آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مقدار مقاومت سوخته در محافظ صوتی تصویری ALSA

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,057
با سلام خدمت اساتید محترم.محافظ مذکور به علت نوسان برق قطعات زیادی شامل آی سی 4011 ، خازن پلی استر و خازن الکترولیت سوخته بودن که تعویض شد.علاوه بر این قطعات یک مقاومت هم سوخته و سیاه شده و مقدارش معلوم نبود.با اهم متر مقدا 470 اهم نشون میده.چون تو مدار مقاومت 470 اهم زیاد استفاده شده بنده هم همین مقدارو جایگزین کردم.الان محافظ روشن میشه و بعد از تایم 3 دقیقه سبز میشه و رله عمل میکنه و خروجی هم داره.فقط یه مشکل داره که در تایم تأخیر ال ای دی زرد و قرمز با هم روشنه و پس از تایم هر دو خاموش میشه و سبط روشن میشه.شکم به مقدار مقاومته.لطفا اگر کسی این محافظو داره مقدار مقاومت سوخته که در عکس مشخصه رو اعلام کنه.شاید هم این مدل به این شکل باشه که باید هر دو ال ای دی با هم روشن شه.بی نهایت سپاسگزارم
IMG_1350.JPG

masuodd55

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-16
431
1,087
من برد دیگه ای دیدم که مقاومتش در حد 47K بود؛یک پتانسیومتر با یک مقاومت یک کیلو سری کنید ودر مدار قرار بدید؛بعد پتانسیومتر رو بچرخانید تا زمانیکه لامپ زرد خاموش شد

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,057
من برد دیگه ای دیدم که مقاومتش در حد 47K بود؛یک پتانسیومتر با یک مقاومت یک کیلو سری کنید ودر مدار قرار بدید؛بعد پتانسیومتر رو بچرخانید تا زمانیکه لامپ زرد خاموش شد

سلام.ضمن تشکر از حضرتعالی هم مقاومت 47 کیلو و هم پتانسیومتر رو قبلا امتحان کردم و تحت هیچ شرایطی چراغ قرمز خاموش نشد.از اونجایی که چراغ قرمز مربوط به شناسایی ولتاژ غیر نرمال بالا یا پایین هست و از طرفی بعد از تایم تاخیر خاموش میشه پس ظاهرا مدار کارشو درست انجام میده.به همین خاطر از دوستان خواهش کردم اگه این مدلو دارن بررسی کنن شاید بر خلاف بقیه محافظا هر دو ال ای دی قرمز و زرد باید تو تایم تاخیر روشن باشه.سپاس

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,057
دوستان محترم لطفا اگر این مدل محافظ خدمتتون هست لطف کنید و به بنده کمک کنید.سپاس

بالا