آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: مشکل ریستارت شدن مادربرد بایواستار مدل G41D3C به صورت تکراری

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
همکارارن عزیز،سلام و خسته نباشید
مادربرد فوق با مشکل ریستارت شدن بدون تصویر برام اومد و مشکلش هم به این صورته که بعد از زدن کلید پاور،روشن میشه و سه ثانیه روشن میمونه و بعداز سه ثانیه خاموش میشه و حدود دو یا سه ثانیه خاموش میمونه و مجددا روشن میشه.اگر پاور رو خاموش نکنم این زمان خاموش و روشن شده کمتر میشه بعد از 7-8بار تکرار و به زیر یک ثانیه میرسه-دیباگر کدهای متفاوتی در زمان خاموش شدن نشون میده-دیباگر چراغهای CLK و IRDY روشنه و تو لحظه ای که ریست میشه چراغ ریست هم روشن میشه-سی پی یو ،رم،پاور تعویض شدن و وضعیت همینه-بدون رم هم همین روند خاموش و روشن شدن رو داره-اسلت رم هم 1.6ولت رو داره-سه تا از فتهای کنار سی پی یو داغ میشن ولی میشه دست رو روی اونها نگه داشت(نمیدونم میشه گذاشت به حساب خرابیشون یا نه).دوتا ازین فتها که بهشون مشکوک بودم بیرون مدار تست شدن که طبق تست 6 حالت سالم بودن و حتی تست سوئیچ هم گرفتم ازشون و سالم بودن-آی سی I/O رو ولتاژگیری کردم که طبق دیتاشیت ظاهرا درست بود-غیر از اون سه تا فت هیچی داغ نمیکنه-به غیر از بایوس خودش که شک داشتم بهش دوتا بایوس از قسمت مربوط به بایوس مادبردهای بایواستار دانلود و روی آی سی رایت کردم-خود آی سی بایوس رو از روی یه مادربرد دیگه دانلود کردم و بازم با دوتا فایل بایوس پروگرام کردم که جواب نداد-...
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که دیگه چه کارهایی باید انجام بدم.

آخرین ویرایش:

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
چراغ CLK روی دیباگر ضعیفتر از چراغهای دیگه روشنه!دلیل خاصی داره یا مهم نیست؟

mr-engineer

کاربر vip
vip
کاربر
2016-09-24
20
8
اشکنان
سلام ببین با فشار بر پل شمالی و یا سی پی یو مشکل زیست حل میشه ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: omidm11

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,797
با یک پاور دیگه هم تست کردید؟

• Like

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام
ضمن تشکر از همکارانی که کمک کردن.متاسفانه صاحبش برد سیستم رو و دیگه دسترسی بهش ندارم.
اما روی هر دو تا چیپ و سی پی یو فشار آوردم نشد.با پاور دیگه هم تست کردم نشد.
ممنون

piranfar

کاربر
2009-11-05
2
1
سلام
اشکال ریست شدن دستگاه شما خرابی آی سی رگولاتور SMD در این مدل می باشد

• Like

mahdi_138

کاربر
2013-12-15
50
100
51
کرمان
درود
خازن فازهای سی پی یو و خازن فت های تغذیه پل ها رو تست بفرمایید. در صورتی که از کارت گرافیک استفاده میکنید خازن ورودی و خروجی رگولاتور اسلات جی پی یو را تست بفرمایید.

بالا