آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مشکل روشن نشدن اینورتر ماسفت 200

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,241
4,257
سلام دستگاه مورد نظر بدون قاب آورده شده و مدلش فعلا نا مشخص هست.با زدن دوشاخه به برق فن ۲۲۰ولتی روشن میشود ولی نه چراغ oc روشن میشود ونه نمایشگر.ولتاژ ۳۰۰ولت روی طبقه بالا هست ولی ۲۴ ولت موجود نیست دوستان اگر میشه راهنمایی بفرمایند باتشکر. IMG_20190509_53976.jpgIMG_20190509_19110.jpg

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام دستگاه مورد نظر بدون قاب آورده شده و مدلش فعلا نا مشخص هست.با زدن دوشاخه به برق فن ۲۲۰ولتی روشن میشود ولی نه چراغ oc روشن میشود ونه نمایشگر.ولتاژ ۳۰۰ولت روی طبقه بالا هست ولی ۲۴ ولت موجود نیست دوستان اگر میشه راهنمایی بفرمایند باتشکر.مشاهده فایل‌پیوست 156187مشاهده فایل‌پیوست 156188

مشکل شما در قسمت قرمز رتگ که در عکس زیر مشخص کردم است ، بنابراین یک ولتاژ ۲۴ ولتی خارجی را به سوکتی که با رنگ ابی رنگ مشخص کردم قسمت خروجی ۲۴ ولت با حفظ اینکه سوکت رو دستگاه است ولتاژ ۲۴ ولت را در هنگام به برق بودن دستگاه به لامپ سری اعمال کنید در این حالت دستگاه باید روشن شده و جوش بدهد اگر این شرایط اعلام شده درست یود قسمتی که در کادر قرمز مشخص کردم مشکل داره و ابتدا ماسفت و سپس برد ایستاده کوچک مورد بررسی قرار بگیرد و همچنین اعلام نتیجه و گژارش کنید تا بهتر و کامل تر راهنمایی کنم.

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,241
4,257
سلام مهندس عزیز متاسفانه در تصویر چیزی مشخص نشده.سپاس

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,241
4,257
سلام.با اعمال ۲۴ولت رله و نمایشگر فعال همراه با خروجی انبر. هنگام ولتاژگیری پراپ مثبت را به پایه های ماسفت یا دیود میزنم در لحظه ثانیه ای ولتاژ بالا مثلا ۲۰ تا ۳۵ ولت میآید و سریع خالی میشود.با تشکر‌

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام.با اعمال ۲۴ولت رله و نمایشگر فعال همراه با خروجی انبر. هنگام ولتاژگیری پراپ مثبت را به پایه های ماسفت یا دیود میزنم در لحظه ثانیه ای ولتاژ بالا مثلا ۲۰ تا ۳۵ ولت میآید و سریع خالی میشود.با تشکر‌

متوجه منظور شما از خالی شدن ولتاژ نشدم!
بعداز اعمال ولتاژ ۲۴ ولت ولتاژ خروجی برد پالس از روی ۴ ماسفت را اعلام کنید
ولتاژ تغذیه برد بالا و برد وسط را اعلام کنبد
ولتاژ انبر را اعلام کنید.
با حفظ اینکه دستگاه در برق قرار داشته باشد!
اگر خروجی انبر ندارید اعلام کنید تا مراحل بعدی را خدمتون تقدیم کنم.

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,241
4,257
سلام.منظور اینه که به محض وصل پراپ ولتاژ میخوابه و از ۳۰ به ۲ ولت میرسه.ولتاژ انبر 61 ولت هست ولتاژ برد پالس اگر سیم قرمز و مشکی منظورتان هست صفر هست ولتاژ برد وسط هم مولتی متر را روی 1000 میزارم قطع میکنه انگار ولتاژ بیش از اندازست این تست با لامپ سری 200w بدون نصب سوکت فن هست با تشکر.۲۰۱۹۰۵۱۱_۰۹۳۱۰۶.jpg

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام.منظور اینه که به محض وصل پراپ ولتاژ میخوابه و از ۳۰ به ۲ ولت میرسه.ولتاژ انبر 61 ولت هست ولتاژ برد پالس اگر سیم قرمز و مشکی منظورتان هست صفر هست ولتاژ برد وسط هم مولتی متر را روی 1000 میزارم قطع میکنه انگار ولتاژ بیش از اندازست این تست با لامپ سری 200w بدون نصب سوکت فن هست با تشکر.مشاهده فایل‌پیوست 156265

احتمال خرابی رله برد پایین داری
سوکت 6 سیمی که از برد پایین به برد بالا میاد رو جدا کن و ولتاژ 300 ولت dc را خودت درست کن و به برد بالا بده از جهت قطبیت مثبت و منفی برد بالا مطمعن باش سپس خروجی رو تست بگیر ونتیجه رو گذارش کن
برای ساخت 300 ولت یک پل دیود 35 امپری ویک خازن 400 ولت 470 میکرویی کفایت میکند.
همچنین برای جدا کردن برق تغذیه برد بالا پین هدری که کنار ماسفت است را لحیمشو جدا کن.
ولتاژ برد تحریک هم اشتباه گرفتی منظور من ولتاژ 2 سیمی است که به برد بین ماسفت هامیره اگر متوجه نشدی بگو تو عکس مشخص کنم

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
اگر اشتباه متوجه نشده باشم توی عکس ولتاژ ورودی برد تحریک ماسفت را صفر نشان دادی که در فرمایشاتتان گفتید که ولتاژ خروجی 60 ولت است این گزارش صفر بودن ولتاژ را نقض میکند دوباره تست کنید

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,241
4,257
سلام دوسیم قرمز مشکی که از برد تحریک می آید صفر ولت است. این دفعه بدون لامپ تست به برق زدم.ولتاژی که از برد تغذیه پایین به برد بالا میآید ۳۰۷ولت و بقل ماسفت v+v منفی۳۱۷ ولت و سوکت سمت فن نمیشه ولتاژ گیری کرد.اون سیمی که از برد وسط میاد بدون اعمال صفر و با اعمال ولتاژ ۲۳ولت دارد رله را هم یکسره کردم نشد .بدون اعمال ولتاژ رله هم عمل نمیکند با تشکر از راهنمایی جنابعالیIMG_20190511_45803.jpg

آخرین ویرایش:
بالا