آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: شناسایی نشدن کارت گرافیک دراسلاید PCI EXPRESSمادربرد ASUS P8H61-M LE

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام
مادربرد ASUS P8H61-M LE
این مادربرد مشتری آورد گفت تصویرنداره ولی روشن میشه.
تست کردن دیدم کارت گرافیک تصویرنداره ولی همه چیز درست است . کارت گرافیک رابرداشتم و با گرافیک آنبرد روی برد خودش تست کردم تصویرمیده وسالمه.
پس اومدم کارت گرافیک را تعویض کردم یه عدد کارت گرافیک دیگه انداختم بازم تصویرنداد.
بایوس را پرو گرام کردم بازن نشد .
با خروجی VGAآنبرد خود مادربرد تصویرداره ولی با کارت گرافیک که نصب میشه داخل PCI Expressنه ممنون میشم یاری کنید

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
۲۰۱۹۰۵۲۲_۱۰۱۲۲۰.jpg

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
اگر از صحت کارتهای گرافیکی که انداختید مطمئن هستید یکبار با تینر 10 هزار اسلت رو شستشو بدید و بذارید خوب خشک بشه.در برخی مواقع پایه های داخل اسلت در اثر پوسیدگی کنده میشن.با ذره بین داخل اسلت رو چک کنید پایه ای کج یا خراب نباشه
اگر همه موارد اوکی بود مشکل چیپ دارید.

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام ممنون از جوابتون مواردو چک می کنم . ولی الاید تمیز و نو هست .
مشکل چیپ که می فرمایید باید تعوض بشه یا ریبال؟

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام . چیپ ریبال شد . بایوس پروگرامشد .حرارت چیپ طبیعی هست . اسلاید باتینر شسته و خشک شد . عیب همچنان هست مشکل حل نگردید؟؟؟؟؟

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
سلام . چیپ ریبال شد . بایوس پروگرامشد .حرارت چیپ طبیعی هست . اسلاید باتینر شسته و خشک شد . عیب همچنان هست مشکل حل نگردید؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز کنار اسلات pci express چند سری خازن smd فیلتر هست اونا رو تست کن اونا ارتباط بین چیپ و اسلات رو برقرار میکنند در ضمن اگه دقت کنید اسلات به cpu وصله نه به چیپ در مادربردای جدید cpu کار پل شمالی رو انجام میده

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
سلام
اگر از صحت کارتهای گرافیکی که انداختید مطمئن هستید یکبار با تینر 10 هزار اسلت رو شستشو بدید و بذارید خوب خشک بشه.در برخی مواقع پایه های داخل اسلت در اثر پوسیدگی کنده میشن.با ذره بین داخل اسلت رو چک کنید پایه ای کج یا خراب نباشه
اگر همه موارد اوکی بود مشکل چیپ دارید.

سلام ریبال یا ریسولد چیپ آخرین راه حله چرا همیشه اول به سراغ چیپ میرید؟ باید تمام قطعات smd اطراف چیپ و اسلات تست بشه تعمیرات حوصله میخواد

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام دوست عزیز کنار اسلات pci express چند سری خازن smd فیلتر هست اونا رو تست کن اونا ارتباط بین چیپ و اسلات رو برقرار میکنند در ضمن اگه دقت کنید اسلات به cpu وصله نه به چیپ در مادربردای جدید cpu کار پل شمالی رو انجام میده
بلاخره خازن های اس ام دی ارتباط بین چیپ و اسلته یا مادربردای جدید اسلت مستقیم به سی پی یو وصله؟شما یه بار چیزی که مینویسی رو بخونید بد نیست.سی پی یو هیچ وقت کار پل رو انجام نمیده اون چیزی که شما دیدی چیپ های هایبرید هست که مجتمع سی پی یو و پل و گرافیک با هم بصورت تک چیپه.ولی سی پی یو سی پی یو هست و چیپ چیپ با وظایف جداگانه.
سال 76 شما چند ساله بودی؟فکر میکنم به اندازه کافی حوصله دارم.

آخرین ویرایش:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
براتون نقشه رو اپلود کردم .میتونید ارتباط پایه های اسلت رو با چیپ ببینید.
ولتهای اصلی واقع بر پین هارو اندازه بگیرید.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا