آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: کد ندادن مادر بورد گیگابایت G41M-ES2L

babakmaku

کاربر
2007-09-23
83
308
ماکو
سلام این مادر بورد کد دو صفر میده و چراغ ریست چشمک میزنه و بقیه چراغ ها بجز ولتاژها خاموشن هیج جایی گرم نمیشه جز cpu
من فن گذاشتم رو cpu ولی دماش خیلی زیاده از پشت برد دست رو میسوزونه و وقتی به پایه کریستال پل جنوبی دست میزنی و نگه میداری چراغ ریست روشن میمونه لحیم سردی زدم جواب نداد بایوس هم زدم cpu هم تعویض کردم و از پنل سیستم خاموش نمیشه هم پل شمالی هم جنوبی رو فشار دادم بازم کد نداد
ممنون میشم راهنمایی کنین

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام این مادر بورد کد دو صفر میده و چراغ ریست چشمک میزنه و بقیه چراغ ها بجز ولتاژها خاموشن هیج جایی گرم نمیشه جز cpu
من فن گذاشتم رو cpu ولی دماش خیلی زیاده از پشت برد دست رو میسوزونه و وقتی به پایه کریستال پل جنوبی دست میزنی و نگه میداری چراغ ریست روشن میمونه لحیم سردی زدم جواب نداد بایوس هم زدم cpu هم تعویض کردم و از پنل سیستم خاموش نمیشه.
ممنون میشم راهنمایی کنین
سلام. دوست عزیز با توجه به ارور تسترت (00) با یه cpu دیگه تست کن
اگه نشد رو مدار pwm کار کن
خازن هارو چک کن و خازنهای مشکوک رو حتما عوض کن
ولتاژ فازهارو کامل تا cpu چک کن
ببین پین های سوکت نرماله ؟
نتیجه رو بگو .موفق باشی

babakmaku

کاربر
2007-09-23
83
308
ماکو
تشکر.cpu عوض کردم جواب نداد.فقط cpu خیلی داغ میکنه از پشت برد دست رو میسوزونه.ولتاژ cpu سالمه پینها هم سالمه خازن مشکوک هم نداره

babakmaku

کاربر
2007-09-23
83
308
ماکو
سلام. دوست عزیز با توجه به ارور تسترت (00) با یه cpu دیگه تست کن
اگه نشد رو مدار pwm کار کن
خازن هارو چک کن و خازنهای مشکوک رو حتما عوض کن
ولتاژ فازهارو کامل تا cpu چک کن
ببین پین های سوکت نرماله ؟
نتیجه رو بگو .موفق باشی

تشکر.cpu عوض کردم جواب نداد.فقط cpu خیلی داغ میکنه از پشت برد دست رو میسوزونه.ولتاژ cpu سالمه پینها هم سالمه خازن مشکوک هم نداره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN

تا جایی که تونم و تجربه ام اجازه میده با تکیه به ارور تقریبا میمونه بایوس و چیپ اصلی
ولی در مادر برد طبقات دیگه می تونه اروری ایجاد کنه که مربوط به طبقه تعریف شده یا شناخته شده نباشه
با یه پاور مطمئن هم تست کنید چون هم این ارور و دو تا ( ff) رو میتونه ایجاد کنه
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ropshop

babakmaku

کاربر
2007-09-23
83
308
ماکو
تا جایی که تونم و تجربه ام اجازه میده با تکیه به ارور تقریبا میمونه بایوس و چیپ اصلی
ولی در مادر برد طبقات دیگه می تونه اروری ایجاد کنه که مربوط به طبقه تعریف شده یا شناخته شده نباشه
با یه پاور مطمئن هم تست کنید چون هم این ارور و دو تا ( ff) رو ایجاد کنه
موفق باشید

تشکر.بایوس زدم و از پاور هم اطمینان دارم.

babakmaku

کاربر
2007-09-23
83
308
ماکو
کسی نبود راهنمایی دیگه ای بکنه؟؟؟من کریستال پل جنوبی رو هم تعویض کردم جواب نداد همچنان چراغ ریستارت چشمک میزنه.میتونه io مشکل داشته باشه؟اخه از پنل خاموش نمیشه فقط ریستارت میکنه

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
من فن گذاشتم رو cpu ولی دماش خیلی زیاده از پشت برد دست رو میسوزونه و وقتی به پایه کریستال پل جنوبی دست میزنی و نگه میداری چراغ ریست روشن میمونه لحیم سردی زدم جواب نداد بایوس هم زدم cpu هم تعویض کردم و از پنل سیستم خاموش نمیشه هم پل شمالی هم جنوبی رو فشار دادم بازم کد نداد
ممنون میشم راهنمایی کنین

درود. دوست من ارورت (00 ) و تمام توضیحتون ( دمای cpu بحدی که از پشت نمیتونید دست بزنید چه ربطی به کریستال ها داره . چه ربطی به i/o داره ؟
!!!!؟؟؟؟

انسان میتونه غیر از واقعیت حرف بزنه یا اشتباه کنه ویا در حد علم و تجربه اش چیزی بگه ولی
ماشین نه دروغ میگه ونه اشتباه میکنه( تستر ) راهنمایی که کرده و اولین توضیحتون که تو این تایپک نقل قول کردم، گویای واقعی طبقه معیوبه

babakmaku

کاربر
2007-09-23
83
308
ماکو
درود. دوست من ارورت (00 ) و تمام توضیحتون ( دمای cpu بحدی که از پشت نمیتونید دست بزنید چه ربطی به کریستال ها داره . چه ربطی به i/o داره ؟
!!!!؟؟؟؟

انسان میتونه غیر از واقعیت حرف بزنه یا اشتباه کنه ویا در حد علم و تجربه اش چیزی بگه ولی
ماشین نه دروغ میگه ونه اشتباه میکنه( تستر ) راهنمایی که کرده و اولین توضیحتون که تو این تایپک نقل قول کردم، گویای واقعی طبقه معیوبه

چون وقتی cpu رو عوض کردم اون حرارته از بین رفت(قبلش هم عوض کرده بودم ولی جواب نداده بود)
رفتم سراغ io تعویض کردم جواب نداد کریستال پل جنوبی و کریستال کلاک رو تعویض کردم جواب نداد رفتم پل جنوبی رو هیت دادم جواب نداد بار دوم که پل جنوبی رو هیت دادم دیگه روشن نشد:khandehhhh:
دیگه کلا روشن نمیشه...اینم بگم پشت برد انگار به پل شمالی یه هیتی دادن چون یکم زردی داشت.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
چون وقتی cpu رو عوض کردم اون حرارته از بین رفت(قبلش هم عوض کرده بودم ولی جواب نداده بود)
رفتم سراغ io تعویض کردم جواب نداد کریستال پل جنوبی و کریستال کلاک رو تعویض کردم جواب نداد رفتم پل جنوبی رو هیت دادم جواب نداد بار دوم که پل جنوبی رو هیت دادم دیگه روشن نشد:khandehhhh:
دیگه کلا روشن نمیشه...اینم بگم پشت برد انگار به پل شمالی یه هیتی دادن چون یکم زردی داشت.

آفرین به صداقت و شهامتتون بزرگوار
مطمئن باشید این صداقت در همراهی و همفکری دیگران در ادامه راهتون تاثیر خوب و موثری خواهد داشت و صداقت رغبت بیشتری برا همراهی و راهنمایی بین همه ایجاد میکنه
موفق باشید

بالا