آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اشکال در بایوس و کیبرد لب تاب Dell Vostro 1400

siroos_tz

کاربر
2010-03-29
46
134
اهواز
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم

یه لب تاب Dell vostro 1400 دارم که در ابتدا مشکل عدم کارکرد کیبرد داشت. یه کیبرد دیگه از همان مدل گذاشتم باز هم کار نکرد. بایوسش A03 بوده و اونرو با ورژن A09 که از خود سایت Dell گرفته بودم آپدیت کردم که گفتم شاید مشکل کیبرد رفع شه. اما بعد از آپدیت بایوس متأسفانه صفحه اول بوت موقع شناسایی اولیه (جایی که لوگوی Dell بزرگ نوشته شده و نوار پایینی شروع به پر شدن میکنه تا سیستم بالا بیاد - یعنی همون صفحه ابتدایی) هنگ میکنه و هیچ کاری انجام نمیده.

یعنی با این وجود الان 2 مشکل برای لب تاب ایجاد شده. من پروگرامر supper pro 3000u هم دارم که اگه نیاز به آپدیت کردن بایوس از روش دیگه ای باشه بتونم انجام بدم.

بی صبرانه منتظر راهنماییتون هستم. خیلی حیاتیه....

با سپاس فراوان

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
سلام

دوست عزیز همیشه سعی کنید قبل از آپدیت بایوس یک بک آپ از بایوستون بگیرید ، نرم افزارش هم داخل انجمن هست :

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=9568

اگر هم بک آپ ندارید سعی کنید نسخه قدیمی رو روش بریزید ....

اگر هم موفق نشدید بایوسشو خارج کنید و پروگرامش کنید .

موفق باشید .

siroos_tz

کاربر
2010-03-29
46
134
اهواز
درود و سپاس فراوان

این کار رو خواهم کرد . فقط یه مشکل دیگه اینه که عرض کرده بودم کیبرد لب تاپ کار نمیکنه و برای اطمینان از سلامت نرم افزاری بایوس ، اونو پروگرام کردم. حالا بعد از مشکلب بایوس برای کیبردش چه کنم.
باز هم سپاس گذار میشم اگه راهنمایی کنید....

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
درود و سپاس فراوان

این کار رو خواهم کرد . فقط یه مشکل دیگه اینه که عرض کرده بودم کیبرد لب تاپ کار نمیکنه و برای اطمینان از سلامت نرم افزاری بایوس ، اونو پروگرام کردم. حالا بعد از مشکلب بایوس برای کیبردش چه کنم.
باز هم سپاس گذار میشم اگه راهنمایی کنید....

سلام

بهتره اول مشکل بايوس رو حل کنيد و بعد سراغ مشکل کيبردش بريد ، ممکنه با پروگرام بايوس مشکل حل بشه ........

siroos_tz

کاربر
2010-03-29
46
134
اهواز
سلام.
من چطوری میتونم فایلهای مربوط به بایوس لب تابهای مختلف رو به صورت باز شده و بدون پسوند exe بگیرم. آخه معمولا فایلهای بایوس لب تابها به صورت خود اجرا بوده و غیر از ویندوز خودشون نمی شه به کمک پروگرامر آپدیت کرد. اگه راهی هست که بشه فایلها رو به طریقی باز کرد و یا باز شدشو پیدا کنیم تا به کمک پروگرامر آپدیت کنیم ، به من بگید ممنون میشم.
البته همونطور که مستحضرید فایلهای بایوس مادربردهای PC رو به راحتی میشه هم از پروگرامر و هم با فایلهای تحت ویندوز یا داس آپدیت کرد.
راحت تر بگم که منم برای بایوس لب تاب همون روش رو میخوام که از طریق پروگرامر بشه انجامش داد.

با سپاس فراوان

بالا