آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور گرین 380A-HE

hossein-123

کاربر vip
vip
کاربر
2010-07-20
17
14
سلام
یک پاور گرین 380 he به دستم رسید که روشن نمیشه،5 ولت استندبای هست سیم سبز هم 2.5 ولت داره.بیشتر قطعات(فت،دیود،ترانزیستور) رو از نظر شورتی تست کردم که مشکلی نداشت
دوستان و اساتید اگه تجربه ای در این نوع پاور دارن ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

این هم عکس از برد
1.jpg
2.jpg

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,796
در مورد روشن نشدن پاور اول باید رفت سراغ دیود پل و ترانزیستورهای ورودی .
یه لامپ 100 روسری کن با پاور به عنوان تستر اگه چراغ لامپ روشن نشد مشکلت تو قسمت ورودیه در غیر اینصورت اگه یه لحظه روشن شد یعنی مشکل تو قسمت خروجیه
یه آی سی هم در قسمت ورودی هست از اون هم می تونه باشه

hossein-123

کاربر vip
vip
کاربر
2010-07-20
17
14
خب ولتاژ 5 ولت استندبای هست در نتیجه باید پل دیود و فت ورودی سالم باشن البته دو فت دیگه هم تست کردم مشکلی نداره مشکل اینه که فرمان به دو فت ورودی نمیاد که پاور رو روشن کنه
تستر هم دارم و زمانی که سیم سبز رو میزنم لامپ روشن نمیشه.من خودم شک م رو همون ای سی قسمت ورودیه که روی برده دیگه نصبه و چون پیداش نکردم نتونستم تعویضش کنم:uncomfortableness:
3.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jac

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
سلام و عرض ادب دوست عزیز

بنده تو این 2 تا تاپیک که برات لینکشو میزارم مشکل شمارو داشتم

این دو تا تاپیک رو دنبال کنید تقریبا تکمیله و به نتیجه هم رسیده

اگه نتیجه نگرفتید تاپیک خودتون رو ادامه میدیم

https://www.irantk.ir/threads/98039-مشکل-روشن-نشدن-پاور-گرین-335-سری-HE

https://www.irantk.ir/threads/98738-مشکل-روشن-شدن-لحظه-ای-پاور-گرین-330-سری-HE

آخرین ویرایش:

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
خب ولتاژ 5 ولت استندبای هست در نتیجه باید پل دیود و فت ورودی سالم باشن البته دو فت دیگه هم تست کردم مشکلی نداره مشکل اینه که فرمان به دو فت ورودی نمیاد که پاور رو روشن کنه
تستر هم دارم و زمانی که سیم سبز رو میزنم لامپ روشن نمیشه.من خودم شک م رو همون ای سی قسمت ورودیه که روی برده دیگه نصبه و چون پیداش نکردم نتونستم تعویضش کنم:uncomfortableness:
مشاهده فایل‌پیوست 155653

سلام دوست عزیز شما قسمت اولیه مدار شامل فت ها و مقاومت ها و دیودها رو دقیق چک کن مخصوص مقاومت های روی پایه بیس و گیت ترانزیستور های قدرت چون خرابی این مقاومت ها باعث میشه که فرمان به ترانزیستور نرسه

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
مشاهده فایل‌پیوست 155653

شماره آیسی چیه؟

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
سلام
یک پاور گرین 380 he به دستم رسید که روشن نمیشه،5 ولت استندبای هست سیم سبز هم 2.5 ولت داره.بیشتر قطعات(فت،دیود،ترانزیستور) رو از نظر شورتی تست کردم که مشکلی نداشت
دوستان و اساتید اگه تجربه ای در این نوع پاور دارن ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

این هم عکس از برد
مشاهده فایل‌پیوست 155651
مشاهده فایل‌پیوست 155652

یه مورد برام پیش اومد همه قطعات سالم بود ولی بازم پاور روشن نمیشد با تست دقیق تر متوجه شدم مقاومتی که که به پایه بیس یا گیت ترانزیستور قدرت وصله قطع بود یعنی تو تست اهم بینهایت نشون میداد با تعویض این مقاومت پاور روشن شد

hossein-123

کاربر vip
vip
کاربر
2010-07-20
17
14
پایه 2 و 3 آی سی هشت پایه خروجی رو اتصال بده ببین پاور روشن میشه یا نه
سلام
با قطع مدار پروتکت هم پاور استارت نخورد....
به نظزم قسمت ثانویه پاور درست باشه چون بعد از استارت رگولاتور 15 ولت که بعد از اپتوکوپلر هست راه اندازی میشه ....
ولی نمیدونم چرا روی پایه های گیت فت های قدرت ولتاژ نوسان داره!!!
4.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jac
بالا