آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: روش مناسب جهت تعویض بلبرینگهای موتور جارو برقی

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,056
سلام خدمت اساتید محترم.چند روز پیش به علت صدای ناهنجار جاروبرقی تصمیم به تعویض بلبرینگ گرفتم.بلبرینگی که سمت کلکتور نبود با پولی کش به راحتی خارج شد ولی بلبرینگ سمت کلکتور که دقیقا مشکل در چرخش داشت ، چنگکهای پولی کش نتونست پشتش فیکس بشه و نتونستم درش بیارم.به هر حال آرمیچر هم سوخته بود و در نهایت موتور تعویض شد.خواهشی از اساتید دارم که بر بنده منت بگذارند و روشی اساسی جهت خارج کردن بلبرینگ سمت کلکتور و از همه مهمتر جا زدن بلبرینگ جدید بدون دستگاه پرس رو عنایت کنند.شاید به درد بقیه دوستان هم بخورد.بی نهایت سپاسگزارم

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,822
فارس
یه وسیله هست شبیه پولی کش اما یه خورده فرق داره بهش میگن بلبرینگ کش ، در دو یا ۳ سایز توی بازار هست سایز کوچیکش برای جاروبرقی و دریل مناسبه

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام جهت در آوردن بلبرینگ کوچک مثل جاروبرقی من سالهاست که از یک ناودانی 10 سانتی استفاده میکنم (نودانی رو از یک طرف پیچ ومهره جوشکاری کرده ام و یک طرف ناودانی رو به اندازه بلبریگ کوچک برش دادم ) از این وسیله بلبرینگ خارج میکنم استاد . و جهت جا زدن بلبر ینگ از گیره رو میزی و یک لوله کوچک کمی بزرگتر از شفت ارمیچر استفاده میکنم تا حالا هیچ مشکلی نداشتم .

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,056
سلام جهت در آوردن بلبرینگ کوچک مثل جاروبرقی من سالهاست که از یک ناودانی 10 سانتی استفاده میکنم (نودانی رو از یک طرف پیچ ومهره جوشکاری کرده ام و یک طرف ناودانی رو به اندازه بلبریگ کوچک برش دادم ) از این وسیله بلبرینگ خارج میکنم استاد . و جهت جا زدن بلبر ینگ از گیره رو میزی و یک لوله کوچک کمی بزرگتر از شفت ارمیچر استفاده میکنم تا حالا هیچ مشکلی نداشتم .
سلام ضمن تشکر از کلیه دوستان که وقت گرانبهاشون رو در اختیار این حقیر قرار دارن.آقا امیر سجاد عزیز جسارتاً ممکنه یه عکس از وسیله ای که زحمتشو کشیدین آپلود کنین؟به نظر ایده جالبی هست.پیشاپیش سپاسگزارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,056
سلام دوست عزيز پوليكش الماني در سايز كوچك مخصوص اين كار هست خواستين من عكس و آدرس فروشگاه حسن اباد تهران بدم بخرين كه من يه ماه پيش 125 گرفتم خودم و واقعا راضي هستم ازش
سلام. ضمن تشکر از حضرتعالی بابت توجه ، ممنون میشم اگه زحمت بکشین عکس و آدرس رو قرار بدین

mamush

کاربر vip
vip
کاربر
2007-07-11
171
427
IMG-20190525-WA0006.jpg

فروشگاه تهران بوش آقاي قاسمي /////////////////

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: smm9297