آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: روشن نشدن و چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ ایسوس

wywc

کاربر
2015-05-11
77
40
تهران - ری
سلام خدمت همکاران و اساتید گرامی

یه لپ تاپ ایسوس مدل P2520LJ برام اومده که روشن نمیشد بعد از تست کامل معلوم شد که آی سی کلاک سوخته بود و آی سی تعوض شد

حالا از وقتی آی سی تعوض شده برق داخل مدار جریان داره اما روشن نمیشه و فقط یه چراغ ال ای دی قرمز رنگ مدام چشمک میزنه

من تا به حال به این مشکل بر نخوردم ممنون میشم که کمکم کنید تا این مشکل رو حل کنم

با تشکر از شما اساتید گرامی

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
علت سوختن ای سی کلاک هم مشخصه؟چون جزء قطعاتی هست که به ندرت دچار مشکل می شه .شاید هنوز روی برد قطعه سوخته دارید .همه ولتاژهای استاندارد رو دارید ؟بایوس رو پروگرام کردید؟
موفق باشید.

wywc

کاربر
2015-05-11
77
40
تهران - ری
دوست خوبم
علت سوختن ای سی کلاک هم مشخصه؟چون جزء قطعاتی هست که به ندرت دچار مشکل می شه .شاید هنوز روی برد قطعه سوخته دارید .همه ولتاژهای استاندارد رو دارید ؟بایوس رو پروگرام کردید؟
موفق باشید.

سلام دوست گرامی

مشتری گفت سوکت شارژ ایراد دارم اما سالم بود و روشن نشدن دستگاه بدلیل سوختن آی سی کلاک بود که آی سی تعویض شد . آی سی هم پروگرام کردم اما باز هم همین مشکل رو دارم . تمام برد رو دست میزنم هیچ نشان از سوختگی وجود نداره .

Arshia keoxe

کاربر
2020-12-12
1
0
سلام دوستان من یه لپ تاپ Asus n56 دارم که داشت خیلی خوب کار میکرد فقط زیادی گرم میکرد بازش کردم فن رو تمیز کردم رم ها رو تمیز کردم کلا همه چیز رو تمیز کردم بعد که بستم میخام روشن کنم دکمه پاور چراغ چشمک میزنه و فکر کنم فن لپ تاپ باشه یه صدای گیر کردن میاد انگار که داره زور میزنه یه لحظه میاد بعد قطع میشه همراه با چشمک زدن چراغ صدای اون هم میاد انگار یه لحظه بهش بر مدرسه بعد قطع میشه این عمل هی تکرار میشه اگه کمک کنید ممنون میشم

Mahdi.mm

کاربر
2020-09-22
1
0
49
سلام دیودهای خروجی پاور ، قسمت ثانویه رو چک کن

بالا