اضافه نداشته باشه
ولت فت ها ی خراب با ولت طرف مقابل تست کنید . ولت افت نذاشته باشه
فسمت ورودی سمت خراب تست شود

javad vakili

کاربر vip
کاربر
2019-02-19
43
41
36
با تشکر از دوستان با تست و تعویض کامل ترانزیستورها مشکل حل نشد در نهایت اون نقطه ای که لمس میکردم مشکل برطرف میشد رو با یه مقاومت 56 کیلو به هم وصل کردم مشکل برطرف شد
به نظرم ایراد تو تغییر مقدار مقاومتا بود ولی با اهمتر هر چقدر گشتم تفاوتی بین مدار سالم با قسمت معیوب نداشت به هر حال مشکل برطرف شد ممنون از همه دوستان

irania1

کاربر vip
کاربر
2011-11-11
84
414
سلام دوستان یه امپیلی فایر پریمیر هستش که یک کانالش خرخر میکنه همه قطعاتم چک کردم سالم هستن مشکلم از قسمت تقویت کننده هستش چون وختی ورودی یه کانا دیگرو از پریامپیلی فایر به این کانال میدم با خر خر میکنه در ضمن وختی به یه قسمت که چنتا مقاومت وجود داره دست میزنم خرخر برطرف میشه کلا لحیم سردی ها بررسی شده و کل خازنا رو عوض کردم ترانزیستوراهم سالم هستن این چندمین باره که با همچین مشکلی رو برو میشم هر کاری کردم برطرف نمیشه خیلی ممنون میشم که کمکم کنید

سلام
معمولا این ایرادان از ولوم ها و کلید های فیلتر هم میتونه باشه اگر با سرویس ولوم و کلید مشکل حل نشد
زمانی که امپ روشن مدار هیت بگیر

keyhanava

کاربر
2019-06-29
66
115
شیراز
لحیم سردی هارو چک کن همون مقاومت هارو کلا عوض کن بیشتر هزار تومن نمیشه اگر مشکل حل نشد دیگه کمکی نمیتونم بکنم چون مقاومت داخلی خازن ها رو باید چک کنی سیستم کار میکنه مسیر همون کانال رو برو جلو اگر به سلف یا خازنی برخورد کردی درشون بیار خازن ها رو چک کن سلف ها رو هم چک کن البته با مولتی متر معمولی این کار دقیق نیست چون مقاومت داخلی خازن رو نمیشه به دست آوورد دستگاه مخصوص داره سلف رو هم باید با دستگاه خودش چک کنی آیسی هم عوض نکن فقط پایه هاشو با اهم متر بگیر در مدار باید 4 دهم اهم مقاومت باشه اگر بیشتر بود همون لحیم سردیه اگر خازنی سر راهش بود که سری شده بود ولتاژ متناوب نداشته باشه و اگر تک بود ولتاژ اسمیش اوکی باشه این ها تست گرم هست در حالی که مدار فعاله باید انجامش بدی

بالا