آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: من یه لپ تاپ دل 5110 n دارم وقتی آدابتور را وصل می کنم چراغ آدابتور خاموش می شود

vahid58

کاربر
2007-02-04
3
5
من یه لپ تاپ دل 5110 n دارم وقتی آدابتور را وصل می کنم چراغ آدابتور خاموش می شود . لطفا تصویری راهنمایی کنید ممنون

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
من یه لپ تاپ دل 5110 n دارم وقتی آدابتور را وصل می کنم چراغ آدابتور خاموش می شود . لطفا تصویری راهنمایی کنید ممنون[/QUOTE

سلام . دوست عزیز اولین تستهایی که باید بکنی
اول از شارژر تست ولتاژ بگیر اگه درست بود ببین زیر بار همون ولتاژ رو داری؟
دوم بصورت تست اهمی سوکت شارڗ روی دستگاه رو مشخص کنی اتصال کوتاه هست یا نه .اگه بود باید دنبال شورتی در تغذیه وتمام نقاطی که هنگام استندبای (منظور موقعی که لپ خاموش و حین شارژه )در اون نقاط یا طبقات ولتاژ باید باشه . باشی
و میتونه اتصال کوتاه نشون نده باز شارژرو بخوابونه
اینا رو تست واعلام کن ومشخص کن بعد پاور میخوابه یا همون لحظه اتصال. نکات قابل اشاره زیاده ولی با توجه به توضیحتون به نظر میاد به تعمیرکار مجرب بسپاری به نفع تونه

دوست عزیز این توضیحی هم که دادین با توجه به نوع دستگاه در حدی نیست که کسی بتونه راهنمایی کنه .

vahid58

کاربر
2007-02-04
3
5
سلام باشه ممنون تست میکنم البته من دارم تازه یاد میگیرم و بازم تشکر میکنم بابت وقتتون و توجه که به من داشتی جواب رو به اطلاع شما میرسانم

soraty

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-03
637
5,841
کرمانشاه
سلام

همانطور که آقا علی فرمودند آدابتور را به وسیله ای وصل کن و ولتاژ آنرا تست کن ببین افت دارد یا نه؟

اگر افت نداشت ایراد در خود لب تاب است و اولین قطعه ای که باید تست شود دیود محافظ که جهت

وصل اشتباهی قطبین آدابتور است در نزدیکی فیش ورودی برق آدابتور است .و بعد آیسهای رگولاتور.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

al306

کاربر vip
vip
کاربر
2018-02-28
17
4
سلام اساتید
لپ تاپ دل 5110 دارم براشباطر نو گرفتم اداپتور هم چک شده
اما باطری میندازم روش چراغ شارژ روشن نمیشه
پایه های کانکتور شارژباطری 3-4-5 در حالت بدون باطری 3.3 و3.3 و 3.3 دارند
اما زمانی که باطری نو میزرام رو دستگاه ولتاژ 3.3 پایه سوم (batin) از بین میره وچراغ شارژ باطری روشن نمیشه
باطری رو با دستگاه 5010 فروشنده تست کردم سالم بودهوشارژ میکرد چون دستگاه خودم نبرده بودم
یه باطری دل از توی مغازه داشتم روی برد میزارم چراغ شارژ باری روشن میشه اما باز اون ولتاژ 3.3 میره (البته باطری که خرابه و شارژ نمیگیره - برد روبیرون دستگاه تست کردم)چراغ شارژ روشن میشه نارنجی چشمک زن اما باز هم اون ولتاژ نیست
الان میخوام نظر شما رو بدونم ایراد از کجا میتونه باشه
ممنون:50000000:

آخرین ویرایش:

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
سلام اساتید
لپ تاپ دل 5110 دارم براشباطر نو گرفتم اداپتور هم چک شده
اما باطری میندازم روش چراغ شارژ روشن نمیشه
پایه های کانکتور شارژباطری 3-4-5 در حالت بدون باطری 3.3 و3.3 و 3.3 دارند
اما زمانی که باطری نو میزرام رو دستگاه ولتاژ 3.3 پایه سوم (batin) از بین میره وچراغ شارژ باطری روشن نمیشه
باطری رو با دستگاه 5010 فروشنده تست کردم سالم بودهوشارژ میکرد چون دستگاه خودم نبرده بودم
یه باطری دل از توی مغازه داشتم روی برد میزارم چراغ شارژ باری روشن میشه اما باز اون ولتاژ 3.3 میره (البته باطری که خرابه و شارژ نمیگیره - برد روبیرون دستگاه تست کردم)چراغ شارژ روشن میشه نارنجی چشمک زن اما باز هم اون ولتاژ نیست
الان میخوام نظر شما رو بدونم ایراد از کجا میتونه باشه
ممنون:50000000:
سلام منم همین مشکل رو داشتم احتمالا جنس خوب ندادن بهتون من تعویض کردم با یه نمونه دیگه مشکلم حل شد

بالا