آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نداشتن ولتاژ 5vsb در پاور گرین 600 وات

mehdi_asa

کاربر vip
کاربر
2017-09-14
118
131
مسیر سیم سبز رو دنبال کنید

احتمال داره دیود زینری ، جامپری چیزی سوخته باشه
ممنون مهندس
همون طور ک گفتین مسیر سیم سبز رو دنبال کردم زینرها سالم بود به یه مقاومت بر خوردم دیدم یه سمتش 5 ولت داره یه سمت دیگش به سیم سبز میره!! ظاهرش سالم بود!
با مولتی متر تستش کردم زده 3.9 کیواهم
عکس از مقاومت

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
ممنون مهندس
همون طور ک گفتین مسیر سیم سبز رو دنبال کردم زینرها سالم بود به یه مقاومت بر خوردم دیدم یه سمتش 5 ولت داره یه سمت دیگش به سیم سبز میره!! ظاهرش سالم بود!
با مولتی متر تستش کردم زده 3.9 کیواهم
عکس از مقاومت

اگر رنگها رو درست دیده باشم مقدار مقاومت موقعیت R904 مقدارش 4.7 کیلو اهم هستش (رنگ ها از سمت چپ زرد-بنفش-قرمز-طلایی)

خب اونجایی که 5 ولت رو داری یه لحظه کوتاه به گراند اتصال بده ببین پاور روشن میشه یا نه

اصلا احتمال داره خود سیم سبز از برد پاور تا سر سوکت قطع شدگی داشته باشه

ته سیم سبز روی برد ببین ولتاژ داری؟؟

mehdi_asa

کاربر vip
کاربر
2017-09-14
118
131
اگر رنگها رو درست دیده باشم مقدار مقاومت موقعیت R904 مقدارش 4.7 کیلو اهم هستش (رنگ ها از سمت چپ زرد-بنفش-قرمز-طلایی)

خب اونجایی که 5 ولت رو داری یه لحظه کوتاه به گراند اتصال بده ببین پاور روشن میشه یا نه

اصلا احتمال داره خود سیم سبز از برد پاور تا سر سوکت قطع شدگی داشته باشه

ته سیم سبز روی برد ببین ولتاژ داری؟؟
بله مقاومتشم 4.7 کیلو اهمیه
اتصال دادم روشن شده با تستر همه چراغ ها روشن شده ولی سریع خاموش میشه و فقط چراغ 12 ولت روشن میمونه به نظرتون اول باید مقاومت درست بشه بعد تست کنم یا جای دیگم مشکل داره ؟

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
بله مقاومتشم 4.7 کیلو اهمیه
اتصال دادم روشن شده با تستر همه چراغ ها روشن شده ولی سریع خاموش میشه و فقط چراغ 12 ولت روشن میمونه به نظرتون اول باید مقاومت درست بشه بعد تست کنم یا جای دیگم مشکل داره ؟
گزارش دهیتون خیلی گنگه
الان ته سیم سبز 5 ولت داره؟؟ کجا رو به کجا اتصال دادی روشن شد؟
مقاومت مگه خرابه؟
با لامپ سری روشن میکنی یا بدون لامپ سری؟
اگه روشن نشه توی تستر های مدل led فقط چراغ 5 ولت استندبای باید روشن بمونه بدون روشن شدن پاور بعیده 12 ولت داشته باشه
کلا انقدر ضعیف گزارش میدین که یه تاپیک معمولی الکی بدون نتیجه گیری میرسه به 4 صفحه

mehdi_asa

کاربر vip
کاربر
2017-09-14
118
131
گزارش دهیتون خیلی گنگه
الان ته سیم سبز 5 ولت داره؟؟ کجا رو به کجا اتصال دادی روشن شد؟
مقاومت مگه خرابه؟
با لامپ سری روشن میکنی یا بدون لامپ سری؟
اگه روشن نشه توی تستر های مدل led فقط چراغ 5 ولت استندبای باید روشن بمونه بدون روشن شدن پاور بعیده 12 ولت داشته باشه
کلا انقدر ضعیف گزارش میدین که یه تاپیک معمولی الکی بدون نتیجه گیری میرسه به 4 صفحه
چرا گنگ 
وقتی ک شما گفتین 5ولت رو اتصال بده ببین روشن میشه منم اتصال دادم به سیم سبز و با تستر پاور روشن کردم!  بعد سریع خاموش شد فقط ال ای دی ۱2ولت روشن موند 
حالا مقاومتو گرفتم فردا وصل میکنم ببینم چی میشه

mehdi_asa

کاربر vip
کاربر
2017-09-14
118
131
با تعویض مقاومت 4.7 کیلواهمی سیم سبز ولتاژش 4.1 ولت شد!! با تستر تست کردم پاور روشن شد،کابل های دیگه پاور pci e و مولکس یا ساتا رو به تستر پاور میزنم پاور خاموش میشه ، گفتم شاید تستر مشکل داشته باشه به سیستم وصل کردم به محض روشن شدن خاموش میشه !
ولتاژهای خروجی :
سیم زرد 12.45 ولت ، سیم قرمز 5ولت ، سیم نارنجی 3.4 ولت ، سیم بنفش 5.17 ولت سیم ابی 11.58- ولت ، خاکستری 3.9 ولت

