آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: افت ولتاز در شارژر لپتاپ اسوس

mojtabashaye

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
620
816
اصفهان
سلام. دوستان شارژر لبتاب اسوس زمان اتصال به برق 19 وات رو داره اما بعد از چند لحظه یا با اتصال به لبتاب شروع به کم شدن ولتاژ میشه، یعنی یواش یواش ولتاژ افت میکنه تا با صفر برسه. خازن‌ها تعویض شده اما مشکل همچنان پابرجاست
photo_2019-04-25_20-11-35.jpg
photo_2019-04-25_20-11-33.jpg

azarbai

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-03-13
306
690
تبریز - آذربایجان
سلام. دوستان شارژر لبتاب اسوس زمان اتصال به برق 19 وات رو داره اما بعد از چند لحظه یا با اتصال به لبتاب شروع به کم شدن ولتاژ میشه، یعنی یواش یواش ولتاژ افت میکنه تا با صفر برسه. خازن‌ها تعویض شده اما مشکل همچنان پابرجاست
مشاهده فایل‌پیوست 155875
مشاهده فایل‌پیوست 155876

قطعات اطراف کوپلر رو تست بکنید خصوصا آی سی اوپ امپ

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
این سری از اداپتورها طراحیشون طوری هست که بدون مصرف کننده ،هیچ خروجی ندارن .شما یک لامپ 24 ولت( لامپ رشته ای ماشین ) به خروجی اداپتور وصل کن ببین روشن می شه و روشن می مونه یا خیر.اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

mojtabashaye

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
620
816
اصفهان
دوست خوبم
این سری از اداپتورها طراحیشون طوری هست که بدون مصرف کننده ،هیچ خروجی ندارن .شما یک لامپ 24 ولت( لامپ رشته ای ماشین ) به خروجی اداپتور وصل کن ببین روشن می شه و روشن می مونه یا خیر.اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

مهندس عزیز بنده با لبتاب تست کردم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NR_HDD1

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
بنده هم خوندم پست شما رو که با لپ تاپ تست کردید .ولی چون ننوشتید که با اداپتور دیگه ای هم تست کردید یا نه ،احتمالات دیگه مثل وجود مشکل در مدار شارز یا باتری رو هم در نظر گرفتم.

azarbai

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-03-13
306
690
تبریز - آذربایجان
دوست خوبم
موفق باشید .
این غیرممکنه که یک آداپتور یا هر تغذیه دیگری بدون مصرف کننده خروجی نداشته باشه! بجز بعضی آداپتورها که ۳ سیم هستند و اون سیم اضافه باعث برقراری خروجی میشه

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
این غیرممکنه که یک آداپتور یا هر تغذیه دیگری بدون مصرف کننده خروجی نداشته باشه! بجز بعضی آداپتورها که ۳ سیم هستند و اون سیم اضافه باعث برقراری خروجی میشه

اولا اینکه اون سیم سوم در 3 سیمه ها ( عموما اچ پی و دل ) برای شناسائی اداپتور استفاده می شه و بدون اون سیم وسط هم اداپتور خروجی داره و می تونه لپ تاپ رو روشن کنه ولی شارژ نکنه و در بایوس هم اداپتور شناسائی نمی شه .مورد دوم اینکه در مورد طراحی هیچ غیر ممکنی وجود نداره .همین مدل اداپتور رو برا بنده هم اوردن و دو روز درگیر همین وجود نداشتن خروجی بدون بار بودم .سوم اینکه نمی دونم شما چرا زحمت یه تست ساده رو به خودتون نمی دید .فرض رو بر این می ذاریم که گفته بنده کلا اشتباه هست .فکر نمی کنم تست با مصرف کننده دیگه اونقدرا هم سخت باشه .

کایا کامپیوت

کاربر vip
کاربر
2012-08-08
55
80
سلام دوستان گرامی ... بنده نیز یه آداپتور بدستم رسیده که عین همین شارژر همکارمون هستش باهاش مو نمیزنه و دقیقا همین مشکل رو داره ... راستی فیوز زده بود و دقیقا ته خازن بزرگ یه سلف فک کنم هستش اونجام سیاه شده بود انگار سوختگی داشت ولتاژ گیری که کردم وقتی ولتاژ صفر میشه ورودی ترانس ولتاژ داریم ، پایه وسط ترازنیستور ولتاژ داریم و خازن بزرگ ولتاژ داریم و ثابت هستش متغیر نیست. اما نکته بعدیش اینه که وقتی شارژر رو در هیمن حالت از برق جدا کنم ولتاژ صفر شده به حالت قبل برمی گرده تا خازن بزرگ تخلیه بشه ....

بالا