آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: 2 تا مشکل کار نکردن پورت usb سه و رندوم تصویر دادن در n5110

AbasMasoumi

کاربر
2019-02-05
20
16
49
سلام

تا حالا لپ تاپ باز یا تعمیر هم نشده
یکباره 2 تا پورت های usb سه دستگاه از کار افتاده! درایور و ویندوز های مختلف هم زدم ولی کار نمیکنه موس هم وصل میکنم انگار برق نداره و موس روشن هم نمیشه ولی پورت های دیگه سالم هستن ممکنه از برد usb سه باشه؟ (dq15 nec io board)
از چی میتونه باشه؟

مورد دوم اینکه دستگاه بیشتر وقت ها که با آداپتور وصل هست توی باطری یا این اتفاق نمیفته یا خیلی کم و به ندرت پیش میاد هر از گاهی که دستگاهو روشن یا ریستارت میکنیم دکمه پاور و فن ها روشن میشن و دکمه های بالای کیبورد هم سه تا دکمه روشن میشن ولی پورت های usb برق ندارن چون موس وصل میکنیم روشن نمیشه و لپ تاپ تصویر نداره با hdmi هم تصویر نداره و با یکبار زدن دکمه پاور هم دستگاه خاموش میشه و برای رفع مشکل هم باید دستگاه را گاهی وقت ها یکبار یا چند بار خاموش روشن کرد تا درست بشه و دستگاه بوت بشه

آداپتور دستگاه هم فکر میکنم اصلی باشه میتونه از اداپتور باشه؟

دیاگ کامل دستگاه هم سلامتی دستگاه را نشون میده و تمام تست ها را پاس میکنه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahdi_138

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
بایوس اپدیت دستگاه را از سایت سازنده دریافت و اپدیت کنید .

AbasMasoumi

کاربر
2019-02-05
20
16
49
بایوس اپدیت دستگاه را از سایت سازنده دریافت و اپدیت کنید .
ممنونم فقط آپدیت بایوس برای رفع مشکل روشن شدن ها هست یا پورت usb؟
الان ورژنش A11 هست اگر ممکنه یه لینک از جدیدترین ورژن را برام بفرستین چون تو سایت اصلی همین بود و نتونستم بالاتر پیدا کنم

آخرین ویرایش:

mahdi_138

کاربر
2013-12-15
50
100
51
کرمان
درود
روی Mycomputer راست کلیک کنید و properties را کلیک کنید در پنجره باز شده به قسمت Device Manager بروید و روی قسمت پورت یو اس بی کلیک راست کنید و روی Enable کلیک کنید، مشکل پورتهای یو اس بی شما حل میشه.

AbasMasoumi

کاربر
2019-02-05
20
16
49
درود
روی Mycomputer راست کلیک کنید و properties را کلیک کنید در پنجره باز شده به قسمت Device Manager بروید و روی قسمت پورت یو اس بی کلیک راست کنید و روی Enable کلیک کنید، مشکل پورتهای یو اس بی شما حل میشه.
درود بر شما هیچ پورتی غیرفعال نبود که بخوام enable کنم چندین ویندوز مختلف هم نصب کردم جواب نداده

aarash110

کاربر vip
vip
کاربر
2013-01-05
115
285
با درود ببین یکی از پورتها از درون اتصالی نداره یعنی پایه ها کج شده یا به هم چسبیده باشن

mahdi_138

کاربر
2013-12-15
50
100
51
کرمان
درود
اگر در قسمت دیوایس منیجر، سمت چپ هر کدام از دیوایس های شما علامت مثلث کوچک زرد رنگ باشه، به این معنیه که یا درایور اون مورد یا اشتباه نصب شده یا Enable نمی باشد، اگر از مورد نرم افزاری مشکلی نبود، در مسیر +D و -D یو اس بی روی بورد دو تا مقاومت SMD 22 اهم و در مسیر تغذیه یک سلف فیوزایبل قرار داره، چک بفرمایید. در غیر اینصورت آیسی درایو پورت یو اس بی مشکل داره که در قسمت کدهای ارور بایوس کد خطا ثبت میشه

بالا