آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ضعیف بودن جوش در اینورتر تک برد ایستاده

رسول 54

کاربر vip
کاربر
2017-02-01
180
191
خلیل اباد
اینورتر فوق اشتباهی زندنش به برق 2فاز
با تعویض قطعات خراب و ترمیم مدار دستگاه روشن شد ولی جوشش ظعیفه و وقتی انبر و کامل میچسبونی دستگاه زیر بار میخابه و چراغش خاموش میشه و رله تیک تیک صدا میده دور فن هم کم میشه
چراغ پروتکتش هم داعم روشنه
۲۰۱۹۰۶۲۴_۱۹۰۹۰۳.jpg
۲۰۱۹۰۶۲۴_۱۹۰۹۱۸.jpg

رسول 54

کاربر vip
کاربر
2017-02-01
180
191
خلیل اباد
یه قطعه شبیه به رله که یک ال ای دی هم فک کنم داره به نظرم مشکل داره ولی نمیدونم چی هست به شماره فنی BK58190 پایه هاشم 6تاست
تو تصویر بالا بین فن ها و هیتسینگ قرار داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bardia.t

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,788
25,723
با درود //دوست گرامی ای جی بی تی ها را باید همزمان همه را با هم و از یک نوع مارک استفاده کنید /من این ایراد را داشتم که رعدوبرق زده بود به دستگاه بعد از تعویض و روشن شدن همین ایراد شما را داشت که با همکاری دوست خوبم اقای دارابی موفق به تعمیرش شدم و ایراد هم با تعویض همزمان تمام ای جی بی تی ها حل شد شما هم یه پیام به ایشون بدید تجربشون در این مرد زیاد هستش
این هم ایدیشون هستش
darabi81https://www.irantk.ir/members/156050-darabi81

رسول 54

کاربر vip
کاربر
2017-02-01
180
191
خلیل اباد
ای جی بی تی ها سالمن فقط دستگاه از ورودی کم میاره و زیر بار ولتاژ افت میکنه که دور فن کم میشه و چراغ پاور خاموش میشه
بازم با ای جی بی تی دیگه تست میکنم
فقط این قطعه رو نمیدونم کارش چیه چون پایه هاش باهم شرته و یه لامپ ال ای دی هم روشه که روشن نمیشه
۲۰۱۹۰۶۲۷_۲۰۳۰۲۵.jpg
۲۰۱۹۰۶۲۷_۲۰۳۰۵۶.jpg

رسول 54

کاربر vip
کاربر
2017-02-01
180
191
خلیل اباد
فک کنم یکم دیگه توضیح بدم بهتره
دستگاه روشن میشه ولی چراغ oc هم روشنه
ولتاژ خروجی هم هست 78ولت
ولتاژ 27ولت رو قبل رگولاتور 7815دارم بعدشم 15 ولت هست
فقط موقع اتصال الکترود سر الکترود سوت برق میده و اگه الکترود رو کامل بچسبونی ال ای دی پاور خاموش میشه و رله هی قطع و وصل میشه که ال ای دی پاور هم باهاش خاموش وروشن میشه چراغ oc هم روشن میمونه که فک کنم بخاطر خازنه
ولتاش 180رو روی igbt ها دارم

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
یه قطعه شبیه به رله که یک ال ای دی هم فک کنم داره به نظرم مشکل داره ولی نمیدونم چی هست به شماره فنی BK58190 پایه هاشم 6تاست
تو تصویر بالا بین فن ها و هیتسینگ قرار داره
رله نیست
چوکی هست که igbt هارو تحریک میکنه برای تستش نیاز به اسیلوسکپ است.
دقت کنید که این دستگاه ۲۴ ولت را از طریق مقاومت های تقسیم مقاومتی میسازد و هیچ منبع تغذیه ای ندارد و همچنین علت خاموش شدن دستگاه یا خرابی رله میباشد یا قسمت کنترل شما
و باتوجه به گفته شما که چراغ زرد داعما روشن است به معنای خطای در سیستم میباشد بنابر این در مرحله اول این مشکل را رفع بنمایید.
سلامت igbt و مدار کنترل گیت , رگلاتور ها دیود های شاتکی ۲ پایه ایستاده به عنوان مثال رو به روی رله, تست اپتوکوپلر پشت ولوم, تست ولوم و در نهایت تعویض ای سی های برد کنترل

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
رله نیست
دقت کنید که این دستگاه ۲۴ ولت را از طریق مقاومت های تقسیم مقاومتی میسازد و هیچ منبع تغذیه ای ندارد و همچنین علت خاموش شدن دستگاه یا خرابی رله میباشد یا قسمت کنترل شما
و باتوجه به گفته شما که چراغ زرد داعما روشن است به معنای خطای در سیستم میباشد بنابر این در مرحله اول این مشکل را رفع بنمایید.
سلامت igbt و مدار کنترل گیت , رگلاتور ها دیود های شاتکی ۲ پایه ایستاده به عنوان مثال رو به روی رله, تست اپتوکوپلر پشت ولوم, تست ولوم و در نهایت تعویض ای سی های برد کنترل
سلام
در این دستگاه 24 ولت از ترانس اصلی دستگاه گرفته شده به اینصورت که از سیمی که یک دور روی هسته ترانس اصلی پیچیده شده ولتاژ 24 ولت گرفته میشه.ولی چون تا دستگاه راه اندازی نشده ترانس اصلی ولتاژی نمیسازه از تعدادی مقاومت برای شروع و راه اندازی دستگاه استفاده شده.
موفق باشید

رسول 54

کاربر vip
کاربر
2017-02-01
180
191
خلیل اباد
رله نیست

ممنون از توجه شما
خوب این چوک رو از کجا میتونم تهیه کنم ؟

بالا