آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: نحوه تست برد اسپلیت سام سونگ بدون کمپرسور و سنسورها

amirh263

کاربر
2012-10-02
120
236
با عرض سلام خدمت اساتید محترم .ایا میشود برد اسپلیت سامسونگ رو بدون کمپرسور و سنسورها و فن خارج از محل نصب تست کرد .ای سی تغذیهtop253 روی خازن کنارش ولتاژ گرفتم 15.5 بود ولی پای ای سی 78R15 ولتاژ نداشت . لطفا راهنمای بفرماید با تشکر

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,822
فارس
مشکل برد چیه؟ خاموشی کامل؟ عکس واضح از پشت و روی برد قرار بدین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: @smjh@

amirh263

کاربر
2012-10-02
120
236
باعرض سلام و خدا قوت خدمت شما متاسفانه هر کاری کردم عکس ارسال نمیشه نمیدونم چرا . به هر دلیلی وریستور و فیوزها خازن قسمت اولیه سوخته بود که تعویض کردم و قسمت ثانویه رو هم تست کردم خازن کنار ای سی تغذیه 15.5 میده که بنظرم برد اصلی دیگه مشکلی نداره و همنطور که میدونین ای سی 78R15 رو روی کار نمیشه تست. بهمین دلیل بدون سنسورها و برد فن نمدونم چطور مطمعن بشم که برد اصلی سالمه . چون همینطوری دادم رو کار تست کنن ولی میگن کمپرسور زیر بار نمیره و بنظرم برد فن مشکل داره و گفتم اون رو هم باز کنن بیارن

• Like

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,822
فارس
چک کن ببین چوک چاپر چندتا خروجی داره؟ مثلا ۱۲ ولت و ۵ ولت یا یه دونه ۱۵ ولت ، باید با وصل کردن ورودی های ac در خروجی قسمت تغذیه ولتاژ dc باشه ، اگه نباشه یا ایسی و مدار اولیه خرابه یا توی خروجی یا مدار اصلی اتصالی وجود داره (مثلا سوختن دیود یا رگولاتور)
اگه تحریک کمپرسور رله ای هست بررسی کن ببین رله وصل میکنه و کمپرسور کار نمیکنه یا وصل نمیکنه ، و ببین پنل دستگاه روشن میشه یا نه ؟ اگه ایسی ایپرام داره ازش کپی بگیر و پاکش کن و همینجور خالی بزار روی مدار

آخرین ویرایش:

amirh263

کاربر
2012-10-02
120
236
سلام خدا قوت اشکال تو برد فن هم بود که تو ورودی تغذیه چند قطغه سوخته بود و اتصال بود که کمپرسور زیر بار نمیرفت

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,429
آی سی های سری 78RXX رگولاتور هستن. سه پایه اونها مثل تمام رگولاتور ها ورودی خروجی و گراند هست و پایه چهارم هم ON/OFF هست. اگر پایه یک که ورودی هست ولتاژ داره و پایه دوم که خروجی هست ولتاژ نداره میتونه از قسمت دیگه مدار باشه که سیگنال روشن رو به پایه چهارم نمیفرسته در غیر این صورت خود رگولاتور سوخته.

• Like

mani6

کاربر
2010-07-21
102
231
52
بندرعباس
سلام ، اگه روی بردتون از ای سی ULN2003 یا همخانوادش استفاده شده ، اول خروجی های ای سی تون رو زمانی که ولتاژ تو مدار هست تست کنین و اگر داشت دیگه مستقیم برو سراغ رله کمپرسور .
در اکثر موارد (بالای 60 درصد) وقتی کمپرسور تو مدار نمیاد اگر مشکل از برد باشه ، رله کمپرسور سوخته .
تست خازن کمپرسور هم فراموش نشه.

آخرین ویرایش:
  • Like
بالا