آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل تایمر چراغ سقف سمند درخواست موقعیت یونیت تایمر

Mohsenaux

کاربر vip
کاربر
2017-03-12
60
125
با عرض سلام خدمت اساتید
در سمند مدل پایین 84 که چراغ سقف ان دارای تایمر تاخیر می باشد متاسفانه بر اثر اتصال کوتاه سیم های چراغ سقف، کنترل کننده یا یونیت کنترل چراغ سقف اسیب دیده و چراغ سقف در حالت درب، دائم روشن می ماند و با بستن درب ها چراغ سقف خاموش نمی شود و فقط یکم کم نور تر می شود.
تا حدی زیادی مطمئن هستم مدار تایمر اسیب دیده
اما
از محل نصب ان اطلاعی ندارم
نیازمند راهنمایی اساتید هستم.

Salar Ghelich

کاربر vip
کاربر
2007-10-24
187
875
با عرض سلام خدمت اساتید
در سمند مدل پایین 84 که چراغ سقف ان دارای تایمر تاخیر می باشد متاسفانه بر اثر اتصال کوتاه سیم های چراغ سقف، کنترل کننده یا یونیت کنترل چراغ سقف اسیب دیده و چراغ سقف در حالت درب، دائم روشن می ماند و با بستن درب ها چراغ سقف خاموش نمی شود و فقط یکم کم نور تر می شود.
تا حدی زیادی مطمئن هستم مدار تایمر اسیب دیده
اما
از محل نصب ان اطلاعی ندارم
نیازمند راهنمایی اساتید هستم.
سلام.
درب جلو شاگرد در کنار داشبورد درپوش هست باز کنید مدار تایمر در جعبه پلاستیکی اندازه قوطی کبریت قرار گرفته.
جعبه را باز کنید و ترانزیستور دارلینگتون BD677 را تعویض کنید مشکل برطرف میشه. چنانچه باز هم مشکلی داشت آی سی 555 هم آسیب دیده.

Radman6017

کاربر
2010-08-28
4
5
سلام.
درب جلو شاگرد در کنار داشبورد درپوش هست باز کنید مدار تایمر در جعبه پلاستیکی اندازه قوطی کبریت قرار گرفته.
جعبه را باز کنید و ترانزیستور دارلینگتون BD677 را تعویض کنید مشکل برطرف میشه. چنانچه باز هم مشکلی داشت آی سی 555 هم آسیب دیده.

با سلام و سپاس دوست عزیز کدوم درپوش رو باید باز کنیم. میشه دقیقتر بفرمایید لطفا؟

بالا