آخرین ویرایش:

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
چرا گنگ
وقتی ک شما گفتین 5ولت رو اتصال بده ببین روشن میشه منم اتصال دادم به سیم سبز و با تستر پاور روشن کردم! بعد سریع خاموش شد فقط ال ای دی ۱2ولت روشن موند
حالا مقاومتو گرفتم فردا وصل میکنم ببینم چی میشه

دوست خوبم

شما عنوان این تاپیک رو گذاشتین «نداشتن ولتاژ استندبای...» درصورتی که از اول شما مشکل ولتاژ توی سیم بنفش رو نداشتید

و بعد از 2 صفحه و خورده ای راهنمایی های کش و قوس دار تازه متوجه شدین سیم بنفش ولتاژ داشته و...

این داستان حاصل گزارش دهی ضعیف هستش که بیشتر وقت خودتون گرفته میشه و تاپیک طولانی

با تعویض مقاومت 4.7 کیلواهمی سیم سبز ولتاژش 4.1 ولت شد!! با تستر تست کردم پاور روشن شد،کابل های دیگه پاور pci e و مولکس یا ساتا رو به تستر پاور میزنم پاور خاموش میشه ، گفتم شاید تستر مشکل داشته باشه به سیستم وصل کردم به محض روشن شدن خاموش میشه !
ولتاژهای خروجی :
سیم زرد 12.45 ولت ، سیم قرمز 5ولت ، سیم نارنجی 3.4 ولت ، سیم بنفش 5.17 ولت سیم ابی 11.58- ولت ، خاکستری 3.9 ولت

خب الان همه ولتاژها خوبه بجز 12 ولت که کمی بالاست اونم با وصل کردن به بار احتمال زیاد درست بشه و اگه درست نشه احتمال داره پاور بخاطر همین ولتاژ 12 پروتکت رو انجام میده

شما اول پاور رو با یک سیستم تست کن ببین روشن میمونه یا خیر

mehdi_asa

کاربر vip
کاربر
2017-09-14
118
131
دوست خوبم

شما عنوان این تاپیک رو گذاشتین «نداشتن ولتاژ استندبای...» درصورتی که از اول شما مشکل ولتاژ توی سیم بنفش رو نداشتید

و بعد از 2 صفحه و خورده ای راهنمایی های کش و قوس دار تازه متوجه شدین سیم بنفش ولتاژ داشته و...

این داستان حاصل گزارش دهی ضعیف هستش که بیشتر وقت خودتون گرفته میشه و تاپیک طولانی

مهندس عزیز بابت راهنمایی هاتون خیلی ممنونم درسته اشتباه کردم عنوان تاپیکو ولی همون اولین پست نوشتم سیم سبز ولتاژ ندارم بعد که فهمیدم در صفحه دوم عنوان کردم و گفتم سیم بنفش ولتاژ دارم ! واقعا هم معذرت میخوام

خب الان همه ولتاژها خوبه بجز 12 ولت که کمی بالاست اونم با وصل کردن به بار احتمال زیاد درست بشه و اگه درست نشه احتمال داره پاور بخاطر همین ولتاژ 12 پروتکت رو انجام میده

شما اول پاور رو با یک سیستم تست کن ببین روشن میمونه یا خیر
خب مهندس من گفتم که با سیستم تست کردم و بعد از روشن شدن خاموش میشه !!
بعد سوالی پیش میاد خب با تستر روشن میمونه (فقط 24 پین مادربرد وصل باشه) اون موقع هم باید پروتکتش عمل کنه درسته ؟ نه اینکه یه کابل مولکس یا ساتا یا حتی سیستم رو وصل کنی خاموش بشه

آخرین ویرایش:

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
خب مهندس من گفتم که با سیستم تست کردم و بعد از روشن شدن خاموش میشه !!
بعد سوالی پیش میاد خب با تستر روشن میمونه (فقط 24 پین مادربرد وصل باشه) اون موقع هم باید پروتکتش عمل کنه درسته ؟ نه اینکه یه کابل مولکس یا ساتا یا حتی سیستم رو وصل کنی خاموش بشه
اگر با اتصال فقط 24 پین به تستر روشن میمونه

احتمال اینکه تو جریان کشی از یکی از ولتاژها افزایش داشته باشه

و پاور پروتکت کنه خیلی زیاده

پاور رو با تستر روشن کن اول ولتاژ سیم طوسی رو اعلام کن

بعد مولتی مترو رو هم وصل کن به شاخه 12 ولت بعد با یه لامپ 12 ولتی از شاخه 12 جریان بکش

ببین پاور خاموش میشه یا نه

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
مشکل شما با درصد بالا خرابی ایسی سوپر وایزر هست .
در ضمن طبقه اول رو چک کنید
ببینید ایسی tny هفت پایه دارید یا نه ؟

بالا