آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: چسبیدن الکترود و جوش ضعیف اینورتر mma200

خاوران

کاربر
2019-04-24
11
30
با سلام
یه اینورتر جوش اوردن طرف میگه از اول همین مشکل رو داشته که جوش ضعیف بوده و میچسبونده(اینورتر نو)
ولوم 10 کیلو سالم
ولتاژ 310 روی خازن ها درست
ولتاژ 24 هم درست
دو عدد igbt و دو عدد دیود دوبل سالم
اگه میشه راهنمایی کنین تا حالا هر چی از این مدل میاوردن فقط igbt ها سوخته بود اما
با این مشکل روبرو نشدم
IMAG2271.jpgمشاهده فایل‌پیوست IMAG2254.jpgمشاهده فایل‌پیوست IMAG2254.jpgIMAG2272.jpgIMAG2273.jpgIMAG2274.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
ولتاژ خروجی 70 ولت
ولتاژ خازن ها هنگام جوشکاری بین 250 تا 270
ولتاژ 24 ولت هنگام جوشکاری ثابت است

درود

اگه ۴ فت درایور مشکلی نداشته باشه
ایرادی در برد اسیلاتور که عمودی و کوچیکه وجود داره( احتمالا ترانزیستوری صدمه دیده)
اگه دستگاه سالم داری ابتدا برد فوق را جابجا و تست کن تا کاملا مطمئن شوید .

سپاس

arash_h8645

کاربر vip
کاربر
2014-05-05
151
1,108
ولتاژ خروجی 70 ولت
ولتاژ خازن ها هنگام جوشکاری بین 250 تا 270
ولتاژ 24 ولت هنگام جوشکاری ثابت است

دیود های خروجی چیه و چند آمپره ، شماره آی جی بی تی ها چیه ، البته هر چند به نظر میاد این دستگاه با دو عدد خازن و دوتا دیود و دوتا آی جی بی تی توانش بیش تر از این نباشه ، ولی فکر کنم با تنظیم پتانسومترهای کنار برد pwm بشه یه کم بهترش کرد

رسول 54

کاربر vip
کاربر
2017-02-01
180
191
خلیل اباد
با اجازه استاد غزال
به نظر میرسه اوسیلاتور جریان برق خروجی رو نمیتونه حساب کنه من همچین مشکلی رو با یک دستگاه دیگه داشتم که وقتی فهمیدم مشکل از سوکتی بود که از روی برد وسط به برد بالا میرفت که با تمیز کردن سوکت مشکل حل شد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام به استاد غزال گرامی
دیود دوبل ها و igbt ها سالم هستند
مثل این دستگاه تا حالا نداشتم که با 2 igbt کار کند

درود

ضمن تقدیر از همراهی دوستان عزیز
اگر تابحال چنین دستگاهی تجربه نکردی دراینصورت نظر جناب آرش عزیز حاکم است و قدرت دستگاه همینه.
اما شما در پست اول فرمودید :

تا حالا هر چی از این مدل میاوردن فقط igbt ها سوخته بود

یعنی این مدل را به وفور تعمیر کردی و هرگز چنین ایرادی در این مدل ندیدی
و لذا من بر پایه تجربه شما که توانایی این دستگاه کمتر از توانایی این مدل است نظر خود را اعلام کردم
تصاویر ارسالی بروشنی گویاست که این دستگاه پدر و مادر درستی نداره و اگه قبلا نمونه ای از همین مدل تجربه نکردید مطمئن باش سالمه
خصوصا که مشتری اقرار کرده از ابتدا همین بوده

النهایه هرچند بنظر میرسه ترانس سوئیچینگ این مدل هم پدر و مادر نداره و لذا تحمل افزایش جریان را نداره اما افزایش خازن موجب بهبود کیفیت جوشکاری میشه .

سپاس

آخرین ویرایش:

خاوران

کاربر
2019-04-24
11
30
با تشکر از استاد غزال
بله اون طوری که تحقیق کردم این مدل دستگاه کلا ضعیف است اما به قول شما می شود با افزایش خازن کمی بهتر شود چون که هنگام جوشکاری ولتاژ خازن بین 250 تا 270 بود

بالا